Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek, miért nem...

Egyes emberek, miért nem képesek úgy fogalmazni, hogy az érthető legyen?

Figyelt kérdés

A probléma ott kezdődik, hogy ha valaki leír egy mondatot, mivel éppen beszélek vele, és a mondat egyszerűen nem függ össze.


Csak, hogy felhozzak némi példát, az illető angol szavakat használ magyar mondatokban, ami önmagában is idegesítő, hogy elvárja azt, hogy én értsem amit ír. Mert szó szerint idegbajt szoktam kapni amikor "runningolni" kell, vagy éppen valami olyan szó, ami nem is jelent semmit sem angolul, de angol alapú és magyarul mondják.


Már nem azért, de ők ezt miért nem érzik? Tehát, most gondolj bele, hogy leírsz egy mondatot, amiben angol szavakat használsz. Azt még elnézem, amikor az illető nem ír helyesen, némi hibákat ejt, kisbetű, hasonló, mivel azt még értem, de amikor vegyesen vannak ezek a hibák, és még az angol hibrid szavak amik magyarosítva vannak is hibásan vannak leírva, "runinogolni" Huh, basszus, lehet velem van a baj, de ettől annyira ideges leszek.


Szóval erre keresem a választ, mivel hiába kérdeztem meg az illetőtől, az nem válaszolt rá.


2023. szept. 18. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Átragad az angol a sok angol nyelvű tartalomból. Ez a hátránya. A másik dolog meg hogy egyre inkább visszafejlődnek sokaknál a kommunikációs készségek. Legyen szó írásról, vagy szövegértésről. Amit nem használ az ember az leépül, elsatnyul. Meg aztán az oktatás is manapság olyan amilyen.
2023. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam előfordul ilyen, nem igazán figyelek, csak gyorsan begépelem amit gondolok, aztán elküldöm anélkül hogy átolvasnám.

Szar szokás.


Az angol szavak viszont engem is irritálnak. Van nyelvvizsgám szóval megértem hogy mit akarnak mondani, de attól még idegesítő.

2023. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ tőletek. Egyet értek. Ment a zöld. Így már értem a helyzetet.


2-es, amiatt ne aggódj, ez előfordul, akkor kell aggódni, ha 1000 mondatból 1000 hibás.


Én úgy érzem, amikor valaki angol szavakat használ magyar szavakként, hogy ő "Menő" vagy, hogy mondjam, fel akar vágni vele.

2023. szept. 18. 21:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem miért mondod ezt, sokáig én is azt hittem hogy valami buta divatolás. De az illető egyszerűen csak annyi tik tokot meg youtubeot meg netflixet fogyasztott, eredeti nyelven, egész tini korában, hogy szerintem már félig meddig angol nyelven működött az agya is. Igazából sokszor magyarul se tudta megfogalmazni a dolgokat, pl az érzéseit. Pedig ő még nem is az az igazi hardcore tablet generáció volt, mint a maiak. Szép világ lesz itt nemsokára :)
2023. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sima igénytelenség, aktuális kedvencem a "szkedzsölni". Persze arra gondosan ügyelnek hogy ne a saját tájszólásukban beszéljenek, hanem valami általuk pestinek gondolt, maximum a tv-ben beszélt dialektusban, vagy még úgy se, mert rendszerint a suk/sük tjuk/tjük megfelelő használata és megkülönböztetése se megy a szerencsétleneknek. Én nem fognám az oktatásra, az mindig olyan, amilyen. Otthon nem foglalkoztak velük, ők meg jól kitörtek otthonról... a nagy semmibe.
2023. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tisztelik a kommunikációs partnerüket.
2023. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4# Ott az igazság. Átvette a szokást, neten beszélget.
2023. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a buta, alacsony inteligenciáju emberek beszélnek így. Egyszerűen nem képesek értelmes kerek egész mondatokat mondani.
2023. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez az "angol szó, de magyarosan ragozzuk/ejtjük" jelenség engem is tud idegesíteni, főleg, ha szinte minden mondatban van ilyenből legalább egy. Nem az angollal, az angol szavakkal van nekem sem bajom (17 éves voltam, amikor meglett a C1, azóta 6 év telt el, és még aktívabb használatban van), hanem magával a helyzettel, mert ezzel igénytelenséget sugároznak, szerintem, és eléggé visszatetsző, amikor így beszélnek velem. Kicsit olyan műmájerkodás is lehet benne.

Olyanba is futottam már, aki ezzel szeretett volna villogni, de nem jól sikerült használni a kifejezést, és picit felsült vele.

nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, lehet műmájerkodás is, de legtöbbször nem csak igénytelenség, hanem tudatlanság okozza. Például van olyan volt főnököm, akiről a mai napig nem tudnám megmondani, valójában tudja-e, melyik ország a térképen "Pólend", van-e magyar neve, ha igen, akkor mi stb.
nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!