Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretnek a nők...

Miért nem szeretnek a nők vitatkozni?

Figyelt kérdés
"Én így gondolom nem akarok vitatkozni erről!" Miért ilyen a legtöbb nő? Ha eltér a véleményünk még születhetne egy normális beszélgetés, de olyan szinten elzárkoznak ettől, hogy szinte teljesen megsértődnének attól, hogyha kiderülne, hogy esetleg valamiben nekem van igazam. A vita arra jó, hogyha valaki elveszti a vitát akkor nyer is vele, mert tudást nyer. Miért nem lehet megvitatni a nézeteltéréseket?
2023. szept. 23. 12:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb nő már kiskorától úgy nő fel, hogy elnézőbbek, engedékenyebbek velük és hogy érvek helyett érzelmi manipulációt kell tolniuk. A kisfiúk sem azért ugrálják őket körbe, mert okosat mondanak, hanem mert szépek. Ez nem változik tiniként, majd fiatal felnőttként sem.

Szóval, a legtöbb nő egyszerűen nem tud vitatkozni és érvelni. Nekem is volt ilyen barátnőm, nevetséges volt az egész helyzet.

(Hozzáteszem: A férfiaknál meg általában az a hiba, hogy egyszerűen agresszióval oldanák meg a vitát.)

2023. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
65%
Mert ez köztük vérre megy. Ha két nő vitatkozik a győztes megalázó vereséget mér a vesztesre. Akinek ettől annyira elmegy a kedve hogy veled már nem akarnak ilyenbe belemenni.
2023. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
17%
A nők szeretnek vitázni, hisz lelki terroristák.
2023. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%

Én csak férfiakkal nem szoktam vitatkozni. Kiskoruktól fogva arra tanították őket, hogy az érzelmi alapú szubjektív véleményeik igazából racionális tények, ezzel pedig nem lehet semmit sem kezdeni. A vita végeredménye (pláne ha nőkkel vitáznak) már a kezdetektől eldőlt a fejükben, nem vevők a másik oldalra, hanem csak ki akarnak okítani, ez pedig kell a francnak.

Frusztráló.

2023. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
36%
A nők nem racionális lények, nem képesek érvelni, így értelmesen vitázni sem lehet velük.
2023. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
58%
$4: Ohm... Ugye megvan, hogy pont forditva irtad le a dolgokat?
2023. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyen férfiak figyelemre vágynak, amit leginkább egy vitának nevezett terrortámadással tudnak magukra vonni. Ez történik: Meg akarják szerezni a figyelmet, hosszú ideig. Beszélni akarnak. Hallgatóságot akarnak. Kontrollt akarnak. Nyerni akarnak. Tanítani akarnak, szintén a figyelem miatt. (Kérdezősködnek, de csak hogy megtalálják a gyenge pontokat, vagy hogy ne hagyja őket ott végleg a "vitapartner". Emiatt kedveskednek is néha.)


Na erre találták ki a vitát. Általában nőkkel próbálkoznak be, mert a férfiak elhajtanák őket a bús francba.

Ezért nem szeret a nő ilyen férfiakkal "vitatkozni", mert az nem vita, hanem egyoldalú dolog.

Megjegyzem nőben is van sok ilyen.

2023. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
42%

#4 Olvastad a kérdést? Nem azt fájlalja kérdező, hogy nem vitatkozhat, hanem azt, hogy nem taníthat a nőknek egy leckét. Nézz a többi férfi válaszolóra. Meg vannak győződve róla, hogy az ég világon semmit, de semmit nem nyerhetnének egy nővel való vitából. Itt vannak előtted a példák, amik engem igazolnak; konkrétan nincs kivétel, minden férfi válasz ilyen:

"nő = hülye, érzelmes, lelki terrorista, értelmetlen,

én, a férfi = racionális, igazam van.


Szóval nem; nem gondolom, hogy öhm..

pont fordítva írtam le a dolgokat. :)

2023. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
37%

Én mostanában "vitatkoztam" egy kicsit jópár nővel az oldalon. Azért raktam idézőjelbe, mert az én értelmezésemben az ilyen igazából már nem is vitázás, hanem egyoldalú sértegetés, balhézás és gyalázkodás. De kifejtem egy picit bővebben is a tapasztalataimat, meg hogy min megy félre rendszeresen mostanság.

Szóval én mint férfi, megpróbáltam pár - szinte üvöltő - önellentmondára rámutatni abban a fajta létszínű viselkedésben, amit jópár nő az oldalon előad és képvisel. Tisztességgel szóltam hozzájuk eleinte, tárgyilagosan és logikusan érvelve, gondoltam majd partnerek lesznek és érveket ütköztetünk, ahogy egy rendes vitában szokás. Hát nem ez lett. Az én logikus és jogos észrevételeimre, de néha csak 1-1 megtörtént esetes storymra amit a legtöbb nőtől kaptam aki megérintve érezte magát, az nem más volt mint a totális tagadás, hazugságnak beállítás, és egyoldalú és tömeges lepontozás. Már itt kezdődnek a bajok, normális kommenteket is így próbálnak meg hitelteleníteni. Aztán olyan személyeskedés és oltogatás indult be felém, szóval nem a tényeket támadták hanem a személyemet. Szalmabábozni próbáltak kiforgatva amit nem mondtam, rámkenni mindenfélét ami nem vagyok, de ami számukra rendkívül kényelmes lenne, hiszen akkor lesöpörhetik az érveimet. Bár még ha az is lettem volna amit állítanak, az érvek még akkor is érvek maradnának, de így meg többszörös hiba és aljasság az egész. Amit itt egy női válaszoló ír hogy a férfiak csak fogást akarnak találni a másikon, na én ezt abszolút fordítva tapasztaltam! Csomó belekérdezés csak arról szólt női válaszolóktól felém, hogy utána megpróbálják kiforgatni, vagy azon át aljasúl odaütni nekem vagy épp másoknak, sokszor egyenesen áldozathibáztató mentalitással. Ja és nők gyalázkodtak rám a monitor mögül, minősíthetetlen trágár hangnemben szintén. Szóval ennyit a vitáról és a nőkről. Biztos kimaradt még sokminden, de nekem ezek a véleményeim.

Ja még az egésznek a lényegét leírnám! Szóval a nők nem a racionalitást nézik abszolút, hanem a fejükben élő téves képet és érzelmeket, és a saját büszkeségüket. Na ezt próbálják meg bármi áron körömszakadtából védeni. Tehát nem fogod tudni meggyőzni, hiszen meggyőződése lesz hogy te nem az igazat akartad hanem "csak őt legyőzni". Mert személyes sértésnek veszik, ha tévednek és valaki erre rámutat hogy nem így van. Még akkor is, ha mások róvására követik el ezeket a tévedéseket. Sok nő primitív ösztönlény szinten van, de ami a nagyobb baj, manapság nagyon elszaladt velük a ló. És hatalmas lett az arc, és öntudatosság a semmire. Mindenki más totális lenézésével. Amit ezzel a sértett nagyképűséggel próbálnak palástolni, meg azzal hogy mindig a másik a hibás, főleg ha férfiakról van szó. Itt neten névtelenül meg már megszűnik ez a fajta gyávaság és kijönnek nyersen az indulatok és gyűlölet is, amit rázúdítanak az emberre. Hát eléggé gáz, és szánalmas is szerintem. De majd jönnek páran nők úgyis, akik védik a védhetetlent, és megint én leszek minden baj forrása aki hazudik és mindent csak félreért :)

2023. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
68%

"Szóval a nők nem a racionalitást nézik abszolút, hanem a fejükben élő téves képet és érzelmeket, és a saját büszkeségüket. Na ezt próbálják meg bármi áron körömszakadtából védeni."


Mégis hogyan gondoltad el magadban, hogy egy ilyen axiómával a fejedben, az általad lenézettel vitatkozhatsz? Kb olyan mintha a csicskáddal vagy a rabszolgáddal vitatkoznál, ilyen leminősítések után egyáltalán miért veszed a fáradtságot hogy egy nővel beszélgess? Üsd le és kész, akkor majd mehetsz börtönbe, bár sajnos ott is lehet van net, vagy nem tudom, de lehet ott még több időd lenne terjeszteni ezt hogy a nők sosem néznek racionalitást. Tényleg, vállald fel magad, ha a nők a csicskáid, és beszélgetésre alkalmatlanok, akkor nyilvánítsd ki az igai arcod mindenki előtt.

2023. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!