Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 30 éves diplomásként nem...

Ha 30 éves diplomásként nem tudok megtanulni németül, akkor hülyébb vagyok, mint az osztrákba' (sic!) dolgozó burkolók/kőművesek/hegesztők?

Figyelt kérdés

Még az angol se megy, miközben IT területen szereztem diplomát és németet is tanultam fél évig, de nemrég abbahagytam, mert egyszerűen nem megy (már

a vorige/nächste ragozásánál is vért izzadtam). Eközben hallom a sztorikat, hogy csomó melós kiment fiatalon németbe' meg osztrákba' és perfekt keni vágja a nyelvet, bratyizik mindenféle emberrek német nyelven, BMW-vel jár és csak néha jár haza.


Létezik, hogy ennyire buta ember lennék a diplomám ellenére hozzájuk képest (vagy az eleve semmit nem is mutat)?


Esetleg a személyiségem más (introvertált vagyok és alapból nem vagyok kommunikatív) ami miatt nem vagyok olyan jó a nyelvtanulásban mint egy lenézett melós?



2023. szept. 24. 14:22
A kérdező szavazást indított:
A diploma semmit nem jelent. Valószínűleg ők ennyivel okosabbak nálad
Csupán a személyiséged miatt van ez és lehet ők emiatt könnyebben tanulnak nyelvet
Ha német nyelvterületen dobnának ki téged, akkor te is hamar beszélnéd a nyelvet
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Önmagában egy diploma nem javítja az ember veleszületett képességeit.
2023. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Félév tanulás semmi. Nézegess videókat: az easygerman szerintem nagyon jó. Meg olvass a nachrichtenleicht ből.

Mondjuk az ottlét sokat nyom a dolgon, mert rájössz, hogy mi a te saját módszered arra, hogy megérttesd magadat.

2023. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1 A melós nem lenézett.

2 A ragozással nem kell foglalkozni, ha sokat hallgatod, megszokod hogy ragoznak.

2023. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Többféle intelligencia létezik. Neked a diplomaszerzéshez volt elég agyad, ők meg talpraesettebbek. Az sem biztos, hogy ők annyira tökéletesen beszélik a nyelvet, csak megtanultak egy olyan szinten, amivel már elboldogulnak. És nem szoronganak, amikor használni kell.

De az is igaz, hogy igazán az anyanyelvi környezetben lehet nyelvet megtanulni, szóval hiába kínzod vele magad itthon akármeddig, fél év kintlét sokkal többet tud érni.

2023. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Én főleg a kérdésed alapjűn gondolnálak hülyének.


Egyébként ritka, hogy valaki "perfektül" megtanulna egy nyelvet, szóval én kétkedek a leírtakkal kapcsolatban. Másrészt nyelvterületen élve mások a lehetőségek.

2023. szept. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Először is ,a diploma csak egy papír, számos síkhülye "értelmiségit" ismerünk mindannyian.

Másodszor pedig, itthon hochdeutschot tanítanak a mai napig tévesen, viszont ezzel az a probléma,hogy az "utcaembere" ezt sehol nem beszéli.

2023. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: Akkor mi a másik amit tanítani kellene? És miért nincs ilyen tanár?
2023. szept. 24. 15:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a tanáron múlik. Ha nem ragad rád a nyelv könnyen, akkor egy tanáros órára legalább három- négy órai saját gyakorlást, gondolkodást számolj.

Akár cetlikkel, akár fejben. Bármi, amit látsz, amire gondolsz alkalmas arra, hogy megpróbáld elmondani azokkal a szavakkal, amit már ismersz.

2023. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek zéró nyelvtehetsége van, viszont matekzseni, nagyon jó informatikából.


Mindenki másban jó.

2023. szept. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Más az, hogy otthon vagy iskolában tanulsz nyelvet, mintha bedobnak a mély vízbe és mindenki más nyelven szól hozzád.

Nekem is volt ismerősöm, aki angolból nem volt olyan jó, de kiment 2 hónapra és elég stabil angollal jött vissza, mert muszáj volt megértenie.

2023. szept. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!