Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha 29 éves(férfi)...

Mit tennél, ha 29 éves(férfi) betanított dolgozó lennél havi 290 ezer forintért, aminek a felét lakhatásra kell költened, de viszont van 6,5 millió megtakarításod?

Figyelt kérdés

2023. aug. 2. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindentől függ. Hol laknék, milyen kapcsolataim lennének a lakóhelyem körül, illetve más területeken, mi a hobbim, mi a végzettségem, vagy mihez értek.
2023. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék annak amim van, lehetne sokkal rosszabb helyzet is.
2023. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennék külföldre dolgozni, előtt persze tanulnék nyelvet, mert amit leírtál azzal így nincs jövő.
2023. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék neki. Én 34 évesen kevesebbet keresek, és még a számlámon is inkasszo van.
2023. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Megkezdeném a kivonulást, visszaegyszerűsödést, mert ez így többre nem elég. Egyébként sincs már messze, hogy őseink tudása, életvitele lesz a túlélés záloga, nem ez a problémafenntartó probléma megoldás.
2023. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

6.5 millió nem sokra elég és feltételezem ha 29 évesen is csak 290 a fizetésed, akkor az évek során ez nem sokat fog emelkedni, de még van előtted kb 36 évnyi munka.


Szóval én inkább arra költeném a pénzed, hogy egy jobban fizető szakmába át tudj menni.


Feltételezem, hogy 250-ből meg tudsz élni, tehát ha teljes időben el tudsz kezdeni tanulni egy egyetemi szakon vagy csak éppen egy jó szakmát (pl: gázszerelő, villanyszerelő ... akármi), amivel biztosan sokkal többet tudsz majd keresni évek mulva, akkor kb 2 éven át el tudod magad tartani.


Ez bőven elég egy egyetemi képzésre, úgy hogy közben még tudsz is dolgozni alkalmi munkákat.


Meg persze, amíg adott képzésekhez megszerzed az előképzettséget (pl.: lehet le kell pár érettségi tantárgyat raknod újból) addig továbbra is tudsz dologzni, meg félre rakni.


Egyedül ezt látom jó lépésnek. Még nem késő váltanod és az anyagi háttered is meg van hozzá.


Pl.: Én Mérnökinformatikusnak tanultam. 2 év után eltudtam helyezkedni kötelező gyakorlotan, ahol már a nyáron 300 nettót kerestem. Utána emeltek a béremen br 3.000-re (ez diákbér, de SZJA visszatérítés már nekem sem járt ekkor) és így heti 20 órában kerestem nettó 220 ezret. Most végeztem és főállású pozíciókra interjúzom, ahol a bérigényem meg br 750-900-ig van. Majd ha akarod írok updatet, amikor sikerül elhelyezkednem, de szerintem ez is szépen szemlélteti, hogy a következő 36 évedből meg éri 3,5 évet egyetemre fókuszálni, mert már a kezdő fizetések lehet duplája lesz a mostaninál, aztán a későbbiekben meg többszöröse.

2023. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem tennék semmit, dolgoznék tovább.
2023. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Nem hiszem, hogy egy egyetem elvégzéséhez elég gógyim lenne. De valami szakmán gondolkodom, igen.
2023. aug. 3. 07:55
 9/11 LuckyLevi ***** válasza:
Villanyszerelo szakma, kevesebb ido es jobban fogsz keresni, mint egy mernokinfos.
2023. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Annyira nem rossz helyzet ez, legalább gyerek nincs a nyakadon, akit el kell tartani. Van megtakatításod, ezzel már előrébb vagy a többségnél. Az öngyilkosság meg sem fordulna a fejemben a helyedben.
2023. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!