Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az,hogy alig emléksz...

Miért van az,hogy alig emlékszem valami rosszra az életemből,pedig volt benne részem,és inkább csak rossz ért mint jó?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim sokat bántottak, úgy szöktem el tőlük, ennek ellenére nem tudok rájuk haragudni,és ugyan úgy beszélünk,,meg haza járok segíteni. Nagyapám ritka goromba ember, sok-sok csúnya dolgot mondott,és bántott is,mégis ha valami van vele sajnálom,és azon vagyok,hogy segíthessek. Tőlük szinte semmi útravalót nem kaptam az életbe,amikor arra került volna a sor,hogy na,akkor önállósodjak, mindig csak lehúztak.Miért vagyok ilyen hülye,hogy még ennek ellenére is szívemen viselem a sorsukat,és megyek segíteni?Ők neveltek fel,amúgy,de a gyerekkorban műveltek alapján, simán meg kellene őket tagadnom, és sorsukra hagyni,mert vannak lányaik is,köztük anyám.De amúgy,úgy általánosságban,alig rémlik fel valami negatív dolog az életemben, pedig sok megrázó élményben volt azért részem.
2023. szept. 26. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Vigyázás és a nevelés között van különbség. Mikor az idős embereket nem támogatja a családja, aztán attól várnak mindig-mindig segítséget, akire kicsiként vigyáztak, az gáz.
2023. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert mindezek ellenęre te vagy az egyetlen normális ember ebben a családban.

Amúgy az embernek van egy lelki önvędelme, amivel a rosszat alaposan lenyomja a mélybe, a tudatalattijába. Főleg olyan szituban, amikor ezzel lehet túlélni. Kicsi vagy, és képtelen az önellátásra, vagy fogoly és kiszolgáltatott...

Olvasd el a Sorstalanságot. Micsoda rémtetteket képes az ember túlélni, ha leválasztja magáról az érzelmeit. ( és belehal, ha nem)

2023. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elnyomod a rossz érzést.
2023. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!