Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt hogy "nem minden gazdag...

Azt hogy "nem minden gazdag rossz ember" olyanok hangoztatják, akik gazdagok és rossz emberek?

Figyelt kérdés
Aki gazdag és tiszta a lelkiismerete, annak miért kéne még külön mosdatnia magát?
2023. szept. 18. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Mi az, hogy gazdag? Mi az, hogy rossz ember? Hogy függ össze a kettő?


Van olyan ismerősöm, akinek a nettója 2 mFt felett van és alkalmazott. Vezető ugyan, de semmi extra, nem ner, nem simli. Nagy cég, sok munka, magas fizetés. Ő akkor gazdag? Jutalmat is kap, általában 10 mFt felett per év. Az már 40 mFt/év, semmi vállalkozása nincs. Vele mi a helyzet? Figyelni kell, hogy rossz ember-e?

2023. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyanok hangoztatják, akik nem akarnak általánosítani.
2023. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
A gazdagság egy elmeállapot. Én gazdag vagyok, mégsincs pénzem.
2023. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csóró vagyok, csak szimplán nem szeretek általánosítani.
2023. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A "minden gazdag rossz ember"t pedig csak a csóró irigyek mondják a gazdagokra.


Egy normális ember eljut arra a szintre, hogy NEM általánosít, mivel nem mindenkire érvényes egy adott állítás.

Kérdező, és nem, nem vagyok gazdag, bár kérdés az, hogy kit nevezünk gazdagnak. Kolléganőm szerint én gazdag vagyok hozzá képest, mert áprilisban párommal 1 hetet töltöttünk Dominikán. De egy Orbánhoz képest meg k..rva szegény vagyok. Látod, minden csak viszonyítás kérdése.

2023. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aki gazdag és tiszta a lelkiismerete, annak miért kéne még külön mosdatnia magát?"


Kérdező, te meddig tűrnéd, ha rágalmaznának?

2023. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, az átlag kisember fejében létezhet az a tévképzet hogy mindenki akinek sok pénze van az csak bűnöző lehet és nem becsületesen szerezte.


Másrészről akinek sok pénze van, és nem becsületes úton szerezte, takarózhat azzal, és takarózik is előszeretettel, hogy csak az irigy rosszindulatú kisemberek kiáltanak rá kígyót békát. Miközben tényleg egy gátlástalan csalárd ember.

2023. szept. 18. 12:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugyan olyan mintha valaki kimondja hogy a modern magyar filmek amik valamennyire elérik a mainstream közönséget szarok, akkor egyből hungarofób vagy. Miközben tényleg csak arról van szó, hogy szarok.
2023. szept. 18. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha egy gazdagot, aki olyanokat mond, amit mondtál, akkor kapnál rajta, miközben bűnözik, és megmondanád, hogy mást mondott, kiröhögne, hogy elhitted, hogy ő jó. Az sem érdekelné, ha lelövöd. Ezek mind bűnözők.
2023. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akad, aki tisztázza, hogy szóljanak rá, ha bántó vagy ha hülyeséget beszél, ők megmaradtak embernek. A többi, hhháát... Maradjunk annyiban, hogy egyesével is olaj a tűzre mind, amikor ilyen általánosító gondolatok fortyognak emberekben.
2023. okt. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!