Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem áll jól az önbizalom vagy...

Nem áll jól az önbizalom vagy ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Elég komplexusos vagyok. Már egészen kicsi korom óta utálom magam. Nem tudom pontosan mi váltotta ki, a környezetem mindig dicsért, viszont iskolában már elég erősen éreztetve volt velem, hogy csúnya és kevés vagyok (belém nem volt szerelmes soha senki, mindig engem választottak utolsónak), de már előtte is ez volt (2-3 éves koromtól kezdve).


Nem voltam soha kövér, de nem vagyok szép lány, és ezt bárhogyan akarom palástolni, nem tudok jobb lenni. Smink, új ruhák, haj, stílus nem segít.


Most próbálok egy kis önbizalmat szerezni, de ha csinálok valamit, akkor az le van hurrogva, ha én csinálom, az gáz, az baj, ha más akkor az oké. És mindenhonnan ezt kapom.


Legyek önmagam, de ha önmagam vagyok, akkor nem kellek, az rossz, az gáz.


2023. szept. 28. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:

"ha csinálok valamit, akkor az le van hurrogva, ha én csinálom, az gáz, az baj, ha más akkor az oké"


Erre tudnál egy példát mondani?

2023. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Költözz el arról a környékről. Ott már mindig is egy lesajnált kis szerencsétlen maradsz, csinálhatsz bármit. Csak bohócot csinálsz magadból.
2023. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Munkahelyemen ha dolgozok akkor is szar vagyok, ha nem dolgozok, akkor is, mert nem vagyok olyan, mint a többi, hogy folyamatosan a főnökeim nyakára járjak, hogy nekem mennyi dolgom van (sötét monitor mellett telefont nyomkodva), meg nem nyalok határaimon túl senkinek, mert én dolgozni vagyok ott, nem barátokat keresni. Ha nem adnám önmagamat, jobban elfogadna a társaság, de attól meg hányingerem van, amit ők csinálnak.

Minden munkát megcsinálok, amit rám bíznak, amire megkérnek, magamtól is fel szoktam ajánlani a segítségemet. Ennek ellenére a többiek hatására már meghallgattam a főnökötől, hogy én sose segítek nekik, ők meg megszakadnak a munkába, ami nyilván nem igaz, ezért is nem kérnek rá, hogy segítsek, mert nincs miben. Csak ők folyamat panaszkodnak, hogy mennyi munkájuk van, én (aki alapból több mindent csinál) meg nem. Pedig pont fordítva, nekem jól jönne az ő segítségük, de nem kérhetek semmit, mert a főnökeim szemében sokkal elfoglaltabbak, mint én.

Szóval nem tudok mit tanácsolni. Ne változz meg a környezeti nyomás hatására, mert az már nem te leszel, és előbb-utóbb belefáradsz abba, hogy maszkot hordasz, és ki fogsz bukni. Maradj, amilyen vagy, abban nem fogsz csalódni. Ha elfogadod magadat, könnyebben fogsz boldogulni, lehetőségeket találni.

2023. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Például amikor az egyik barátnőm visszautasított egy csávót a kinézete miatt, akkor az nem volt gond. De én visszautasítottam egy csávót a kinézete miatt (egyáltalán nem jött be, sehogy se tudtam volna úgy megkedvelni), akkor meg lehurrogtak.


Egyik kolléganőm féltudással dolgozik, az nem gond, bárhogy is cs.eszte szét párszor a napunkat emiatt. De egyszer egy továbbképzéses szharra nem készültem eleget, és el lettem hordva mindennek.


Ha az öcsém csinált valamit az iskolában, akkor csak nevettek rajta, ha én kerültem bele valamibe, akkor mindig leszidtak.


Más poénkodhat tabu dolgokkal, ha én sütöm el ugyanazt, akkor kínos csend jön, vagy leteremtés.

2023. szept. 28. 10:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit mondanak, amikor lehurrognak? Hogyan néz ez ki? Te mit reagálsz ilyenkor?
2023. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az az önbizalom, amikor 8lyen kérdést már eszedbe sem jut idegen térbe kicsapni. Mert megvan a támogató közeged, akikkel tudsz egyetértesben, vagy szükségletek mentén kommunikalni.

Neked nincs önbizalmad még. Rossz ugyanis a közeg.

2023. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:

Ha nő az önbizalmad az szuper dolog.

- A környezeted mindig arra fog törekedni, hogy vissza térítsen, ott maradj abban az állapotban amit ők gondolnak rólad. Visszahúznak ahogyan csak bírnak.


Ezt nem gonoszságból teszik. Nem is azért, mert bajuk van veled.

Az emberi agy un. sablonokban dolgozik. Erre szükség van, mert ha nem így működne, minden apró döntés előtt percekig állnánk lefagyva, a lehetőségeket számolva. Ezért sablonokat képezünk mindenről és mindenkiről. tulajdonságokról, dolgokról. Döntés helyzetben ezeket a sablonokat használjuk fel a helyett, hogy újra és újra kiszámolnánk a lehetséges kimeneteleket. Kicsit (Igazából nagyon) olyan mint a programozásban a functionok, subrutinok.

Téged is beleraktak ezekbe a sablonokba, minden sablonban megvan a magad helye. Ezt nem tudják átrakni, mert ahhoz az kellene hogy elutasítsanak mindent, amit eddig a világról gondoltak. Ami nyilván nem opció.

Vagy rugalmasan kellene kezelniük ezt. Amire nyilván képtelenek, hiszen nem is tudnak róluk.

Persze, megoldás lehetne hogy az iskolákban alap dolgokat is tanítanak, pl. hogyan működünk mi, emberek. Ez sok dologban segítene mindenkinek. De a rókagomba spórájának a latin nevének a bemagolása fontosabb egyelőre...

2023. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5

Megmondják, hogy ezt nem kellett volna, leszólnak, beszólnak, lecsesznek, hogy mit és hogyan kellett volna. Attól függ mit csináltam, meg ki az, akinek ez nem tetszik.

Általában megvédem magam az ilyen helyzetekben, és próbálok nem teret engedni a negatív gondolatoknak, de ez nem mindig könnyű, és nem is mindig sikerül.

Párszor megszoktam jegyezni, hogy "Bezzeg ha én csináltam volna...".

2023. szept. 28. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy valójában nincs önbizalmad, csak tetteted és ez valószínűleg érződik. Ha valójában lenne egészséges önbizalmad, akkor meg tudnád magad védeni, határokat meghúzni. Pl, elutasítottál egy pasit a kinézete miatt, barátnőd lehurrog. Ilyenkor te mit teszel? Szótlanul tűröd? Vagy kedvesen, de határozottan megmondod neki, hogy szálljon ki a magánéletedből, mert semmi joga beleszólni és ítélkezni és neked ugyanolyan jogod van eldönteni, hogy kit választasz, mint bárki másnak?

Gyanítom, hogy nem ez.

Szóval az önbizalom itt kezdődik, hogy meg tudod védeni magad.

2023. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!