Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önbizalom szó konkrétan...

Az önbizalom szó konkrétan mit jelent ?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom , hogy az önbizalom a teljes elfogadás mikor képesek vagyunk elfogadni dolgokat, de viszont mikor különböző helyzetekben vagyunk az életben akár munkaterületen vagy kapcsolatokban vagy bárhol máshol azt is jelentheti , hogyha valamit csinálok akkor teljesen nem foglalkozok a másikkal , hogy mit gondol rólam? A mai társadalmi szleng nyelven fogalmazva kit érdekel, les#@rom azt amit a másik mond , gondol ?

Vagy ha esetleg valaki szégyenlős és mások előtt nem mer pucéran megjelenni pl munka helyen ez a szégyenlősség azzal egyenlő, hogy az illető bizonytalan vagyis kevés az önbizalma vagy ez csak egy fajta tulajdonság az emberben ?



2023. szept. 25. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát elég furán fogtad meg, szerintem nemigazán ezeket jelenti.


Nem arról van szó, hogy nem érdekel más mit gondol, mond. Arról van szó, hogy nem másoktól függ az önbecsülésed, nem attól fogod jó embernek érezni magad, ha mások dícsérnek vay lájkolnak, és nem attól fogod szarul érezni magad, hogy mások rosszat mondanak rólad.

Te elhsized magadról, hogy kompetens, szerethető, jó ember vagy és ha történnek is kudarcok, az még nem változtat ezen.

2023. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Te elhsized magadról, hogy kompetens, szerethető, jó ember vagy és ha történnek is kudarcok, az még nem változtat ezen."


Szerintem nem teljesen így, mert ő esetleg elhiszi magáról hogy kompetens és szerethető, elégedett is magával, de azt nem hiszi el hogy mások szeretni fogják, pl eddigi elutasítások miatt pl kora gyerekkorban vagy akár később. Így kívülről önbizalomhiányosnak tűnik.

És az is előfordul, hogy kívülről magabiztosnak tűnik, nem is tart mások véleményétől mert megszokta hogy az pozitív, de mégsem szereti magát, nem hiszi hogy szerethető, saját magát nem érzi jól.


Kicsit ellentmondásos az egész.

2023. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Önbizalma az emberek 90%-ának nincs.

Önbizalma annak van, aki nem fél semmitől, hanem gondolkodni is képes. Tervezni. Bármilyen helyzetben. De előbb el tudja fogadni a helyzetet.

Aki ki tud állni magáért, ő van az első helyen, nem szolgálja ki a környezetét.

Nekem ezeket jelenti.

2023. szept. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, de aki nem mer pucéran megjelenni a munkahelyen, az nem önbizalomhiányos, hanem okos. Semmi nem kötelez senkit arra, hogy azt csinálja, amit nem akar. Ez is egy definíció.

Még a törvény sem kötelez. Az, hogy vannak következményei, ha valamit nem tartunk be, az már nem önbizalmi kérdés.

2023. szept. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2es, ezt mondjuk így nemegészen értem.

"elhiszi magáról, hogy szerethető"

"Nem hiszi el, hogy mások szeretni fogják"

A kettő ellentmond egymásnak, vagy az egyik igaz, vagy amásik.

Én azt mondtam, hogy az önbizalommal rendelkező ember elhiszi, hogy szerethető, mások tudják szeretni. Innentől kezdve az nem lehet, hogy nem hiszi el, hogy szeretik, hisz most mondtuk ki, hogy elhiszi:D

2023. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3-as, aki nem fél semmitől, az nem magabiztos, hanem őrült.

Én az 1-es definíciójával értek egyet. Ha valakinek egészséges önbizalma van, akkor reálisan látja magát, nem gondolja, hogy ő a legszebb, legjobb, tisztában van az erősségeivel és a gyengeségeivel. Örül a saját sikereinek és megbocsátja magának a hibákat. Az önbecsülése nem mások véleményétől függ, hanem a saját belső iránytűjétől. Ehhez szerintem alapvető egy jó gyerekkor, egy támogató, jól szerető szülői háttér. Enélkül, ha valaki gyerekkorban sérült, nehéz ezt kiépíteni, hiszen az ősbizalom sérül.

2023. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!