Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kikre mondjak azt, hogy...

Kikre mondjak azt, hogy "hamis emberek"? Mi jellemzi oket, ugy viselkedesben, mint tulajdonsagokban?

Figyelt kérdés

2023. okt. 2. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanokra szoktam mondani, akik jópofiznak mindenkivel, miközben a hátuk mögött lehordják/lehúzzák őket. Az ilyeneken mindig làtszik, hogy pl. csak a szájukkal mosolyognak, a szemükkel nem.

Ezenkívül azokra mondom, akik állandóan megjátsszák magukat, másnak tüntetik fel magukat, mint amilyenek, hogy beilleszkedjenek a környezetükbe. Tehát nem autentikusak.

2023. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

1# jól írja.

Plusz: "Nekem nincs szükségem semmire", de ha van valami potya, ingyen cucc, akkor az elsők közt van, aki "táskázik", azt is vagy nyíltan, vagy burkoltan...

2023. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétszínű, nem bízhatsz meg benne mert a legrosszabb pillanatban képes lenne végül elárulni. Vagy azzal hogy eltünik és otthagy, vagy rosszabb, még ő állítaná a hátadba a kést. Sokszor egyébként az érdekembereket is hamis embereknek mondják. Amíg érdeke van belőled addig ottvan, amint már nincs, akkor lásd az első két mondatom.

És persze a mindenféle álszent, kamu, kétszínű emberekre is, akik kiforgatnak bármit, és a saját érdekük szerint változtatják a szavukat akár fél percen belül 180 fokos fordulatban is.

2023. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt mindenkinek! Mit gondoltok, milyen ember az, az is ide tartozik, aki csak igerget es semmit nem tart be belole vagy csak nagyon nehezen, alkuk aran, aki tologat, halogat, kesik, megbizhatatlan? Aki teged hibaztat azert, amit o kovetett el. Uvolt, hogy ne okoskodj, amikor nem egyezik a velemenyetek. Aki pontosan tudja, mivel tud neked fajdalmat okozni es megis megcsinalja. Kozben a mantra: "en nem csinaltam semmit!".
2023. okt. 3. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Ajjaj kérdező. Akiről írsz, az többszörösen idetartozik. Már ebből 1-1 dologtól is ide tartozna, legfeljebb enyhe vagy kevésbé gáz formában. De így ha hatványozottan jönnek ezek és mind megvan benne, akkor vigyázz vele nagyon! Hiába jófejek vagy kedvesek, de ez egy baromi kártékony típus.

De kicsit szétszedem típusokra is, még aki ígérget és úgy megbízhatatlan hogy sose teljesül, az vehető a kisebbik rossznak mert nem feltétlen tudatosan csinálja, lehet csak túlvállal mert people pleaser, vagy egyszerűen naív, rossz az időbeosztása, szóval az magában rossz dolog de nem feltétlen gonoszság. Viszont a 2. fele amit írsz, na azok nagyon gáz, mérgező emberek. Ilyennel sose fogsz tudni dűlőre jutni, nem fogtok tudni semmit megbeszélni, mindig minden automatikusan a te hibád lesz, az is amikor ő árt neked. A legjobb érzelmileg elzárkózni tőlük, de minimum határokat meghúzni, mert durván alá tudják ásni az ember lelki stabilitását. Aztán amit a végén írsz, az meg már a tudatos és szándékos rosszindulat és ártás, gondolom valami piti bosszú vagy büntetgetési szándékból. Letagadás, gaslighting szintén. Kuka, menekülj, ennél bárki csak jobb lehet. Ha meg mégis maradsz, nagyon ügyelj a saját lelki épségedre. Voltam ilyen emberrel, és nem, nem lett jobb, hiába ígérgette. Időről időre eljátssza amit látni szeretnél, de sose lesz őszinte, és a legrosszabb pillanatokban robbannak az ilyen aljasságok majd rád is, ha nem vigyázol.

2023. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5 - koszonom szepen, nagyon megerositettel benne, hogy ez tenyleg ilyen! Kellett a kivulrol jovo visszaigazolas, hogy megse en latom rosszul a dolgokat. Azt is tapasztaltam nem egyszer, hogy az illeto kepes volt egy mondaton belul ellentmondani sajat maganak, es ez rendszeresen elofordult vele. Allitott valamit a mondat elso feleben es a masodikban ennek a homlokegyenest ellenkezojet! Nem hittem a fulemnek, hogy ilyen nincs! Szerintem bevezetem nala is a no contactot, nagyon fontos nemcsak a lelki nyugalmam, de mar az ep eszem matt is. Duplan valt szurrealissa a dolog, ez a figura rosszabb, mint az elodje volt, akitol "meg akart menteni".
2023. okt. 3. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!