Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a nagyzolós élet Instagramo...

Ez a nagyzolós élet Instagramon, Facebook stb... valós?

Figyelt kérdés

Mindenki utazik a nagyvilágban, előkelő helyeken van, mindig társasági élet stb... Én szinte nem is tudok olyan emberről, akinek ez lenne az élete, mégis mindenhol ez jön le :D Nyilván jártak ott, de lehet hogy akkor a szüleivel 1x 1 évben ? És itt most főleg Magyarországról beszélek, ahol köztudottan nem az a legnagyobb bajuk az embereknek hogy mire költsék a rengeteg pénzüket.


Szoktam hallgatni a Balázs show-t, és Balázst szerintem mindenki ismeri, iszonyat sikeres meg karrierje van, de mégis úgy érzem sokkal földhöz ragadtabb, képes kiakadni azon mennyibe kerül egy lángos a Balatonon, ezt csak azért mondtam mert ha egy ennyire sikeres ember ennyire valósnak tud látszani, akkor hogy lehet hogy azok az XY akárkik a neten csak a szép és jó meg fényűző dolgokat mutogatják? Ha kamu akkor miért jó ez nekik? Ha meg valós lenne, akkor is miért kell ennyire mutogatni ? :D Én nekem az utolsó dolgom lenne hogy mutogassam éppen hol vagyok, inkább élvezném a helyzetet magammal vagy haverokkal.



2022. júl. 16. 06:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ott a Te ingerküszöböd, hogy Te ezeket veszed észre.

Másrészt ott van az, hogy az ember nyilván, normális esetben, a legjobb, legérdekesebb dolgokról posztol. Amikor valaki arról posztol rendszeresen, hogy elment munkába, éppen milyen sorozatot néz, vagy hogy kisütött egy tescós pizzát, az már kényszeres közvetítése a saját életének.


A közösségi oldalak, ahogy egy fényképalbum, vagy egy napló, sosem volt hivatott arra, hogy egy az egyben visszaadja valakinek az életét.

2022. júl. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen tipikus.

Az én környezetemben is ez megy.

Évi két nyaralás, plusz wellness, két auto, nagy ház, étterem, színház, mozi stb, aztán megy a sírás, hogy nincs pénz meg "bezzeg Németországban".

Magyarországon a legnagyobb problémánk az, hogy szeretnek sírni az emberek .

2022. júl. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fényképalbumok képei alapján meg állandóan ünneplünk vagy tengerparton nyaralunk...


Amúgy vannak országok, ahol nagyobb arányban élnek jól az emberek. Szebb, nagyobb lakásokban, több nyaralással. A béka segge alatt vagyunk, naná, hogy szenzáció egy tengerparti kép is. Pedig annak azért nem olyan hatalmas a költsége önmagában

2022. júl. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fejlődik a technika.


Szüleid ugyanezeket fényképezték le, csak akkor nem lehetet sehova se posztolni, valamint véges volt a hely a filmtekercsen.


Most korlátlanul rendelkezésre áll minden és azonnal mindent meg lehet osztani.


Az meg egy nagy bullshit, hogy sok pénz kell egy nyaraláshoz.... tervezéssel, odafigyeléssel korrekt összegekből is ki kehet jönni.

2022. júl. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát, jelenleg épp egy ilyen "tehetős" országban vagyok, csak kíváncsiságból felmentem tinderre, de ugyan azt látom itt is mint otthon, full fake nők, agyonretusált képek, szociális élet barátokkal, utazgatások. Habár itt hihetőbb a dolog, de mégis nekem full fake-nek tűnik mert itt sem kolbászból van a kerítés, minden ember dolgozik, kétlem hogy ilyenre lenne idejük állandóan :D


Amúgy a kérdést nem irigységből írtam ne értsétek félre, pusztán már fura volt nekem, habár jó ideje sejtem hogy ez kamu, mert felnőttként pontosan tudom mi kell ahhoz hogy ilyen életet élhessen valaki, meg mibe kerül, és a legtöbb ilyen személy még iskolába jár nem is dolgozhat főállásban max ilyen mcdonaldsban. Hátha van itt olyan akiben van annyi betyár becsület hogy ha ő pl ilyet csinál azért itt névtelenként bevallja hogy látszat az egész, vagy hogy létező dolog csak ritka aki tényleg ilyen életet él :D

2022. júl. 16. 07:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valaki nyugaton él és sok pénzt keres (magyar szemmel), akkor egy egyszerű hétköznapi munkás is el tud menni 3-szor nyaralni a tengerpartra. Angliában mindenkinek Spanyolország vagy Törökország az elsődleges célpontja. Egy nyugdíjas bácsi elmondta nekem, hogy ő általában évente 4-szer megy nyaralni "törökbe", mert annyira olcsó, hogy jobban megéri neki ott eltöltenie egy hónapot, mint otthon!!! Így lenne ez nálunk is, ha hajlandóak lennénk állandóan valami nálunk sokkal szegényebb országokba járni nyaralni, de abban nekünk már semmi izgalmas nincs. Azért az furcsa, hogy állandóan vagy fáznak, vagy melegük van 23 fokban, de az, hogy a tengerparton 40 fok körül fekszenek, az megfelel nekik. Bezzeg alig hallok olyat, hogy Norvégiába vagy Finnországba mennek nyaralni, mert ott normálisabb idő van. Persze hogy nem mennek oda, mert Norvégia vagy Svájc sokkal drágább! Nem tudom miért, de engem az jobban vonz, mint bármelyik tengerpart. Mások vagyunk, az biztos. Hát akkor menjenek, égjenek le a tengerparton, ha annyira szeretik azt, hogy szakad róluk az izzadtság egész nap.
2022. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 hát azért Norvégiában a legtöbb helyen nyáron is 12-15 fok van, állandóan esik az eső, ha annyira nyaralni akarnék én se oda mennék :D


De a másik ami furcsa az nem a kereset, hanem a munka. Nyáron se szoktak hónapokra elengedni embereket, 2-3 hét inkább, szóval az évenkénti 4 utazást is csak nyugdíjasok engedhetik meg a szabadidejük miatt.

2022. júl. 16. 07:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván az emberek a sikeres és boldog oldalát mutatja az életének a nyilvánosság felé, hogy mások irigykedjenek rá, csak én nem értem mire kell ez a versengés és azt se miért kell úgy élni, hogy az ember élete egy nyitott könyv. Úgy, hogy szinte semmi nem valóságos benne, de mégis így akarják sokan visszaszerezni az önbecsülésüket ami szerintem régen rossz. Lehet, hogy negatívan állok ehhez, de én ezt látom leginkább. Ugye manipulálni lehet a képeket, hogy minél előnyösebb legyen, és szerintem már sok ember azért utazik és azért ad ki egy csomó pénzt első sorban, hogy tudjon posztolni és megmutassa, hogy mennyire megy neki és mennyire boldog, miközben nem biztos, hogy az.

Ami méginkább borzasztó szerintem, hogy ha az ember elmegy egy helyre élvezni nem tudja, hiszen az egész napja rámegy a fotózással meg a like-ok számával, hogy vajon ki kedvel, én nem látom túl sok értelmét, arról nem is beszélve, hogy az időt rabolja.

Nekem se instám se tiktokom, facebook van, de szinte alig vagyok fenn, inkább a messengert használom.

2022. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Nyugi, azt senki se fogja kirakni, hogy a nyavalyás kölök kettest hozott matekból, vagy hogy bassza meg, striás a hasam.
2022. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!