Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az,hogy valaki...

Miért van az,hogy valaki azokat a negatív tulajdonságokat veszi észre másban ami saját magára is jellemző?

Figyelt kérdés
És még ráadásul szidja és esetleg meg is veti a másikat.Ez a Tipikus bagoly szól be verèbnek,másban a szálkát magában még a gerendát sem....

2023. okt. 6. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
nyilván mert ő ezeket nem vette észre magán, rajtad észreveszi és hát könnyebb a szálkát megtalálni másban mint tudjuk.Nem veszi észre a rossz tulajdonságait.Buta ennyi
2023. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan emberi tulajdonság hogy mindig azok a legirritálóbb dolgok a másikban, amik bennünk is megvannak. Szóval amikor úgymond visszanyal a fagyi, azon sokan nagyon fel tudnak húzódni. Nem tudom miért van így, de megfigyeltem már én is.
2023. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem bírják az emberek ha tükröt tartasz nekik
2023. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
A lényeg az énkép. Ha magamról az a hitem hogy én jó vagyok, akkor minden ennek ellentmondó dolgot elutasítok, nem veszek észre, lekicsinylek, elfelejtek stb. Ez az "énvédő mechanizmus" ami mindenkinél működik, olyan mint egy lelki immunrendszer. Végülis ez az egó.
2023. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En az egyik lakotarsamon azt vettem eszre, hogy mivel ismeri a sajat hibait, bar azokat eltitkolja, hogy igy mutassa magat erosnek, de kivetiti ram, mintha en lennek olyan... szoval tudja magarol valamennyire, es ha valami hasonlot lat a viselkedesemben, akkor azt gondolja, hogy en amiatt csinalom, amiatt o is csinalna. Pedig nem. Azaz, magabol indul ki!
2023. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert saját magában nem tudja elviselni(vagy nem is veszi észre)ezért másra projektálja ki,ezzel nyugtatja a lelkiismeretét,hogy akkor vele nincs semmi probléma.
2023. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!