Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon vagy legalábbis...

Magyarországon vagy legalábbis a középkorú és idős emberek miért nézik le a fiatalokat ?

Figyelt kérdés
A 30 vagy 35 alattiakat. Nem egyszer tapasztaltam illetve mesélték ismerőseim is. Rendőrök, kidobók, ügyintézők stb hogy a középkorú meg idős emberek azt hiszik hogy ők azért mert fiatalok alsóbbrendűek, meg kb mintha a koruk miatt nem végezhetnék velük szembe a munkájukat. De én is tapasztaltam hogy nem köszönnek stb. Most kajak azt hiszik páran hogy 30 alatti rendör nem büntetheti meg őket vagy mi ?
2023. okt. 6. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sok ilyen van. Anno 17-18 évesen gyakorlatoztam üzemi étteremben. Hát hadd ne mondjam.. zöldség pucolas közben próbáltam össze barátkozni a nènivel. Minden mondatában èreztem az elutasítást. Nem értettem miért. Meg a másik nő is gúnyolódott rajtam hogy " nèzzètek mà' hogy fogja a kést"... A fiatalabbak nem voltak ilyenek.
2023. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több oka lehet:

1. irigység, kifelé mennek az életből, míg a fiatalok még erejük teljében vannak.

2. az előzőhöz hasonlóan de az is hogy szerintük ők jól csinálták az életüket, a mai fiatalok meg elcseszik a fiatalságukat értelmetlenségekre (pl net bújása)

3. fiatalok nem tisztelik őket úgy mint ahogy ők anno az idősebbeket


és persze mindenkinek saját egyéni sérelme fiatalokkal, fiatal családtagjaikkal amiket minden más fiatalra rávetítenek

2023. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát mit csináljunk nyaljuk ki a seggüket ?
2023. okt. 6. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenek. 28 vagyok, pontosan ezt tapasztaltam en is. A legszomprubb, hogy raadasul pofara, kinezet alapjan megy ez a banasmod... ha borotvalkozom, akkor kib@szott bunkok. Ha meg szakallt novesztek es rovid a hajam, akkor sokkal inkabb kompetensnek hisznek. Nem csodalom, hogy itt tartunk, hogy ennyire hulyek es megvezethetoek az emberek, hogy a kinezet meg az eletkor ennyire szamit.
2023. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
50 vagyok és nem nézek le senkit. Amikor fiatal voltam, minket is lenéztek az idősek. A munkahelyemen is megpróbálom partnerként kezelni a fiatalokat, persze akit lehet.
2023. okt. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekik ez maradt,a szerencsétlen életük.Primitív embereknek lenézni valakit pusztán azért,mert fiatal azért kényelmes,mert nem kell észérvekkel érvelni.
2023. okt. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Na, akkor én is levezetem vázlatosan..

Az a tapasztalatom, hogy Magyarországon az idősebbek (50 felettiek) zöme (mondom zöme, nem mind):


1, Burokban él. Nyelvet nem beszél, ha netezek is, max. a facebookig jut el, gondolkodni lusta, és a nem túl eszes munkatársain/családtagjain kívül nem nagyon beszél senkivel.

Így aztán nem tudják reálisan megítélni a képességeiket (jellemzően túlbecsülik), nem veszik észre, hogy a "tudásuk" már egy nagy nulla.


2, Aztán..A magyarok többsége egy löttyedt-lepukkant lelki nyomorult, akinek nem is nagyon akaródzik tenni azért, hogy jobb legyen. Nagy eséllyel elment mellettük a mai világ, maradnak az ilyen szánalmas önigazolásuk, hogy "a mai fiatalok buták, lusták stb."

Őszintén szólva értelmes 50 felettivel még nem nagyon találkoztam, beképzelttel viszont bőven.

De mondok példát. Az egyik legbunkóbb 50 feletti, akivel beszéltem, a főnökasszonyom volt, ott, ahol alkalmi munkát végeztem.

Amit vmilyen szinten értettem is: ha 50 évesen 40 kg súlyfelesleged van, nagy eséllyel sosem fogsz jól kinézni, vagy bármihez érteni a nyomtatáson kívül, tényleg marad az, hogy bunkóskodsz fiatalokkal meg kiposztolgatod, hogy milyen lusták a mai fiatalok.


Ha csúnyán akarnék fogalmazni, azt írnám, hogy az 50 felettiek nagy része egyszerű proli, aki megrekedt vhol a 90es években.

2023. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!