Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki könyvelő? Heti öt...

Van aki könyvelő? Heti öt nap alatt lehet 50 órát dolgozni két munkahelyen részmunkaidőben? Egyik munkely 6 órás a másik pedig 4 órás. Nincs olyan szabály hogy heti szinten maximum 48 órát lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 7. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
ez mondjuk inkább munkajog, mint könyvelés, legegyszerűbb, ha megkérdezed az egyik munkahelyen a személyzetist
2023. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
Nekem volt olyan, hogy kértem egy napot úgy, hogy kettő helyen dolgozok. Nem kaptam meg azt, amit kértem, helyette úgy lett átírva a javamra, hogy a tervezett szabadnapomat is elvette, így folyamatosan mentem. Nem lehet mit csinálni ilyenkor. Ez van.
2023. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Justinianus ***** válasza:
100%

"Nincs olyan szabály hogy heti szinten maximum 48 órát lehet dolgozni?"

De van. EGY munkáltatónál.

De ugye most KÉT munkahelyről, két munkáltatóról beszélünk, nem?

Ennélfogva - mily meglepő - elméletileg 2×48, azaz 96 órát lehet dolgozni két munkáltatónál. :)

Valamennyi munkaviszony önálló munkaviszonynak minősül, ennek megfelelően a munkaidő maximumára vonatkozó rendelkezéseket minden munkáltatónak a saját maga által fenntartott munkaviszony tekintetében kell betartania, a másik munkaviszonyra ebből a szempontból akkor sem kell tekintettel lennie, ha annak fennállását a munkavállaló előzetesen bejelentette neki.

2023. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. 🙂
2023. okt. 7. 18:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!