Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent, ha egy tanar oran...

Mit jelent, ha egy tanar oran nagyreszt egy hallgatonak mondja az anyagot?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, hogy persze van hogy korbenez a termen meg a tobbi diakon, de nagyreszt csak az egyik diakot nezi mikozben tanit.

(Egyetem)


2023. okt. 7. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg látja hogy figyel és könnyebb magyarázni. Csak azért mert az ember tanár, nem azt jelenti hogy soha nincs lámpaláza. Nem könnyű egy 30 fős csoportnak magyarázni, pláne nem egy 300-nak.
2023. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nem fura, ha nagyon sokaig tartja a szemkontaktust?
2023. okt. 7. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem 'veled' tartja a szemkontaktust, hanem a diákjával. Ha a büfében is odajön, akkor majd gondolhatsz esetleg többre, de én is általában kijelölök valakit akinek magyarázok, ha előadást tartok, pedig én nem vagyok tanár, csak ritkán kell.
2023. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem logikusabb lenne nem egy embert kijelölve magyarázni, hanem felváltva a diákok között, ha már ez a téma.
2023. okt. 7. 17:37
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Most ennyire meg akarod győzni magad hogy egy szuperkülönlegesen kívánatos személy vagy akiért odáig van a tanárod? Ok..
2023. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kell neki egy támpont, mert különben nem érzi jól magát tömegben.
2023. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tényleg arról van szó, amit a többiek mondtak. Amikor érdekes volt az anyag (tantárgy most mindegy), és nagyon figyeltem, többször tapasztaltam hogy akkor a tanár mintha csak nekem magyarázott volna. Amint meguntam, ők sem néztek már rám. De ha nem hiszel nekünk, "tesztelheted" is ezzel
2023. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A visszajelzést figyeli ilyenkor.
2023. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annak sokkal élvezetesebb, könnyebb előadást tartani, akin látszik, hogy komolyan ott van fejben, figyel és érdekli a dolog. Sokszor tartottam előadást, leginkább egyetemen, és ott is éreztem ezt magamon. Plusz löketet ad, amikor látom/érzem, hogy még mindig figyelnek, az ilyen hallgatósággal én is fel szoktam venni a szemkontaktust.


De a másik oldalon is voltam, nem is egyszer. Sokan mondták már, hogy aktívan szokásom olyankor figyelni, és olyan alkalmakkor valóban velem tartották a legtöbbször a szemkontaktust a professzorok, tanárok. Amikor lankadt a figyelmem, untam a dolgot, az előadó is más emberre fókuszált onnantól.

2023. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!