Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy mindenki...

Miért van, hogy mindenki nagyon csúnyának lát de én magamat nem látom annyira csúnyának? Elegem van már, hogy senkinek nem vagyok elég jó külsőre...

Figyelt kérdés

Igazából az van, hogy bármelyik lánynál bepróbálkozok online és képet kér utána általában ezek vannak:

A) megmondják, hogy csúnya vagyok

B) eltűnnek utána, megváltozik a viselkedésük velem szemben stb

C) friendzone


Pedig belenézek a tükörbe olyan 10/7-8-nak látom magam, random képet csinálok magamról azon kb 10/6-7-nek látom magamat de másoktól mégis azt kapom, hogy milyen nagyon csúnya vagyok. Nagyon nagy önbizalomhiányom van ez miatt és az önbizalomhiány hatására szociális szorongásom is van, utálok közösségben lenni idegen emberek közt mert azon kattog az agyam, hogy mit gondolnak rólam biztos azért néznek mert milyen csúnya vagyok stb sokkal kevesebbnek érzem magam más embereknél...

Eddig már viszonylag jó úton haladtam abban, hogy legyőzzem a szociális szorongásom de elkezdtem beszélni egy lánnyal tök jó volt minden aztán idővel képet kért... csak hát utána mintha megváltozott volna, egyértelműen látszik, hogy neki sem jövök be külsőre...

Ez miatt újra ugyan olyan nagyon szorongok közösségekben(elötte is szorongtam de már kezdtem fejlődni a szorongás legyőzésében)



2023. okt. 11. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Fu nekem wgy gyerekkori fenykepemre mondta sgy exem hogy dw ronda voltam.

Kozben egy vekony kis barna haju egyszeru lány. Még a füleim se álltak szét, x lábam se volt, dagadt se voltam nagyorru es szódásszifon szemuveges fogszabályzós sem kancsal sem és szeplős sem.

Egy sima lány csak.


Nekem durva volt azt hallani hogy csak a festett haju mukormos nő a szép a természetes sima lány meg ronda?

2023. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Inkább nem vagy az esete. Meg ott a lehetőség, hogy folyamatosan idealizálás zajlik, és kb bármilyen valóság ahhoz képest kiábrándító. Erősen kétlem, hogy ez konkrétan a te külsődről szólna, mintsem az ő elméjükről.
2023. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha küldesz képet magadról, szívesen megmondom, én hányasnak látlak.
2023. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem azért van ez online mert csúnya vagy. Ha beszélgetsz valakivel akiről nem tudod hogy néz ki valamit elképzelsz önkéntelenül is. Ha szimpatikus akkor egy nagyon jó pasi képe alakul ki. Minél több ideig beszéltek annál inkább megerősödik a kép. Aztán elküldöd a fényképet és totál másképp nézel ki nyilván mint az ő fantáziájában. Innen akkor tudnál nyerni ha nagyon NAGYON jó pasi lennél. Ettől nem vagy csúnya csak esetleges átlagos, vagy "csak" jó. Azt javaslom a kezdeteknél cseréljetek képet mert akkor megelőzöd a problémát és már eleve a te arcod vizualizálja a beszélgetések során. Nekem egyébként pont fordítva volt a vőlegényemmel. Meséltek róla pár dolgot (de a külsejéről semmit) és akartak bemutatni neki (nem párkeresési céllal) és elképzeltem egy ronda pasit akaratlanul. Aztán megláttam és bamm megállt a szívem egy pillanatra annyira jó pasi :D Ha akarsz küldhetsz képet és megmondom szerintem milyen vagy.
2023. okt. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is szívesen mondok véleményt, de tölthetnél fel képet, akkor nem kell mindenkinek egyesével elküldened.😂

Bár a pontozás valamennyire hülyeség. Vagy vonz valaki szexuálisan, vagy nem. 🤔

Am., ha rossz a "fényképarcod", akkor jobb lenne élőben ismerkedned.

Ha meg mégis online szeretnél, akkor ne utólag mutasd meg magad, hanem előre. Így kiszűrheted azokat, akiknek nem tetszenél.🤷🏼‍♀️

2023. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szorongásod kacsint vissza a képekről. Komplexusos emberekről kilométerre üvölt a komplexus és ez elriaszt bárkit. Arra még nem gondoltál, hogy önismereti munkával változtass ezen (pszichoterápia)?
2023. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!