Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire fontos nektek hogy...

Mennyire fontos nektek hogy érezzétek a munkahelyen valóban szükség van rátok-a munkaerőtökre, és nem csak admin-létszámbeli okból vettek fel N+1-edik „semmi szükség rá de fel kell venni“ embernek?

Figyelt kérdés

Olyan helyen vagyok immáron 1 éve ahol az első 1-2 hétben leesett a tantusz hogy a világon semmi szükség itt rám. Azért vettek fel (azóta ez ki is derült)mert a fenntartó adott munkakörre adott számú embert ír elő és kellettem a keretbe hogy fel legyne töltve a létszám.

A munkámra, énrám a világon semmi szükség, nincs is valós dolgom, alibi feladatok, piti kis munkák vannak, 1 hétre van annyi dolgom, ami 1 napra is édeskevés lenne.


Hogyan vennétek egy ilyen állást? Jó az ha ember napi szinten érzi hogy akár haza is mehetne, mert a világon semmi szükség rá? Hogy nettó mindegy hogy bemegy vagy nem, mert a munkája senkinek se fog hiányozni-hiszen nincs is valós munkája?


(Az üres trollkodást hagyjuk. Bár munkám szinte semmi de ha valóban nem mennék be, kirúgnának. Úgy tűnik, a seggem kell nekik, ha napi 8 órában melegítem a széket, az már elég... de nekem ez kezd kevés lenni...)


2023. okt. 12. 10:48
1 2 3
 1/23 KmsRys ***** válasza:
64%
Semennyire nem fontos. Engem csak az érdekel, hogy a fizetésem megkapjam, én csak ezért járok be, nem más okból. Én se vagyok agyonra terhelve, eléggé alja, de mégis fontos feladatokat kapok (legalábbis azt állítják, hogy nagyon fontos, amit csinálok), minimálbérért. Én úgy vagyok vele, hogy amíg a fizetésem megkapom, addig oké.
2023. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Shaddark ***** válasza:

Én kihasználnám az alkalmat.

Álláskeresésre amit fizetnek, nyelvtanulásra, képzésre ami esetleg álmaim munkahelyéhez kellhet.

Kényelmesebb egy olyan melóból állást keresni / képezni magam ahol nem fáradok el a munkidő végére és fizetnek is érte.

Persze, ha tudsz már most váltani akkor válts. Már ha van olyan amit szívesen csinálnál.

2023. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"t. Én úgy vagyok vele, hogy amíg a fizetésem megkapom, addig oké."


na de ennyi erővel hasznos emebr is lehetnél egy hasznos helyen még ha minimálbérért is.. nemde? ha már úgyis elb**ol napi 8 órát az életedből legalább értelme legyen...


arról nem is beszélek hogy ha már úgyis elb***ol napi 8 órát tán nem minimálbérért kéne bohockodni.... a cégünk vért pisál hogy targoncásokat kapjon (tanfolyamot állják...) és nagyon nem minimált ad... és mégis alig van ember...

2023. okt. 12. 11:04
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Na én pont emiatt mondtam fel. Pedig rám legalább a nyolcból négy órában valóban volt szükség.

De a maradék maga volt a szenvedés. Meg ahogy rosszallóan kerülgetett a többi kolléga. Olvasni otthon is tudok. Azért ne kelljen már egy munkahelyen ülni.

Én ezeket az alibi munkákat biztos hogy megszüntetném. Nagyon megalázó tud lenni.

2023. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

" nyelvtanulásra“


Miből gondolod hogy attól hogy nincs dolgod hagynak elmélyülten bármi magándologgal foglalkozni? Munka az semmi de ah előveszel egy nyelvkönyvet vagy akár csak egy fülhallgatót (azért ezek nélkül csöppet nehéz nyelvet tanulni...) még ki is rúgnak.

AZ hogy nincs meló nem azt jelenti hogy ne kéne úgy tenned mintha épp hűűűűű de elfoglalt lennél. Kollektív színielőadás naponta. hogy csináljunk úgy 8 órában mintha dolgoznánk... kedzem ám unni.

2023. okt. 12. 11:09
 6/23 Shaddark ***** válasza:

Uh, az gáz :(

Adta magát az én fejemben, hogy ha úgysincs dolgod legalább nem baszogatnak hogy elvégezted-e a nagy semmit :)

De sok a hülye, az tény. Állami cég ez gondolom.

2023. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

" Állami cég ez gondolom."


Az hát.


A legjobb az volt amikor a nyáron 1 oldalban le kellett írni mit csináltunk aznap. Na az volt az 1. komoly össszezördülséem a helyi főnökkel majdnem kirúgtak. Mert leírtam 1 mondatban hogy "az összes kapott feladatot elvégeztem" erre számon kértek hogy "mi volt neked kiadva" erre mondtam hogy ezt ne tőlem kérdezze kérdezze saját magától hát maga a főnök...

erre ő hát nem is adott feladatot!! mondtam erre NA azt én mind el is végeztem!!

Majdnem kirúgtak.

2023. okt. 12. 11:18
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Álom lenne számomra!
2023. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

És mi ebben az álom azt elárulod? hogy folyik el az életed a szarra a semmire a bohóckodásra a színjátékra? Az az álom vagy mi?


GYENGÉBBEK kedvvért újra elmondom: az hogy nincs meló nem jelenti azt hoyg szabadon saját dolgoddal foglalkozhatsz. Szóval ha azt hiszed hogy idejössz állásba és majd munkaidőben C2-es angolt leteszel hát tévedsz!

2023. okt. 12. 11:29
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem tetszenek a válaszok, szerintem ne írj ki kérdést.
2023. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!