Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Követendő példakép JOHN...

Követendő példakép JOHN DUTTON (a férfiak számára)? Valóban ő testesitené meg a valódi férfit? Az első három évad alapján jó apának tekintendő? Ill. valóban ilyen kőkeménynek _ILLENE_ lennie a férfiak többségének? Most én a szerencsétlen Jimmy-re...

Figyelt kérdés

Folytatom:


Mivel jelenleg én inkább a szerencsétlen és állandóan lehülyézett Jimmy-re hasonlítok (sajnálatosan) leginkább.


És ha a Yellowstone sorozatból indulok ki, az ott látottak alapján, ha az ő szintjén állok, akkor kb. mindenki csak lenézni és megvetni fog életem végéig.


Fogalmam sincs hogyan lehetséges e Jimmy-szerepből kitörni egy megbecsült és (legalább részben) férfiasabb irányba. Ez eddig elborzasztó...



2023. szept. 26. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Ezek meg kik?
2023. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Itt most nemcsak az idős Dutton-ra gondolok, akit Kevin Costner alakít, hanem a (valamivel) "fiatalabb" John Dutton-ra is (akit Josh Lucas személyesít meg), mert számomra mindkét alakítás egy megalkuvást nem tűrő, tiszteletet parancsoló, (állandóan) határozott, kőkemény férfit testesít meg, melyről kilométerekre lerí, hogy kösse fel a gatyáját, aki (akár csupán verbálisan is) belé merészelne kötni!


Azaz olyan férfi, aki mindig tudja mit mond, miért mond, mit akar és nem enged senkinek. Soha!


Egyszerűen:


Tökéletes!

2023. szept. 26. 22:55
 3/15 A kérdező kommentje:

Első, ha nem ismered a sorozatot, miért kellett írnod? Egyszerűen nem értem az ilyet.


Teljesen magától értetődő, hogy az felel a kérdésre, aki tudja milyen karaktert takar a fent taglalt férfi.


(Egyébként a keresőszavak között ott a válasz is.)

2023. szept. 26. 22:59
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
Az a gond, hogy fiktív karakterekhez hasonlítgatni vmagad éppannyira veszélyes pszichológiai szempontból, mint a social mediában látható tökéletesnek tűnő életekhez hasonlítgatni.
2023. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jól értem, hogy mit mondasz négyes, azonban annyi probléma van a megjegyzéseddel, hogy ő (az ilyen tulajdonságokkal rendelkező karakter) minden kétséget kizáróan simán létezhet. Többszörös többes számban is.
2023. szept. 26. 23:24
 6/15 A kérdező kommentje:

Tömören fogalmazva:


Határozott, önmagáért és a családjáért minden körülmények között kiálló, kemény, higgadt/megfontolt, véleménye mellett megrendíthetetlenül kardoskodó, tiszteletet parancsoló, szavahihető, erős jellemű férfiak léteztek és léteznek. Műsoroktól/irodalomtól függetlenül.

2023. szept. 26. 23:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképpen egy fikciós férfit szeretnél példaképednek beállítani, akkor Aragorn a Gyűrűk ura könyvekből és filmekből sokkal jobb választás (sokkal több nő számára is az ideált képviseli).
2023. szept. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor az állítólagos (újból felmerülő) "fikciós" szó miatt ismét:


"...ő (az ilyen tulajdonságokkal rendelkező karakter) minden kétséget kizáróan simán létezhet. Többszörös többes számban is."


"Határozott, önmagáért és a családjáért minden körülmények között kiálló, kemény, higgadt/megfontolt, véleménye mellett megrendíthetetlenül kardoskodó, tiszteletet parancsoló, szavahihető, erős jellemű férfiak...


...léteztek és léteznek."


"Műsoroktól/irodalomtól függetlenül!"


.

.

.


Nem személyen, hanem annak (fent több helyen olvasható) tulajdonságain van a hangsúly (és ezen belül, hogy a fentiek mind megvannak az illetőben).

Hívhatnánk őt Dutton helyett Kossuthnak, vagy Rommelnek is, nem a név, hanem a konkrét tulajdonságok egy személyben történő megléte a fontos.

Így - ezek ismeretében - kérdezem ezt: "Valóban ő testesitené meg a valódi férfit? Iyen kőkeménynek _ILLENE_ lennie a férfiak többségének?" Kérdezem ezt amiatt, hogy: "jelenleg én inkább a szerencsétlen és állandóan lehülyézett Jimmy-re hasonlítok (sajnálatosan) leginkább. És ha az ő szintjén állok, akkor kb. mindenki csak lenézni és megvetni fog életem végéig."

2023. szept. 27. 00:31
 9/15 A kérdező kommentje:

És persze a lényeg:


"Fogalmam sincs hogyan lehetséges e Jimmy-szerepből kitörni egy megbecsült és (legalább részben) férfiasabb irányba. Ez eddig elborzasztó..."

2023. szept. 27. 00:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Az az állandóan könnyes szemű szőke nő, aki mindig suttog a fülébe a bemutatóban, az a felesége vagy a lánya?
2023. szept. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!