Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszik kötekedésnek?

Miért veszik kötekedésnek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor előfordul, hogy az emberek kifogásolják, hogy kötözködöm velük. Pedig csak kérdezek, mert szeretem pontosan tudni, hogy mi a feladatom, vagy mire gondol egyáltalán a másik. És ami a lényeg, látni a feladat értelmét. Nem tudok hozzászólni ahhoz, amit nem tudok vagy értek pontosan.
2023. okt. 12. 13:32
1 2
 1/13 Shaddark ***** válasza:
56%

Nem vagy INTJ vagy INTF véletlenül?

Nálam is ez volt amíg meg nem tanultam jobban kommunikálni, megértve hogy az elemzést ők "negatívkodás"nak veszik.

Mert más a látószögük, más szempontból nézik a dolgokat. Egy életművész számára egy érzelmi input lehet hatásos, a logikai okfejtés számukra kötekedés abban, amiben már érzelmileg elkötelezték magukat. Egy ISTJ szerint meg ha leírta a főnök, akkor az számára szentírás, szentségtörésnek számít hibákat keresni benne :)

2023. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
egy példát tudsz írni?
2023. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Orvos látott?
2023. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3: ez annyira olcsó… talán ha elmondanád bővebben, megérteném mire gondolsz
2023. okt. 12. 15:25
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy a kérdezési módod a zavaró, ami kivágja a biztosítékot sokaknál.
2023. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5: na ez nem hülyeség! Ez meggondolom, köszönöm!
2023. okt. 12. 20:01
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
én is ilyen vagyok, hangoztatni szoktam hogy hozzám türelem kell mert akkor értek meg valamit ha az jól el van magyarázva, nem körbeírva vagy elémdobva, és nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam... mit tanítottak? ha valamit nem tudsz, kérdezd. van aki meg tajtékzik tőle és direkt basztatásnak érzi csak mert nem érti meg hogy ne mvagyunk egyformák
2023. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na ebben a pillanatban történt meg! Munkában vagyok. Szociális területen dolgozom. Meséli a kolléga, hogy a tegnap műszakban (utcai szoc munka) egy helyszínen látott fiatalokat akik vsz drogosok, de szerinte nem csak ők vannak ott és nem hajléktalanok. És akkor ezzel kapcsolatban kezdetem kérdezgetni dolgokat, pl miből gondolod stb, több dologra rákérdeztem. Válaszolt, de aztán olyan furán hozzáfűzte: “Egyéb kérdés?” Mondtam, hogy nem rosszból kérdeztem, csak érteni szeretném.
2023. okt. 13. 10:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Akadékoskodsz, ami mellesleg rhadtul irritáló tulajdonság.


Egyik barátom is ilyen, hlyét kapok tőle, amikor rákezdi. Mesélek valamit, és juszt minden szrba belekérdez, de olyan aprócseprő marhaságokba, hogy inkább már nem is mondok neki semmit.


Nagyon fárasztó az ilyen ember, aki nem képes kibírni, hogy egyszerűen csak végighallgassa a másikat és ne kezdjen nyomozót játszani.

2023. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ha nem értem anélkül? Sajnálom, tudom, hogy idegesítő tudok lenni.
2023. okt. 13. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!