Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy érint benneteket a...

Hogy érint benneteket a sokasodó szegény emberek látványa? Szoktatok jótékonykodni?

Figyelt kérdés
Engem van, hogy nagyon szíven talál, amikor látom hogy nyugdíjas nénik - bácsik azt számolgatják meg tudnak - e venni 2 kiflit a legolcsóbb tömlős sajttal, vagy sem. Vagy amikor nagyon idős néni rőzsét vagy mezei virágot árul aluljáróban. Van hogy veszek ilyenektől 1 csokorral, olyan is volt már hogy megvettem a parizert a nyugdíjas néninek, aki a boltban a pénztárnál szégyenkezve mondta, h elszamolta magát és inkább otthagyja a felvágottat. Ezen túl milyen jótékonykodási lehetőségek vannak? A használt ruhák, játékok leadását ismerem, segélyszervezetnek fizető hívásokat is. Ti szoktatok valami mást is csinálni?
2023. okt. 12. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de a "sokasodó szegény emberek"et konkrétan úgy értettem, hogy szegény emberek, akik 8-10 gyereket vállalnak; úgy mást jelent a kérdés.


A kifejtésre: nem, nem szoktam adakozni és nem is figyelek fel erre. Szívtelen vagyok?

2023. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Én sok drogost, alkoholistát és hajléktalant látok az utcákon. Nekik egy vasat sem adok.
2023. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 te mondtad, nem én.
2023. okt. 12. 16:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig felháborít, hogy azok akikre úgymond, rá lettünk bízva, bizalmat szavazott nekik a nép, ilyen könyörtelenül hagynak megrohadni, míg ők gazdagabbak már aligha lehetnének.
2023. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kitana. ***** válasza:
67%

Nem látok gyakran ilyet, valószínűleg nem olyan környékeken mozgok (errefelé inkább fiatalok vannak, családok, kevesebb nyugdíjas), nem metrózom (nincs olyan útvonalam, ahova kéne), szóval aluljárókban sem tartózkodom gyakran.

Nem szoktam adakozni, nincs erre felesleges pénzem, már nem használt ruhákat vagy egyebeket viszünk ritkán egy szervezetnek. (Nyilván nem gyűlik össze túl gyakran annyi felesleges cucc.)

2023. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem nagyon, csak tudomásul veszem. Viszont eddig is jótékonykodtam, de szervezetek felé csak. Jöhetnek nekem bármilyen sztorival, az utcán senkinek semmit sem adok.
2023. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnálom a szegényeket, elég szomorú hogy emelkednek az àrak és egyre több ember nem tudja màr lassan az alap dolgokat se megfizetni mert a fizetés egyre kevesebb sok helyen az àrak meg csak nőnek mint a bolondgomba sajnos!

Én szoktam adni lóvét a szegényeknek mert tudom milyen a nélkülözés.

Én nem vagyok hajléktalan de nagyon kevés pénzem van sajnos , mindig úgy kérek ismerőstől lóvét mert nincs költőpénzem már.

2023. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Magam bőrén tanultam meg, hogy mindenki a saját sorsának kovácsa. Manapság nem kell még diploma se a jó fizető álláshoz, sőt még csak az se kell, hogy valaki foglalkoztasson.


Az ilyen "szegény" emberek szájából mindig lóg a cigaretta, szóval azokat 1 cseppet se sajnálom.


Inkább a gyerekeiket sajnálom, mert azok nem tehetnek róla, hogy a szüleik életképtelen, csak dugni tudó ösztönlények.

2023. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem figyelem az embereket, nem érdekelnek. Adakozni nem szoktam, nem vagyok milliómos.
2023. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

A környezetemben nem olyan intenzítással, mint ahogyan az be lett harangozva, de emelkedő szinten van a téma. Nem adakozok spontán én, de a környezetemet látva, hogy: van, aki örül a kevés segítségnek, van, akinek Dáriusz kincse is kevés lenne, megint van, aki kap (jelképesen értve) 1 egységet, de 2-t kérne még.

Nem feltétlen olyan könnyű elhelyezkedni egy munkára, mint ahogyan azt sokan ugatják ("Mennyé dóóóógozni!").

2023. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!