Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van e esély rá, hogy vissza...

Van e esély rá, hogy vissza változzon a régi énjévé egy barátnőm, akinek meváltozott a személyisége a Forever Living üzlet tagságába lépve?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm aki anyagilag és emberileg is kihasznált, amíg nem volt megfelelő helyzetben, én pedig az elején szívesen segítettem, reméltem, hozzájárulok az "újraépüléséhez", s bár ez évekig húzódott és neki egyre több és több kellett belőlem főleg pénz, bíztam benne, majd úgy is visszakapom.

Később befuccsolt az élete, a pasija többszörösen alázta, csalta..a szülei hazavitték a lányt. Elment külföldre és összejött valakivel. Együtt belekezdtek a Forever Living üzletbe és nagyon jól ment a szekér. Folyton arról posztolt, hogy épp kirándulnak és mi mindent megengedhetnek maguknak. Mivel ő nem jelentkezett, én pedig szégyelltem ezzel a témával, mégis pár évre rá gondoltam ráírok és visszakérem a kölcsön bár egy részét, viszont a stílusa 180 fokos fordulatot vett. Az a lány aki azelőtt olyan szépen tudott kérni és oly sok szomorúságát sírta el nekem, hirtelen kikérte magának, hogy nekem pénzt kellene adjon. Megkérdőjelezte a barátságom, a közeledésem. Mintha nem is ugyanazzal a lánnyal beszéltem volna. Képes így megváltoztatni valakit ez a Forever üzlet? Hogy így elfelejtse, ki volt mellette a nehézségek idején és mennyi kölcsönt halmozott fel nála? Képes lesz valaha megváltozni? Visszaalakulni-no nem szerencsétlenné, csupán normálissá.



2023. okt. 14. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ezek az mlm-ek pont olyan hatással vannak az emberekre mintha valami fanatikus vallási szektához csatlakoztak volna. igazából konkrétan ezek "vallási szekták", csak nem isten az imádat tárgya, hanem a pénz meg a siker.


Ha csak nem ábrándul teljesen az egészből, és nem lép ki a szektából, nem fog megváltozni. Teljesen kimosták már ott az agyát.

2023. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Flagstaff ***** válasza:
100%
Nekem volt egy mlm-es szakaszom, visszatekintve lejön a bőr a képemről az akkori viselkedésem miatt. Remélem, ő is kinövi majd ezt a marhaságot és normális lesz.
2023. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Meghökkentő amiket írtok, főként az, hogy az imádatuk tárgya a pénz...ez a lány pedig nekem azt hánytorgatta fel, hogy ha a pénzt kérem vissza, akkor számomra a pénz fontosabb mint a barátságunk, mert engem ez hajt...ez nagyon fájt az elején, aztán persze elmúlt, mert nincs igaza, de a tudat, hogy ilyent mondott minezek után, sosem megy ki a fejemből. De mondjátok meg, hogy érik el ezt a hatást? Elképesztő..

U.i. köszönöm szépen a válaszaitokat!

2023. okt. 14. 11:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus agymosott szektás reakció.


Azt próbálja rád olvasni, ami ő maga.

Ezzel nyomták tele a fejét ott a szektába. Hogy olyan emberekkel vegye körbe magát, akik segítik az anyagi fejlődésben, akikből hasznot tud húzni, akiken keresztül gyarapodni tud. Te úgy közelítetted meg hogy a kölcsönkért pénzt akarod vissza kérni, tehát nem pénzt hozol neki, hanem pénzt vinnél el tőle(az most mindegy hogy nyilván az a te pénzed) tehát az agymosás szerint te ellensége, rosszakarója vagy.

2023. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt rokonom akit kezdtek belehúzni nagyon, aztán szerencsére idővel lejött róla, "csak" kb akkori egymillió ft bánta, meg gondolom némi presztizsvesztés, kapcsolati tőke rombolódás amiért ő is próbálta belehúzni az ismerőseit.

Szóval én kicsit beleláttam akkor hogy megy ez, meg olvastam is róla, mert nagyon idegesített ez az egész ahogy pillanatok alatt szektás fals emberré változott. És valóban szekta szerű! És van egy fontos tényező amit eddig még nem írt senki, azért is születik épp ez a kommentem.

Szóval kérdező, azt kalkuláld bele hogy jó szektához hasonlóan itt is elkezdik majd hozni azt a technikát, hogy ne hallgasson a kívülállókra. Mivel ők álomtolvajok, negatív emberek, kicsinyesek, nem hisznek az ő sikerében stb. Tehát elkezdik módszeresen a valóság és a többi nem mlm-es ellen is hangolni őket. Részben a fanatizálás miatt, részben pedig hogy ne tudjun és ne is akarjon majd kiszállni. Tehát ez a hatás minél jobban beindul, annál nehezebb lesz meggyőznöd, és főleg logikus, racionális érvekkel. És ugyanennek a másik oldalát is felerősítik, mindenféle idióta gyűlésekkel és videókkal ahol egymást sztárolják meg a saját "sikeres" embereiket, tehát a vége hogy minél inkább mlmesekkel lesz körbevéve és velük barátkozik, a közös élmények meg a közös "katarzisok okán. Amúgy szerintem kívülállóként ultra ciki és szánalmasan nevetséges 1-1 ilyen gyűlés event, videókat is lehet talán nézni erről ha van fent a neten.

Szóval összegezve, egyre jobban kiélezik nekik az mlmes és a nem mlmes emberek között vonalat. És az mlmesek egyfajta közös valóságtagadásban és hitben fogják egymást erősíteni, a való világból pedig a kritikus hangok egyre kevésbé fognak átjönni nekik, mivel úgy vannak módszeresen kondícionálva hogy rájuk ne hallgassanak hiszen rosszat akarnak nekik.

2023. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves 5.! Nem fogod elhinni, de kirázott a hideg, mert amikor írtad h negatív ember, meg, hogy kicsinyes és álomrabló, ez a lány ugyanezeket mondta rám, amikor kértem a pénzen és azt is mondta, hogy a saját frusztrációmat vetítem ki rá ezáltal. Megáll az eszem, mintha ismernéd őt személyesen.. Atya ég!
2023. okt. 14. 11:51
 7/14 A kérdező kommentje:
Létezhet, hogy ez az állapot számukra életük végéig kitarthat mert olyan jó biznisz ez a Forever? Vagy még van esélyem arra, hogy normális hangnemben szóbal álljak vele?
2023. okt. 14. 11:52
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Engem is a hideg rázott ezektől a dolgoktól, annyira abszurd volt. Főleg hogy közeli családtagot ért el ez az egész, jódarabig napi szinten jöttek ezek a triggerek, még így is hogy megbeszéltük hogy egymás közt ezt ne.

És hát a számok, nem, szerintem nem tarthat ki, én úgy tippelem maximum pár év. Csak az a baj akik belehúzódtak ott a rombolás megmarad néha, ráadásul a legtöbb ember olyan hogy nem szívesen ismeri be ha tévedett. Tehát dacból is a régi hibás döntéseihez ragaszkodni fog. Ez alatt azt értem, hogy beleöl csomó pénzt, és akkor a végén elbukik, de ezt nem fogja kudarcként elkönyvelni és főleg nem a cég hibájaként (ez nagyon beléjük van verve) hanem egyszerűen csak így alakult, nem alkalmas a jelenlegi gazdasági helyet, vagy vmi hasonló önfelmentés.

Szóval szerintem maga az mlm nála nem fog kitartani, de hogy utána mi lesz, az kérdéses még. És hát alapból piramisjátékoknál úgy van, hogy akik tényleg jól profitálnak, azok a legkorábban belépett tagok, tényleg csak a piramis felsőbb rétegei. A többségnek inkább nettó ráfizetés odalent, és ők etetik a piramis tetején lévő őstagokat is. Már az üzlet jellege miatt se lehet sikeres a többség, mivel az ottani hazugságokkal szemben nem a külsősök, hanem a belsős tagok sokszor kötelező havi vásárlásai pörgetik a bevételt. És ezek erősen túlárazott termékek. Nem mondom rosszak, de nagyon túl vannak árazva + a misztikus bullshiteléses áltudomány mint a repülőmentes szántóföldek meg a többi borzalom.

Egyébként van egy sejtésem itt is hamar meg fog jelenni legalább egy érintett :D Aki majd szektás mód tagadni fog mindent, és rajta élőben is megfigyelhetjük az egész jelenséget.

2023. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez szekta. Mantraznak egesz nap hazugsagokat. Vagy jol se megy, de ezt kell mondani, vagy jol megy, ami azt jelenti, sok szerencsetlen sikerult bepalizni, akik fizettek a belepesert, rendelik a sok sz@rt. De aztan ezeknel is lecseng.

Ep elmeju ember nem foglalkozik ilyennel, maximum rendszervaltas utan egyszer belepett es rajott, mekkora parasztvakitas. A penz nem szaporodik magatol. Be kell palizni, ra kell sozni emberekre, akik mast, mashol megvehetnenek, vagy egyaltalan nem vennenek ilyet, ha nem kenyszerulnenek kinos helyzetbe ismerostol.

Akinek ilyen vastag a bor a kepen, attol barmi lehet. Vagy csak epp gyenge, es ez egy szekta.

2023. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Ijesztő de ez ilyen. Ha láttál egy ilyen MLM szektást már, akkor láttad az összeset. Sajnos vannak akik egész életükben nem jönnek le róla.
2023. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!