Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amennyiben sok átlagbér...

Amennyiben sok átlagbér körüli fizetést kapó magyar nem szórná el a fizetése nagy részét káros szenvedélyekre hanem félre tennék vagy hasznos dolgokra költenék kevésbé éreznék kilátástalannak az életüket érdemben javulna az életminőségük?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 01:53
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Igen, ha az emberek robotok módjára megtagadnának maguktól minden kellemes, de felesleges kis dolgot, amiktől élhető az életük, akkor valóban valamennyivel több pénzük maradna.

Ez teljesen reális elképzelés, és nem hat ki hosszú távon egy ember mentális egészségére...

2023. okt. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztos hogy mindenki, aki elég rosszul keres, nem próbálna megtakarítani - ha volna miből és a rezsi, valamint a megélhetés nem vinné el.
2023. okt. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen, ez így van.

Én nem tudom sajnálni azokat az embereket, akik sírnak, hogy nincs elég pénzük, közben meg dohányzásra és alkoholra mindig telik nekik. :D

2023. okt. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem is egy szempillantás alatt, de idővel igen. Csak sokaknakk kényelmesebb így nemgondolkodni.
2023. okt. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
#1 szóval szerinted a cigiről, alkoholtól, energiaitaltól kellemes az élet?
2023. okt. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Pár napja egy hasonló kérdést írtak/írtál ki🤔. Remélem, sikerül jó irányba terelned a világot.😂
2023. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Van, akinek erre sem telik. Akinek meg igen, annak pont arra van igénye, hogy igyon, dohányozzon és szemét kaját egyen. Neki ezek a prioritások.
2023. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Az tény, hogy a legtöbb ember nem tud a pénzzel bánni, de ez nem függ a jövedelemtől. A sokat is el lehet tapsolni, ha valaki pénzügyi analfabéta. Viszont az is tény, hogy megnövekedtek azok a költségek is, amik a megélhetéshez alapvetően kellenek. Én még tudtam állami támogatásos lakáskasszával lakást venni, ma már ez nincs, van lakáskassza, de az állami támogatás nélkül sokkal rosszabb konstrukció lett. Ha nincs gyereked, nem örököltél, nem tud sok pénzzel támogatni a családod, sokkal hátrányosabb helyzetből indulsz, mint én indultam annak idején ugyanilyen feltételekkel. Pedig nekem sem volt egyszerű. Nagyot ugrottak az albérleti díjak is.
2023. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Én éltem ilyen ideális életet, mikor covid alatt sehová nem lehetett menni. Az infláció, meg a csökkentett nyitvatartás (=lecsippentett munkaórák, nulla éjszakai pótlék) miatt nem igazán maradt több pénzem, de legalább az életkedvem is elvette, hogy robotolni jó vagyok, az nem baj, ha tömegközlekedem a munkába, vagy ott vagyok, akkor belefér a fertőzés/fertőződés, de ha már elmennék úszni, vagy egy koncertre, hogy egy kicsit élvezni tudjam ezt a mocskos kva életet, akkor nem.

Azért elég gyászos lenne, ha azért kellene kihajtani a belünket, hogy fedél legyen a fejünk felett, meg tele legyen a hasunk, és semmi más nem jutna az életben - és nem is a káros szenvedélyekre gondolok, mert személy szerint nekem nincs, hanem egy jó koncertre, színházra, egy étteremben ünnepelt születésnapra, sportokra... Nem csodálkozok azon, hogy akik a valódi átlag körül keresnek, és a puszta megélhetés elviszi minden pénzüket, kilátástalannak érzik a dolgokat. És erre nem az a megoldás, hogy elveszed tőlük a szar megküzdési stratégiáikat (mert lássuk be, könnyű azt mondani a csövesnek, hogy ne igyon, de vajon nekünk lenne-e annyi akaraterőnk, hogy józanul bírjuk ez az életünket, ha már hónapok, esetleg évek óta az utcán lennénk?), hanem esetleg lehetne szabályozni a lakáspiacot, hogy ne legyen mind a bérlő, mind a bérbeadó kiszolgáltatott, lehetne önkormányzati lakásokat építeni, lehetne inflációkövető béremelést adni, illetve javítani a munka-magánélet egyensúlyán, meg a tb-finanszírozta mentálhigiéniás ellátás minőségén, de áh, igazad van, mennyire egyszerűbb azt mondani a szalagmunkásnak, hogy az ő hibája, mert ha elvenné magától a műszak alatti két cigiszünetet, meg a műszak utáni sörikét, akkor elég pénzt spórolna meg belőle ahhoz, hogy 80 év múlva vehessen magának egy hitelmentes lakást.

2023. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 250ezret keresek vidéken, változtatni akarok, ehhez pedig legalább 2millióra van szükségem, mindent megsporolok jelenleg amit csak megtudok, házam szerencsére mégha vacak is, de saját, rezsim kb max 80.000

Kajám legkevesebb 90000 utiköltségem havi 25000, tehát kb 50-55ezret tudok megsporolni havonta.

Jelenleg nem ruházkodok, nem kirándulok, semmi csak eszem alszom dolgozom.

2023. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!