Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 2025-ben 777 ezer forintnál...

2025-ben 777 ezer forintnál magasabb lehet a tanárok bruttó átlagbére. Nem túlzás ez egy picit?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen infláció mellett az akkor pont annyit fog érni, mint most a bruttó 400 ezer 🤣

Amúgy egyáltalán nem túlzás. A tanárok nevelik, oktatják a jövő nemzedékét. Hatalmas felelősség, nagy tudás és sok türelem kell hozzá, sokkal jobban meg kéne becsülni ezt a szakmát. Finnországban ez az egyik legjobban fizetett szakma és a világ élvonalában teljesítenek a diákok, nem véletlen.

2022. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:
Én középvezetőként bruttó 1,1 milliót keresek, de nekem nincsen nyári szünetem, és ha én elcseszek valamit akkor nem csak annyi következménye van, hogy a gyerekek 1-est írnak, sokkal nagyobb rajtam a felelősség és sokkal nagyobb a stressz rajtam, ahhoz képest szerintem a tanárok a bruttó 777-el túl lennének fizetve.
2022. okt. 13. 14:08
 3/81 anonim ***** válasza:
88%

#2


Vagy te középvezető egy francot, azok nem ennyire sötétek, ezért megértik, hogy a tanári állás, nem összehasonlítható a multikkal. De azért mondom, ehhez valós középvezető kéne, nem a GYK-s proli, 30 IQ-val.

2022. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván nem látjuk, hol lesz 2025-ben a magyar bérszínvonal. A mostanihoz képest extrém magas, az tény.
2022. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
86%
Ha a tanárok nem lennének alulfizetve, lehet közbelépnének, mielőtt a folyamatos bullying miatt egy gyerek nyakon szúr egy másikat (budai suliban történt a napokban), vagy mielőtt öngyilkosságot próbálnának meg elkövetni 11 évesen a folyamatos iskolai bántalmazások miatt. Hatalmas felelősség tanárnak lenni, próbáld ki 1 hétig és meglátod. Az meg a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy te mennyit keresel. Egy tanár attól még megérdemelne nettó 500 ezres fizut(ami tegyük hozzá manapság nem egy nagy összeg).
2022. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
86%

"nincsen nyári szünetem"

Kell hogy legyen x db szabadnapod neked is.



Amúgy szerintem kevés lenne a fent említett összeg is.



Nem vagyok tanár.

2022. okt. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
7%
5: Hát ne attól függően tegye valaki dolgát, hogy mi áll a bérpapírján. Amikor elvállalta, akkor sem volt több.
2022. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
84%
Te úgy vagy középvezető mint én :DD
2022. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
100%

#9

Pont ez lenne a lényeg.

Jobb fizu = több jelentkező = lehetőség a szelektálásra

Most kb örülnek ha találnak valakit, bárkit. Akkor meg lehetne válogatni több jelölt között.

Most csak kétféle ember tanít, egyrészt a nagyon elhivatottak (ők megérdemelnék a magasabb fizut) meg azok akik versenyszférában képtelenek elhelyezkedni (őket meg így le lehetne cserélni).

2022. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
94%

3 év múlva nettó 516 ezer forint szerinted túlzás?

MOST kellene ennyinek lennie, mert 3 év múlva 516 ezer forint pont ugyanúgy egy akalp szart fog érni, mint most nettó 200.

2022. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!