Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzik magukat sokan...

Miért érzik magukat sokan reménytelen helyzetben az egyedülálló fiatalok? Nem gondolnak arra, hogy van még számtalan ismerkedési lehetőség is a munkahelyeken és szórakozóhelyeken kívül?

Figyelt kérdés

Csak hogy egyet említsek: egyházi közösségek. Még magam sem hittem el, de a legeslegtöbb szeretet megnyilvánulást ott kaptam.


Végül egy olyan közösségben találtam meg a jelenlegi páromat, ahol már korábban is jártam, és sok év múlva egy erős megérzés miatt visszatértem.



#remény mindig van!
2023. okt. 19. 22:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak olyanoknak opció, akik vallásosak.
2023. okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Na jó, lehet nyilván máshol is (pl. könyvtár,) de mi van akkor ha a legerősebb szeretetvágy - kölcsönösen - pont az egyházaknál van?


Nehezen tudom elképzelni, hogy az utcán csak úgy bárki hagyja leszólítani magát (régen nálam is próbálkoztak hasonló módszerrel ritka esetekben.)


Mivel nem igazán van téma két ismeretlen között, így kínos szituációk jöhetnek létre.

2023. okt. 19. 22:56
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Én értem. Én is vallásos vagyok. De rengeteg ember nem az.


Könyvtár? Oda járnak még emberek?


És az egyházon és a könyvtáron kívül mi van még?

2023. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Remélem ez nem valami burkolt hittérítési/bevonzási próbálkozás…


Amúgy ha már meghallom az egyház szót onnan már offos is számomra az ismerkedés. Neem akarok valami vallási dologhoz kapcsolódni. És ha ő szorosan kötődik ilyesmihez az számomra taszító. Főleg ha engem is “belekényszerít” ebbe. Gyakorolja a vallását, bánom is én, de nekem van az a szint ami túl sok ebből, és inkább mondok nemet a csajra is, hiába a legbájosabb teremtés akit valaha is láttam…

2023. okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Talán az önkéntes munka.


Ha van elég szabadideje és energiája valakinek a munkahelyi teljesítményén kívül. Közösségi terekben (kívülről) nem látok nagy életet/mozgást.

2023. okt. 19. 23:44
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

De azt írtad, számtalan ismerkedési lehetőség van. Egyház nem opcionális mindenkinek, látod.. Könyvtárba már nem jár senki.. Önkéntes munka... Hmm.. Nem tudom.


Mondj még párat a számtalan lehetőségbol kérlek, mert én is ebben a cipőben járok.

2023. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Tanfolyamok. (Bár most olyan van, ami szünetel - már amiről tudok.)


Ettől függetlenül bármelyik művelődési házban és bármikor indulhat bármilyen foglalkozás.


Velem már vásárláskor és a munkaügyi központban is akartak ismerkedni.


Első esetben megadtam a lehetőséget az illetőnek: közel álltam hozzá, hogy érezze, megszólíthat. Nem volt bátorsága, továbbment végül.


Második esetben már váltottunk néhány szót az illetővel. Szimpatikus is volt, de végül nem lett abból sem semmi.


Amikor segíteni kellett tanulásban, a korrepetítor udvarolt. Előfordult, hogy lelkigondozás közben alakult valami, egy másik segítő beszélgetésnél szintén, faliújságnál érdeklődtem a kiírt tartalommal kapcsolatban, stb.


A felsoroltakat leszámítva máshonnan lett párkapcsolatom (régi ismeretségből, egy bulis közösség.) De az is félig-meddig egyházi. Lightos változat, nem mindenki és mindenáron bigott ott sem!

2023. okt. 19. 23:55
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Tehát a lelki gondozóid, segítőid rád hajtottak? Eléggé red flag.
2023. okt. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Egy másik offos szó a művelődési házban. Ki a f.szom jár oda aki 50 év alatti? … ((igen, van hogy csúnyákat írok, de nem vagyok műveletlen))
2023. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Jézusom, kérdező, te beteg vagy!
2023. okt. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!