Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó piálni? És miért...

Miért jó piálni? És miért rossz, ha az ember nem iszik?

Figyelt kérdés

Anyámék megszólnak, ha nem iszom, úgy tekintenek rám, mint egy kívülállóra.

Ha pedig velük iszom, folyton az italomba kortyolnak, gondolom azért hogy milyen arányban keverem be a bort és a kólát. (Egyébként 1,5dl bor, 1,5 kóla.)

Van, hogy be is szólnak, hogy nem vagyok “tiszta” de nyilván ez normális mikor iszogatnak az emberek.


Mi bajuk van??? Ők minden hétvégén iszogatnak, azaz pénteken és szombaton is, én pedig csak szombaton, de van hogy két hetente egyszer.

Ez valami kulturális dolog, hogyha az ember nem iszik heti 2x akkor már gyanús? Mert ha nem kérek italt, már lesnek rám mintha nem is tudom mit közölnék velük. Aztán hallom, hogy sutyorognak. Ha pedig koccintok velük, azért sutyorognak…


2023. okt. 22. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
🤦‍♀️ez most komoly?
2023. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezért rossz az alkohol, mert sunyi módon hálózza be az emberek életét.

Először 1 Somersby hétvégén, utána egy vagy két sör, mert nyár van na, utána sokan rájönnek hogy kicsit jobb ha isznak, főleg egy rohanós életben, és így kialakul egy szokás.


Orvosi értelemben én is alkoholistának számítok heti 1 üveg borral, vagy heti 10 sörrel, attól függ, mi a dolgom, kipihent akarok-e lenni, megyek-e valakihez ott megkínál.


Annyi hogy nem emelem az adagokat sok éve, sajnos volt hogy haláleset történt a családban akkor, enni sem ettem, akkor nálam idősebbek ültek le velem, és beszélgettünk erről, így kicsit meg is értettem az életet, amivel ők már évtizedekkel korábban szembesülhettek.



Veszélyesebb az alkohol, a drognál is, annyi pozitívuma van hogy lassabban okoz bajt, nem öl hónapok alatt. Elérhető, és ráadásul azt vesz az ember amire pénze van, a függőséget pedig a társadalmi problémák, egyéni gondok hozzák.

2023. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
wtf?
2023. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező neked is elrontani az életed.
2023. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugye most csak viccelsz?
2023. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha tanulsz és elköltözöl, mert ez nem normális. Iszunk mi is, mondjuk heti egy üveg bor lecsúszik, de ennyi. Inkább csak ünnepeljük a 7vgt. Ha többet innánk, már pocsék lenne a másnap.
2023. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

7# Mi ebben a kamu?

Egyébként tegnapelőtt problémáztak, hogy nem koccintok velük, tegnap pedig boroztunk, erre furcsán néztek rám, hogy most meg hogy hogy iszok. Nem vagyunk alkoholisták, nem tudom ez hogy került szóba…

2023. okt. 23. 09:21
 8/16 anonim ***** válasza:

Te nem vagy alkoholista, de ők már igen.

Ez nem csak a mennyiségtől függ, hanem attól is, hogy abba tudják-e hagyni.

2023. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Miért lennének alkeszek? Ezt te sem gondolod komolyan.
2023. okt. 23. 10:49
 10/16 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mit jelent egy függőség?

Azt, hogy az illető nem tudja abbahagyni.

Azt mondod, minden hétvégén isznak.

Nos, egy próba: abba tudják hagyni akár EGYETLEN hétvégére? Úgy, hogy közben normálisan viselkednek, és nem minden gondolatuk az ivás lesz? És persze utána hétfőn sem pótolják be.

Ha nem, vagy ha meg se próbálják - akkor bizony ők már most alkoholisták!

2023. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!