Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek, akik olyan...

Azok az emberek, akik olyan egyetemi szakon vannak, ahol nem kell sokat tanulni, miért veszik sértésnek ha ezt az arcukba is mondják?

Figyelt kérdés

Politológia, Filozófia, Nyelvszakok(3 szobatársam volt rendre angol magyar, japán szakos, egyszer nem láttam tanulnivalót előttük), Közösségszervezés, 3/3,5 éves tanítói, és még sorolhatnám. Az összes ilyen szakon tanuló ismerősöm mondja folyamatosan, hogy mennyire kivannak az egyetemtől. Aztán egy betűt nem írtak le a képzés alatt, mégis 4-es 5-ös diplomát kapnak. Buliznak, kirándulnak és nem értik meg ha nem tudsz menni, mert tanulnod kell. Ekkor mondják, hogy nekik is. Aztán megy tovább a buli. Ha viszont eléjük állok, és a szemükbe mondom, hogy figyelj, a szakod alig ér valamit, és semmit nem kell tanulnod, így könnyű egyetemistának lenni. Akkor végig vannak sértve, hogy az ő szakuk milyen nehéz, mekkora sz*r vagyok, 3000 oldalt kell elolvasniuk. Aztán ha kifröcsögték magukat, mennek tovább kirándulni meg bulikázni.


Ja és igen, irigy vagyok rájuk. Később meg ők lesznek a fizetésemre.



2023. okt. 23. 00:38
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ÉS mielőtt megkezdődik a lincselés, nem mindenkire vonatkozik ez. Akik ezeken a szakokon vannak, ezt is szeretnék csinálni, és komolyan veszik, azokkal semmi bajom nincsen. Azoknak szól ez, akik csak elmennek egy random szakra melegedni, hogy elmondhassák, hogy ők mekkora egyetemisták. Peace.
2023. okt. 23. 00:40
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha a véleményed, amire senki nem kíváncsi, kéretlenül mások arcába tolod, azt értelemszerűen senki nem fogja pozitívan értékelni.
2023. okt. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Az emberek gyakran büszkék a választott tanulmányaikra és sokan úgy érzik, hogy az általad említett szakok is értékes tudást és készségeket adnak. Amikor valaki kritizálja a választott szakjukat, azt érzékelhetik úgy, mintha az egész személyüket vagy értéküket kérdőjeleznéd meg. A tanulás mélysége és intenzitása személyenként változhat, és az is előfordulhat, hogy azok, akik látszólag keveset tanulnak, más módon sajátítják el az anyagot. Az irigység és a személyes érzések tovább bonyolíthatják a helyzetet. A legjobb megoldás a megértés és az empátia, valamint az elfogadás, hogy mindenki más úton-módon éli meg az egyetemi éveket.
2023. okt. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Én diplomás ápolóin vagyok harmadéves de engem sem igen sűrűn láttál volna elővenni bármiféle tanulni valót aztán mégis 4-5-ös jegyeim vannak pedig itt aztán kell tanulni azért és nem osztanak ilyen jegyeket csak úgy arcra.


Egyszerűen jó érzékem van hozzá, minimális tanulással is sok minden megragad. Lehet ők is ilyenek, hogy vizsga előtt hébe hóba amikor nem látod őket előveszik aztán amennyit tanulnak ők nekik az pont elég is.


Vagy 24 órában a seggükben vagy, hogy szerinted soha nem tanulnak?

2023. okt. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Neked miert szamit ha bulizgatnak? Te igyse ugyse ersz ra 😀
2023. okt. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Milyen érzés onnan a gyárban, sor mellől fantáziálgatni az egyetemről, jó fizetésről?
2023. okt. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Már alapból nem jó, ha csak a T.F:H.-k világa mentén, előfeltételek mentén gondolkodok, ítélkezek, játszom a döntőbírát másokra vonatkozóan, osztan azt sem tudom, hogy a másiknak az élete valójában milyen is.
2023. okt. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Az általad felsorolt szakokon szerinted nem kell tanulni semmit sem. Más ember meg vért izzad hogy elvégezze. A tanulási mennyiség emberfüggő.


A véleményed közlésének módja szerintem bunkó. Neked jól esne ha egy orvostanhallgató azt mondaná a te szakodra, hogy még a hülye is el tudja végezni, mert szinte semmit sem kell ott tanulni. Mondván hogy a SOTE AOK-n mennyit kell tanulni.

2023. okt. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Lesz egy diplomájuk, mellette szórakoznak, ez a bajod?
2023. okt. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyetemen/főiskolán vannak bulik is, ez nem jelenti azt, hogy nem kellene tanulni. Neked milyen diplomád van?
2023. okt. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!