Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egységtudatod?

Van egységtudatod?

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Jajj, ez csak valami spirituális ezoterikus blabla
Belátom hogy minden Egy, de az életemben ezt nem igazán érzékelem
Meg is tapasztaltam már hogy minden Egy, de sajnos nincs jelen az életemben
Igen, és ebben minden nap fejlődöm
Igen, és ettől mindenki felé szeretetet érzek és megértést tanúsítok, és ez megnyugvást és önbizalmat ad a mindennapjaimban
Miért? Van aki ezt eddig nem tudta?
Egyéb (kérlek részletezd)
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnéd megmagyarázni, mi ez? Nekem ezek szerint nincs, mert fogalmam sincs róla, mit kérdezel.
2023. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bele-beleolvasgattam már komolyabban az ezotériába, de ez új nekem is. Kérlek részletezni!
2023. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A zen és a bolygó megmentésének művészete című könyvben olvasott okosságok tetszettek, azt kicsit magaménak is tudom érezni
2023. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint lenne egységtudtatom, pont akkor szűnne meg.
2023. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1-esnek: ez sajnos nem elmagyarázható dolog. Aki nem érti/tapasztalta, annak minden magyarázat hülyeségnek tűnik. (főleg a keleti filozófiák szinte csak erről szólnak amúgy, ha magyarázatokat keresel)


Aki tapasztalta, az azonnal tudja mi ez. Csak az arányra voltam igazából kíváncsi.

2023. okt. 25. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez biztos olyan, mint az orgazmus, hogy ahogy átéled, tudod, hogy mi az, de addig fogalmad sincs róla.

Nekem nincs, gőzöm sincs, hogy kellene ezt elképzelni, vagy mi ez.

2023. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Viszont, ami eszembe jutott, nem tudom, kapcsolódik-e ehhez, de szerintem igen: még egyetem alatt volt egy munkám, ahol teljesen nemzetközi környezetben voltam, és random emberekkel találkoztam, a világ minden tájáról. Miután egy olyan tájegységen nőttem fel, ahogy csak magyarokkal és cigányokkal találkoztam, először nagyon fura volt a sokféle kinézetű ember és a sokféle kultúra, és elkezdtem megérteni a sztereotípiákat, hogy igen, a legtöbb arab emberre pl. ez jellemző, a koreaiakra meg az. Viszont, miután egyre több emberrel találkoztam, azt vettem észre, hogy minden emberben van egy "mag", ami egyforma. Lehet, hogy valaki Bagdad külsőn nőtt fel, egy másik meg Los Angelesben, de ha lehámozzuk róluk a tanult kulturális mázat, akkor kapunk valamit, ami minden emberben azonos, pl., hogy a gyengébbet segíteni kell, a barátság, család egy érték, jól esik kedvesnek lenni a másik emberrel, ilyesmik. És nem vagyok egy szentimentális ember, de valahányszor ezen gondolkozok, indokolatlanul meghatódok, és nem tudom megmagyarázni, hogy miért, pont úgy, mint mikor valami nagyon szépet látsz, amivel nem tudsz betelni, és túltölt.
2023. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jól mondod, mivel belső élmény, mint az orgazmus, nem lehet elmagyarázni. Olyan mintha egy vakon születettnek mesélnél a színekről. Lehet hogy lesz fogalma róla és másokkal is tud értelmesen beszélni róla, de amikor egyszer egy csoda folytán képes lesz tényleg látni, akkor rájön hogy csak azt hitte hogy érti, de csak a szavakat értette, ami az élményt nem tudja átadni. Az igazi megértéshez az élmény is kell. Egész életében tanulmányozhatja a fizikát, töréstant, hullámelméletet, vagy festmények elemzéseit, de semmivel sem fogja jobban megérteni az élmény nélkül, max sok információt fog tudni róla.


Ha meg a társadalom többsége vak és csak egy pár ember kezd látni, a többség nem hinne nekik, csak legyintenének rá, hülyéknek hinnék akik holmi "spirituális blablát hordanak össze".

2023. okt. 26. 16:21
 9/9 A kérdező kommentje:
7: igen, van köze ennek az emberek közös magjához, valamilyen szinten, de ez annál amit írtál, sokkal mélyebb.
2023. okt. 26. 16:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!