Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha annyira zavar téged az...

Ha annyira zavar téged az közönséges tucatember megnevezés, akkor miért nem teszel ellene?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az emberek előszeretettel gondolják magukról, hogy ők nem átlagemberek, és erre megpróbálnak érveket is felhozni, de rendszerint nem tudnak semmilyen számottevő érvet mondani. Találnak pár jelentéktelen dolgot, amit máshogy csinálnak, mint az átlag, és ezzel próbálják megindokolni, hogy ők nem átlagemberek.


Miért gondolnak negatív jelentéstartalommal az átlagember szóra és miért akarnak kibújni alóla? Vagy miért nem tesznek az ellen, hogy átlagemberek legyenek?


2023. okt. 26. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Akár átlag valaki, akár nem, akkor is csak ember, tehát pontosan ugyan olyan egyszerű halandó, mint az összes többi.
2023. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a legtöbb ember görcsösen törekszik arra, hogy különleges legyen, viszont tenni már nem annyira akar érte, főleg Magyarországon, ahol az emberek többsége hangember.
2023. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Aki meg tesz ellene, azt is lenézik, kinevetik, lesajnálják. De csak ebben az országban van ez a fordítottság...
2023. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2


Pont, hogy semmit nem kellene tenni érte. Elég, ha nem követi birka módjára a társadalmi normákat.

2023. okt. 28. 18:22
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
80%
Nem zavar. Rég kinőttem a kamaszkorból, amikor az ember sikítófrászt kap, ha egy kalap alá veszik a többi "birkával".
2023. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, fél életemben "csodabogárnak" tartottak,jobban szeretem,ha átlagosnak látnak. Én igazából mindig átlagos akartam lenni,most 30+osan végre kezd összejönni. De még így is sokszor megkapom,hogy "művészlélek", és ez engem zavar.
2023. nov. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


Van egy olyan érzésem, hogy te sem voltál sosem különb, csak találtál egy-két embert, aki csodabogárnak vagy művészléleknek hívott, és máris úgy gondolod, hogy ettől nem közönséges tucatember vagy.

2023. nov. 18. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Te biztos jobban tudod. Csak az van,hogy az átlagos tucatember egy teljesen jó kategória. De ha a teljesítményed,képességeid,külsőd vagy bármi miatt kilógsz,nem fognak annak tartani. Abból pedig csak a hátrány származik minden téren.
2023. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!