Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az izraeliek bőrszínre hogyhog...

Az izraeliek bőrszínre hogyhogy ennyire vegyesek ha elvileg csak zsidók élhetnek Izraelben?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/shorts/pdVvqu6ns-4


Van itt skandinávszőke, európai fehér és arab barna csaj is.

Arról nem is beszélve, hogy rengeteg olyan izraeli katonai videót láttam, ahol full fekete (afrikai) katona is látható volt izraeli egyenruhában.


Úgy tudtam eddig, hogy a zsidók fehér max kreolbőrűek fekete szakállal (férfiak) és barna hajjal/szemmel (nők).



2023. okt. 28. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

1. Az évezredek során elsősorban férfi ágon ők is keveredtek.


2. Sok évig éltem trópuson. A bőröm nagyjából olyan lett, mint a helyieknek -nem négerek. Most már sok éve itthon élek. "Hófehérke" lettem, már nem is annyira bírom a napot.

2023. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
A zsidók keveredtek a helyi lakoságokkal, ahol éltek.
2023. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha figyelembe veszed, hogy tobb izraeli elt Europaban pontosabban Romai korszak egy jelentos reszeben, akkor nem meglepo.


"Avrum Ehrlich also states that already well before the destruction of the Temple in 70 CE, more Jews lived in the Diaspora than in Israel.[33] Jonathan Adelman estimated that around 60% of Jews lived in the diaspora during the Second Temple period.[34]"


[link]


Abban az idoben a romaiak meg olyan keveredtek voltak gallokkal meg mindenfele, plusz ott vannak a keltak akik szinten nem sotet boruek. Olyan feher boruek mint a hungarocel es kek/voros hajuk van/volt. Nagy reszuk ma Irorszagban, UK-ban el.


Emellett a Keltakhoz meg elertek a vikingek is. Egyebkent poen, de a rengeteg voros haju van Spanyolorszagon at Ciprusig, mert addig is elterjeszkedtek a vikingek.


Ha ezeket osszeadod, ekkora keveredes nem meglepo, hogy latsz voros haju izraelit vagy szoke haju, szeplos (nem sertes, mielott valaki magara veszi) voros hajut.


Amugy a "maradvanyokat" hivjak zera yisrael-nek. Amivel Europa tele van. Azt jelenti, hogy nagyon tavol, nalam pl. 5 - 6 generacioval lejjebb vannak zsido felmenoim, en peldaul zeri yisrael vagyok.


Az zera yisrael viszont nem tevesztendo ossze az izraeliekkel. Ennek is van sztorija, de lenyeg, hogy nem igazi "zsidok", meg a vallast sem vehetik fel ugymond, mint egy izraeli anyja szuletett gyermek. Kb. idegenek.


De tagadhatatlan ezek miatt, hogy Europa tele van ilyen zera yisraelekkel. Olvass nyugodtan utana, hogy mi a jelentese pontosan, mar nem emlekszem.

2023. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 October15 ***** válasza:
83%
Ezt mégis honnan szedted? Mit gondolsz mi történik ha egy zsidó nőnek és egy nem zsidó férfinak gyereke lesz? Mágikusan kifehéredik vagy mi? + Nem, nem kell zsidónak lenned ahhoz hogy Izraelben élj.
2023. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

#3

zera yisrael : זרע ישראל "Seed [of] Israel")

Ez a Halakha egyik jogi kategóriája, amely olyan zsidók vér szerinti leszármazottait jelöli, akik a szigoru vallási kritériumok szerint jogilag nem zsidók, de zsidonak szamitanak gyakorlati ertelemben.

2023. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

5


ugy ahogy mondod, nekem genetikai vizsgalatban ki is mutattak hogy van bennem vagy egy rahedli fele eszak nyugat europai genetika, van balkani, lengyel, francia, brit, meg merhetetlenul keves 1% korul ashkenazi zsido.


Csaladfat csinalt a csalad visszamenoleg 500 evre, es ott voltak azert zsidok valoban a brutal tavoli rokonsagban. De nem anyai agon vegul, szoval nem vagyok zsido ugymond, hanem zeri yisrael.


De ez a zsidoknak akar vallasos akar nem, ez semmit nem jelent kb.

2023. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

6.

Azt nem mondanam hogy semmit nem jelent, ha a Falashim Ethiopiabol el lettek fogadva ( a rabinatus altal !) mint full jews, a zera jews Magyarorszagrol remekul bepasszolnak a mai napig mar teljesen szines israeli/zsido kozossegbe.

A konzervativ rabbik pontifikacioi mervadoak voltak a 15 odik szazadban, manapsag nem sokan tojnak ra hogy mit delegalnak :)

2023. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
A zsidosag nem homogen etnikum. Vannak ashkenaziak, szefardok, arab veruek, meg etiop zsidok is. Mindenki, aki halachikusam zsido, azaz zsido vallasu anyja volt, az letelwpulhetett Izraelben, es vannak persze palesztinok, helyi arabok, beduinok is koztuk. Az is tevhit, hogy az osszes izraeli arab az utalja a zsidokat vagy Hamasz terrorista lenne...
2023. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7


Szerintem errol vallasilag meg etikumilag 3 kulonbozo, fuggetlen rabbit kene megkerdezni, hogy pontosan mi az a zera yisrael. csak az a baj, hogy 3 kulonbozo velemenyt is lehet, hogy kapsz...

2023. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

"csak az a baj, hogy 3 kulonbozo velemenyt is lehet, hogy kapsz..."


És az miért baj? Ez csak egyfajta keresztény kényszer, hogy mindig mindenkinek ugyanazt kellene gondolnia. Szerencsére a zsidóságban nincs olyan központi, diktatorikus iránymutatás, mint pl a katolikus egyházban. Ha a legszakértőbb rabbi is mond valamit, azzal is lehet vitatkozni logikus érveléssel.

2023. okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!