Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az izraeliek mégis mit vártak...

Az izraeliek mégis mit vártak a Hamasztól, mire számítottak?

Figyelt kérdés

Már rengeteg úgymond terrortámadás érte őket, minden évben. A palesztinok sokszor késsel vagy más eszközzel mennek nekik. Minden ilyen támadás után éltetik a legfelsőbb palesztin szervezetek a tettest. Mi a fenét gondoltak, mi lesz, ha egyszer hamaszos harcosok normális fegyverekkel nagy számban kitörnek a gettóból? Sétálnak egyet a jó levegőn?

A palesztinokat elzárják, nem közlekedhetnek, Gázából ki sem mehetnek, folyamatosan terrorizálják, zaklatják, megalázzák őket az állig felfegyverzett izraeli megszállók. Azok saját ősi földjén. El lehet képzelni, mennyit szemétkednek a palesztinokkal. Ismert az izraeli mentalitás, most is komoly bosszúhadjáratra, népirtásra készülnek, még a saját túszaikat is azonnal feláldozzák ezért. Rengeteg palesztint megöltek, elvették a megélhetésüket, a tulajdonukat, házukat, földjüket, stb. Miért csodálkoznak ennyire a szombati eseményeken? Mintha őszintén meglepte volna őket.



2023. okt. 15. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Eléggé egyoldalú ez a tálalása a történteknek...
2023. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Szóval azt akarod mondani, hogy naív elvárás egy palesztintól, hogy emberként viselkedjék?
2023. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Egyoldalú így van. Egyébként akik leírják,hogy mi folyik ott Gázában,ti ott éltek?Komolyan kíváncsi lettem,hogy sokszor annyira tudják itt az emberek,hogy mi folyik ott belül,hogy csak is ott élhetnek.
2023. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Biztos nem látható innen pontosan, mi folyik ott, de sok infónk van azért.
2023. okt. 15. 22:16
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Saját ősi földjén? Azoknak az ősi földje Szíria és Jordánia. Semmilyen ősi földjük nincs. Saját magukat hozták ilyen helyzetbe.


Ez olyan, mintha sajnálnád a börtönlakókat, mert szegények egy zárt szobában élnek rabként. A Palesztinoknak meg volt a lehetőségük, nagyon sok is. Egyikkel sem éltek. Hát akkor legyen, viseljék a következményeket. Ha pedig mindenkit gyilkolnak, tök mindegy, hogy ázsiai, európai, amcsi, zsidó, ne várják a fejlett világ szimpátiáját.

2023. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező,azt ugye tudod,hogy nem csak zsidókat támadtak meg például a fesztiválon. Te,én,rokonaink,bárki is lehetett volna ott éppen rosszkor rossz helyen.
2023. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nyilván nem tudhatták, hogy ki zsidó, nem is gondolhattak erre. De szerintem a külföldiek többsége is az lehetett. Egyébként erős gyomor kell egy koncentrációs tábor mellett fesztiválozni.
2023. okt. 15. 22:43
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

De arra válaszolj,hogy neked ez elég mentség lenne-e,ha érintett volnál? Vagy ha kapnál egy kis videót a szerettedről,hogy elrabolták,meggyalázták?Nincs empátia benned,hogy belegondolj picit mit érezhettek? Magyar is volt ott,az sem érdekel téged?


Azt kellene,hogy öljék meg egymást egy csatatéren,ha ez a nagy vágyuk, viszont a civileket és ártatlanokat hagyják békén mindkét oldalról. Az elraboltakat a drága Arabok meg küldjék vissza a szeretteikhez,mert gyomorforgató. Ha én látnám a lányom egy teherautó tetején nem lenne megállj olyat tennék,kibelezném.

2023. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

"Magyar is volt ott,az sem érdekel téged?"

Mondjuk állítólag Gázában is vannak magyarok, és az izraeli erők már most több civilt öltek meg, mint a Hamász. Ha valamelyik oldal civiljeiért aggódnom kellene, biztosan a Gázában elzárt és kiszolgáltatott lakkosságért aggódnék, nem az izraeliekért.

2023. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért,mert rasszista vagy,ennyi. Én mindkét részről sajnálom a civileket,hogy ebbe bele lettek keverve ártatlanul attól függetlenül,hogy kit ítélek el és kit nem vagy milyen nép vagy hogy mennyire ellenszenves mocskok. Akik röhögnek mások halálán,azok ugyanolyan gyilkosok. 9# voltam.
2023. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!