Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az a needység? Mit...

Mit jelent az a needység? Mit jelent ez egy párkapcsolatra nézvést? Sok embert érint ez a jelenség? Szerintetek mennyire zavaró?

Figyelt kérdés

2023. nov. 1. 11:44
 1/5 anonim válasza:
63%
Nincs annál idegesítőbb dolog amikor az emberek angol szavakkal helyettesítik be ami magyarul is kifejezhető.
2023. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem erre voltam kíváncsi. Én is már így hallottam ezt a kifejezést és nem egészen értem, hogyan kell elképzelni egy ilyen személyt pl. egy párkapcsolatban.
2023. nov. 1. 12:02
 3/5 anonim válasza:
96%

A needység az, amikor egy ember iszonyatosan vágyik a társaságra, ami eléggé sokszor negatívan is kihathat a környezetére, tehát nyomul, már zavaró, ilyesmi. Egy párkapcsolatban úgy néz ki, hogy az illető teljesen rácsimpaszkodik a másikra, ezáltal kellemetlenül érezheti magát az "áldozat".


Nem tapasztaltam még, de valószínű nagyon zavaró lehet, ha nem két needy ember van a kapcsolatban.

2023. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Leegyszerüsítve az a jelenség mikor az egyik fél ráakaszkodik a másikra és nem képes élni a saját életét a másik nélkül.

A legtöbb esetben szerintem elég zavaró tud lenni mert a másik félnek gyakorlatilag az egész élete a másikból kezd emiatt állni ami egy idő után boldogtalanná fogja tenni.



Az hogy mi számít soknak az elég relatív, az emberek 5% át biztos érinti

2023. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Egy needy ember teljesen rád telepszik, folyamatos visszajelzésre van szüksége, általában görcsös, megfelelési kényszeres. Folyamatosan agyal, kattog, minden percét veled akarja tölteni, rosszul esik neki ha másokkal is jól merészeled magad érezni, megpróbál kisajátítani, meg szabályozni a gondolataidat. Jellemzően önbizalomhiányos, féltékeny, labilis érzelmileg.

Én fél napot sem tudnék ilyen emberrel eltölteni, semmilyen kapacitásban.

2023. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!