Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartja magát olyan...

Miért tartja magát olyan nagyra az, aki Dr.? Más területen is ugyanúgy lehet valaki okos és sikeres, pl kiemelkedő szaktekintély vagy vállalkozó stb...

Figyelt kérdés
Csomó tök átlagos "Dr. Gipsz Jakab" van mindenhol, s odavannak magukkal, miközben például a Szentkirályis Balogh Levente sokkal többet tett le az asztalra, még sincs elszállva magától.

nov. 7. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ne általánosíts, ez nem végzettség kérdése, hanem személyiségi jegy.
nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert általánosítasz. A nem doktorok közt is sokan vannak akik beképzeltek, ahogy a doktorok közt is sokan, akik nem.
nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Irigykedünk, irigykedünk...?
nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Általánosítás, de van benne valami. Sajnos az orvosi és ügyvéd/jogász képzéseken még mindig nevelik bele a matuzsálemi korú aggastyánok a fiatalokba ezt a tekintélyelvű kivagyiságot. Így aki hajlamos rá, az bizony beépíti (öntudatlanul) a viselkedésébe a felsőbb rendűséget. Nyilván nem mindenki, de akadnak bőven.
nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3/4 egyáltalán nem. Nincs is okom rá, mert készülök doktorálni, pszichológia MA-n tanulok jelenleg. Csak van egy ilyen észrevételem.
nov. 7. 19:56
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nincs alapja ennek annyira… Persze biztos van ilyen is, de az én tapasztalataim szerint ritka.


Én inkább azt látom, hogy rengeteg PhD-s ember fel sem tünteti a neve előtt, hogy Dr. mert vagy szerény, vagy így akarja elkerülni hogy tévesen orvosnak nézzék…



Míg rengeteg mérnök, meg informatikus mindenkinél okosabbnak hiszi magát… Ilyen Tomcat archetípusokra gondolok.


Hallottam olyat is már mérnöktől, hogyha Ő elvégezné az egészségügyi mérnöki mesterszakot, akkor “egy kicsit orvosnak számítana”, de hogyha egy orvos végezné el ugyanezt (erre a mesterre orvosok is jelentkezhetnek), akkor Ő attól nem lenne mérnök.

Ez konkrétan vicc kategória, hiszen az orvosnak lesz egy mérnöki mesterdiplomája, vagyis tényszerűen mérnök lesz… Azt gondolom nem kell magyaráznom, hogy egy mérnök ettől miért nem lesz orvos.


Persze ez is csak a legrosszabb fajta mérnök/informatikus, de én több ilyet látok mint beképzelt doktort, legyen az foglalkoztatás doktoris, vagy PhD-s.

nov. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
5: Ezzel a személyiséggel az is túlzás, hogy pszichológiára felvettek. Amúgy nagy különbség az, hogy te be akarsz iratkozni a doktori iskolába, meg az, hogy van PhD-d. (A PhD úgy aránylik a foglalkozásdoktorihoz, mint a Trabant az űrrepülőhöz).
dec. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7.


És a PhD az űrrepülő?


Ha orvosi vagy fogorvosi, vagy állatorvosi az a foglalkozásdoktori, akkor nem feltétlenül…


De ha jog, vagy államtudós (igen, az államtudósok is kapnak), akkor mindenképpen.

dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#7: A foglalkozásdoktori tükrözi, hogy valaki elvégzett egy nehéz szakot. Az tény. De akadémiai hierarchiában egy orvosdiploma graduális képzés (éppúgy, mint bármilyen mesterképzés), míg egy bármilyen PhD posztgraduális, s akadémiai értelemben feljebb van ezáltal. Tükrözi ezt az is, hogy azok az orvosok lesznek vezetők a klinikákon, akik csinálnak PhD-t is.
dec. 15. 22:44
 10/14 A kérdező kommentje:

#7

No meg annyit még, hogy megnyugodhatsz, én véghez szoktam vinni a terveimet. Pont az ilyen károgók adják hozzá az erőt, akik vissza akarnak húzni a kanapéról tett megjegyzéseikkel. (Ez nem egy pszichológiai szakvélemény rólad, de magánemberként ezt gondolom.) Szóval előszőr beiratkozom doktori iskolába, és utána lesz PhD-m. Ez a sorrend, de ez nem azt tükrözi, hogy lesz-e,hanem, hogy hol tartok a folyamatban.

dec. 15. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!