Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretsz eladókkal cseverészni?

Szeretsz eladókkal cseverészni?

Figyelt kérdés
Csak vásárolni mész vagy ha szimpatikus az eladó próbálsz vele szóba is elegyedni? Néha bemegyek egy kisboltba 1-2 szükséges dologért, mert útba esik hazafelé és nagyon jófej az eladó csaj, de félek, ha beszélgetni próbálok vele elhajt. Láttam egyik alkalommal, hogy egy vásárló nagyon szóval tartotta és már szabadult volna és emiatt ódzkodom a dologtól csak.

2023. nov. 8. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Én kimondottan utálom az eladóval való csevegést. Az még kevésbé zavar, ha mással beszél és mondjuk feltartja a sort, de azt nem bírom, amikor velem állnak le nyomni a smalltalkot.
2023. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább vásárolni megyek, nem szoktam beszélgetni az eladókkal. A helyedben én első körben csak kedvesen köszönnék és rámosolyognék, talán a reakciója segíthet eldönteni, hogy merjek-e beszélgetést kezdeményezni legközelebb. Sokszor egy kis gesztus is sokat számít, lehet, hogy épp feldobod a napját, de ha mégsem, azt úgyis észreveszed rögtön.
2023. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Ő oda dolgozni jár. Ezt vedd figyelembe.

De én pl. nem szoktam társalogni. Vásárolni sem szeretek.

2023. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nincs értelme. 1-1 megpróbált már ilyet, de látta, hogy nem vagyok vevő rá.
2023. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megvan a kölcsönös szimpátia és érzem, hogy nem fogja tolakodásnak venni, akkor pár mondatot elbeszélgetek velük. Illetve mindig udvariasan meg szoktam köszönni a munkáját, ha este van, akkor kitartást kívánok zárásig. Vagy volt olyan, amikor egy nagyon gyökér vevő hepciázott előttem, akkor mondtam nevetve a pénztárosnak, hogy nem csodáltam volna, ha fejbevágja egy fagyasztott hallal. :D Ha jókedélyű az eladó vagy pénztáros, elhülyéskedem vele. Ha mufurc, akkor pár vígasztaló szót szólok. Mindig meghálálják, ők is csak emberek.
2023. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
5-ös vagyok. Még annyit, hogy szándékosan nem követem a kötelező magyar tradíciót, hogy muszáj "savankás", frusztrált, zárkózott, idegenkedő, kissé ellenséges magyarnak lenni.
2023. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!