Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez női szemmel, párkapcsolati...

Ez női szemmel, párkapcsolati szempontból elítélendő, vagy inkább pozitív személyiségre utal?

Figyelt kérdés

Ha egy férfi "mamahotelben" él, de nem azért, mert nem akar elmenni, vagy nem engedheti meg magának, hanem mert a szülei/anyja/apja valami okból kifolyólag támogatásra, vagy gondozásra szorulnak.

Tehát ha azért él az adott férfi a szüleivel, mert választania kellett a szülők támogatása és a különélés között, mert a kettőt együtt anyagilag, vagy logisztikailag nem tudja megoldani.


1) Ha csak ennyit tudsz egy férfiról, az milyen személyiségjegyekre utal? Vonzó (pl. mert gondoskodó és lojális a szüleihez), vagy inkább taszító (pl. mert férfiatlan, önállótlan)?

2) Ismerkednél-e ilyen férfivel?

3) Ismerkednél-e vele, ha azóta különköltözött volna, de tudod róla, hogy nemrég még a szüleivel élt a fenti okok miatt?



nov. 19. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, barki akinek lelke van, mai világban nagy szó, mert sok az ”ügyeskedő,” sunyi hazug ember
nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, attól függően, hogy milyen mélységű támogatásra szorulnak a szülők, nem biztos, hogy belemennék a kapcsolatba, mert saját életet szeretnék.

Ellenben a férjem 29 éves koráig odahaza élt, mert nem akart egyedül pénzt költeni lakbérre meg rezsire. Velem költözött össze először. Ezzel nem volt semmi problémám.

nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez nem elítélendő, sőt pont, hogy tiszteletreméltó, hogy még vannak ilyen emberek. Akkor lenne elítélendő, ha kényelmi szempontból laknál még ott..
nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embert rohadtul nem érdekli, h egy férfi miért nem él külön. Ez az igazság. Vannak kivételek, csak azokat nagyon nehéz ám megtalálni.
nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tök jó dolog.


VISZONT

leírtad, hogy emberünk nem tudja megoldani a különélést. Innentől kezdve akármennyire is jó dolog, hogy gondoskodik a szüleiről, ezzel gyakorlatilag lemond a saját életéről. Ez azzal jár, hgoy neki nem fér bele egy párkapcsolat. Sajnálatos, de ez van.


ha meg tudja oldani a különélést, akkor a fent leírt az tárgytalan, akkor ez egy teljesen normális élet némi plusz felelősséggel, ami a legtöbbünknek van valamilyen formában. Szóval az tök okés.

nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég felszínesen nézed a dolgokat.

Az első kérdésedre a válasz: ettől nem lesz senki vonzó, de nem azért taszító, mert férfiatlan (az önállótlannak meg értelme sincs jelenleg), hanem mert gyakorlatilag garantáltan nincs saját élete egy ilyen embernek.

Az aktuális (magyar) társadalom a nőkre próbálja tolni a szülők ápolását, a férfiaktól sokkal kevésbé követelik ezt meg, de már az a tény, hogy BÁRKIT megpróbálnak azzal nyomasztani, hogy ő maga ápolja a szüleit, az nem normális. Van saját életed, a te dolgod a gyerekeid ápolása, ha nem akarsz gyereket, akkor meg a pároddal való törődés vagy a bármi egyéb, ami a saját életedet kiteszi. Egy normális embernél ez kell legyen a prioritás. Tudom, hogy Mo-n anyagi nehézségek miatt is sokan választják inkább a sajátkezű otthonápolást, de hamarabb kell erre készülni, félretenni pénzt, meg kell oldani máshogy, mert embertelen. Hidd el, a környezetemben elég ilyet láttam, pár évnyi ápolás már totál felemészti az embert, és ha tényleg segítségre szorulnak, akkor már rendesen munkába sem lehet eljárni mellőlük. De az életed nem állhat abból se, hogy dolgozol a munkahelyeden, aztán dolgozol otthon, a szüleidet ápolva.

Így nem lehet normális párkapcsolatot se kialakítani. Ahogy barátságokat se. Lehetőségekkel sem lehet élni, hiszen mi van, hogy a párod máshol kap álláslehetőséget? Költözni nem lehet, mert te anyádékkal laksz? Lehet így élni, mártíromságban, csak piszkosul nem érdemes. A normális szülő se várja ezt el egy gyerektől, sőt, nem is hagyja.

nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy tisztában a mamahotel fogalmával.
nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tisztelni, becsülni fognak érte - csak éppen párkapcsolatot nem akarnak majd veled.
nov. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Senki nem ismerkedne ilyen férfival (vagy nővel).
nov. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es azért ez fordítva nem teljesen igaz. A férfiak elfogadóbbak fordított esetben. Amikor a feleségemmel megismerkedtem, akkor ő mamahotelezett, én mégis leszartam. Csak a nők szemszögéből negatívum.
nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!