Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tévők lennétek ebben a...

Mi tévők lennétek ebben a helyzetben? Költözzek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

A párommal élek.

Lényegében ő fizeti a számlákat, kaja nagy részét, mert én egyetemre járok és rengeteget tanulok. Szívesen mennék diákmunkára, de tényleg annyit tanulok, hogy sokszor fél 2-kor is még fent vagyok és fél 6-kor kelek.

Párom állandóan szóváteszi ezt, hogy minden ő fizet. És ami még idegesítőbb azt mondja, hogy ez a diploma amit én csinálok semmit nem ér, felteszem a polcra, úgyse lesz munkám, én úgysem kellek sehova. Baromira elegem van már belőle. Én próbálok megtenni mindent, hogy elvégezzem az iskolát. Sokszor baromi fáradt vagyok, unom, nincs karácsony, nincs szülinap és akkor ahelyett hogy biztatna még lehúz hogy nekem ez úgysem fog menni. Jobban az idegesít hogy mindig mondja, hogy én hallgassak, én csak itt lakok. Ez a ház az én szüleimé. Nem nagy de elférünk. Nekem 50 ezer Ft-ot szoktak adni ennél többet nem tudnak / hó. Nem is várom el. Ezért is hálás vagyok. Ezt nem szoktam betenni a közösbe, ugyanis ebből szoktam venni magamnak a reggelit, napközben kaját, ha kell nyomtatni a suliba valamit vagy épp egy kabát, hamar elmegy az az 50 e Ft.

Már ott tartok, hogy elköltöznék. Persze ez az én szüleim lakása, de sajnos ez a várostól messze van. Szomszéd is 1 van. Egyedül én itt nem mernék lakni, sokszor félek is itt egyedül. Arra meg jelenleg nincs pénzem, hogy én kivegyek egy albit. Meg minek is fizetnék mást, mikor van hol lakni csak így baromi nehéz, hogy az ember csinálná. Épp ZH-ra készülnék a "párom" (magam sem tudom minek nevezzem...) meg csak magyaráz, hogy én hülye vagyok, semmi nem lesz belőlem. Próbáltam már vele beszélni, hogy majd iskola után lesz munkám nekem is de egyszerűen nem képes felfogni csak azt mondja hogy én nem kellek sehova. Mindig is ellene volt hogy én továbbtanuljak.

Kollégium nem opció, mert tele van...


nov. 23. 20:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%
Kidobni persze nem fogod mert a pénze azért kellene igaz? :/
nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
45%
A pénze azért jó, mi?!
nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

#1

Mondd már meg hogy dobjam ki?

Épp erről írok hogy ha el is költöznék nem őt költöztetném el a saját szüleim házából


#2

Persze jó, csak elég kiszolgáltatott a helyzet.

Másrészt 5 éve vagyunk együtt ebből 2. éve vagyok az egyetemen. Fűteni, gázt, villanyt, vizet ugyanúgy kéne magára is költenie.

Nem sokkal kerülök én többe mint amit magára költene.

nov. 23. 21:05
 4/52 anonim ***** válasza:
43%
#1 vagyok. Hogy ne csak bunkó legyek. Figyelj szerencsétlen miattad dolgozik, gyakorlatilag eltart téged. Annyi a bűne, hogy cserébe nálad lakik. Ha azt mondja felesleges sulit csinálsz az valószínűleg úgy is van. Vannak egyáltalán határozott terveid azzal, amit most csinálsz suli? Mert szerintem tapasztalatból beszél a párod, mert gondolom látja, hogy az előző tanulmányaid is csak a polcon landoltak. Én a helyében már rég otthagytalak téged, ő közös jövőt akar, te meg még játszod a kamaszgyereket az ő kontójára. És még te vagy felháborodva.
nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
23%
Figyelj nekem volt hogy majdnem 1evig párom nem melozott, de nem basztattam, ha gondolod adok tanácsot szívesen ilyen helyzetben 😇
nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
20%
Milyen szakon vagy?
nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
82%
Mégis mit tanulsz ennyire sokat? Kíváncsivá tettél!
nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
42%

Maradj és keress munkát. Valószínű párodban már nagy feszkó van amiatt, hogy el kell tartania téged és emiatt beszél így veled.

Bár szerintem te nem is szereted már őt..

Szóval maradj és keress munkát. (én egy 7hónapos gyerkőc mellett jogot tanulok, akkor te is tudsz akár 4órás állást vállalni) Azt nem hiszem, hogy 0-24ben tanulsz,csak neked így kényelmes az élet.

nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
37%

8!

Maximálisan Igazad van!

Ja! ... és valóban nem szereti! Kihasználja csak.

nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

#4

Milyen miattam??? Még viccnek is rossz.

Magára nem kéne fűteni? vizet, villanyt, tv-t... fizetnie?!

Csak nekem? :D :D

Max a kaja az amire mondhatná, hogy duplán veszi de azt pont, hogy legtöbbször magamnak tudom fizetni.

Te is fel lennél háborodva, ha tanulnál éjszakákig és egyfeszt, napi 20x elmondaná, hogy neked úgysem sikerül semmi.

Holott, minden vizsgám 4-5. Csak már baromira kezdem miatta a motivációmat elveszíteni. És azt hinni, hogy nem lesz munkám ,mert mindig lehúz ezzel a dumával. Közös jövőt???? Persze. Pont úgy is hangzik. Ha közös jövőt tervezne azt mondaná, hogy jó csináld meg. Lesz munkád, biztatna.


#5

Hallgatlak


#6 Az miért is fontos? Szerintem teljesen m1 a szak.


#7

Mégis nem teljesen mindegy a szak?

Mellékesen... pont azért ilyen sok mivel a sok "alap" órarendem mellé felvettem minden olyan órát amit csak tudtam, hogy minél hamarabb végezzek+ a szakdolgozatot is, tehát nem kevés.


#8

El kell tartania... ?!

Magára is kellene a rezsit fizetni.

A fűtés nem lesz több attól, hogy én itt vagyok sem az internet számla.

Max a kaja, de azt leginkább magamnak állom.

Nem 0-24-ben csak van, hogy 8-tól 6-ig órám van. Haza jövök, tanulok. Tételeket dolgozok ki, szakdogát írok, zh-ra készülök.

Gondolom te gyerek mellett levelezőre járhatsz, én pedig nappalira. Pontosan azért mert nem csak az "alap" órarendet vettem fel, ami egyébként sem kevés és nem könnyű, hanem plusz órákat is, hogy haladjak.

Kényelmesnek nem mondanám azt, hogy full fáradtam a szemem már kifolyik.... tanulok ő meg magyaráz nekem minden egyes nap, hogy úgyse érek ezzel a diplomával semmit. Nem konkrétan a szakkal van a problémája, hanem számára az egyetem hülyeség, minek az, nem kell az. Anélkül jó munkahelyen jól lehet keresni stb.

Én nem szeretem?!

Nem hiszem, hogy te szeretnéd ha minden nap úgy beszélnének veled, ahogy ő velem..... ( szeretem, csak már baromira idegesítő, hogy mindennap ezt meg kell hallgatni, pedig látja , hogy mindig az asztalnál ülök és csinálom)

nov. 23. 21:30
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!