Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az illem szerint udvarias,...

Az illem szerint udvarias, vagy felesleges, ha megállok az ajtó mellett, míg bemennek a lányok?

Figyelt kérdés

nov. 28. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, nekem kifejezetten idegesítő. Haladjunk gördülékenyen, nem kell, hogy haptákba álljanak nekem, csak mert lyuk van a lábam közt. Ez olyan erőltetett bénaság.
nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Udvarias.
nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ.


Ha esetleg abban reménykedsz, hogy azért, mert udvarias vagy, cserébe majd "kapsz" puncit, akkor felesleges.


De ha azért csinálod, mert az illem "így diktálja", akkor önmagában ez udvarias, csak hát látod, az első válaszoló rá a példa, hogy ő azt feltételezi, hogy azért vagy "udvarias", mert punci van a lába közt, ergo "reménykedsz" valamiben.


Nem mindegy.

nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Amennyiben valakinek tele a keze, pl babakocsival, szatyorral vagy mondjuk kerekesszékkel jönne be, akkor igen, illik neki kinyitni az ajtót.


Neniknek, bácsiknak, gyereknek is, ha az ajtó rugója erősebb és nem biztos, hogy ki tudja nyitni.



Csak úgy valakinek ajtót nyitogatni szerintem erőltetett, maradi, és szükségtelen.


Nekem az az érzet lenne, hogy vagy valami nagyon szocializálatlan pasi így akar bevágódni (Azzal hogy tehetelennek nézel? Haha, nem. Pont az ellenkezőjét éred el).

nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Illem szerint kívánatos, gyakorlatban fölösleges.

A mostani munkahelyemen nehezemre esett megszokni, hogy a férfiak előre fognak engedni az ajtónál, csak, mert nő vagyok. Sőt, még ki is nyitják nekem. Nem látok benne semmi rosszat, igyekszem hozzászokni, de számomra a mai napig kínos. Én lányiskolába jártam, szóval korábban nem tapasztaltam ilyet, és nagyon nehéz hozzászokni, sok cringe szituációt szült.

nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Az illem úgy diktálja,hogy először a gyerekek és idősek,aztán a csomagot cipelők, aztán a maradék nő,végül a férfiak. Én nő vagyok,mégis magam elé engedem az időseket,gyerekeket és csomagosokat. És jól esik,ha a férfiak előde engednek,az esetek 99%-ában előre engednek. Minden nap tömegközlekedek. Szerintem ciki,ha egy férfi nem enged előre egy nőt. Pláne,hogy a 14 éves fiuk is előre engedik őket.
nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Ma már mindegy. Egy emancipált nő azért kárál, hogy nem kell őt hímestojásként kezelni, míg egy szerénkének meg jólesik a kedvesség.

Na ezt döntse el a zember...

nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Udvariasság előre engedni.
nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!