Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg tudja változtatni egy...

Meg tudja változtatni egy ember az arckifejezéseit?

Figyelt kérdés
Nem a plasztikai műtétre gondolok, hanem arra, hogy ha valakinek alapvetően olyan az arcberendezése, hogy többnyire gondterheltnek, rosszkedvűnek, búskomornak tűnik, még akkor is ha átlagos kedve van (és egyébként nem barátságtalan ember), de az alap arckifejezése miatt nem szívesen szólnak hozzá az emberek, akkor meg tud-e változni? Tud-e mosolygóssá válni, vagy ez nagyon mesterkélt lesz? Jó, tudom, csupa eldöntendő kérdést tettem fel. :) Örülnék, ha esetleg meg is indokolnátok a válaszaitokat. Köszönöm.

dec. 2. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha hosszabb időn át tudatosan koncentrál rá, akkor valószínűleg igen.
dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ez csak megszokás kérdése, depresszió kezelésénél is sok esetben javasolják, hogy próbáljon mosolygós, barátságos arcot vágni folyamatosan, addig gyakorolja, amíg ez lesz a megszokott számára. Érdekes módon azzal, hogy valaki barátságos, pozitív arckifejezésre szoktatja magát, a depressziója is sokat javul.

Egyébként nagyon sok országban ez alapdolog, meg kell tanulni mosolygósnak, barátságosnak látszani, egyrészt ez a jólneveltség része, másrészt másokat nem húz le, harmadszor mások sokkal pozitívabban állnak hozzá. Eddig csak Magyarországon láttam, hogy az emberek nagy része - kis túlzással - úgy néz rád, mintha éppen megölted volna az anyját, vagy ö akarna megölni téged.

dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen olvasom a továbbiakat is.
dec. 2. 17:26
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
igen, belső harmóniával a külső arcberendezésed is változni fog, de a változáshoz belső munkára van szükség, amennyiben összhangba kerül a belső harmóniád a külsődön is látszódni fog. Tehát nem kivülről kell befelé menni, hanem forditva, és ezáltal megnő majd a kisugárzásod is, és szivesebben fordulnak hozzád, ez nem egyik napról a másik napra változás, de miért ne? Tegyél fel nyitott kérdéseket inkább! Sokkal több választ fogsz kapni a belső vezetődtől, mint itt a neten, csak kérdezzd!
dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mosolyszerűt tudsz csinálni, messzebbről úgy néz ki mint egy igazi mosoly, csak a testbeszéded is legyen vidám. Akkor 1-2 ember visszamosolyog rád és talán ettől is javul a kedved. Közelről azért látszik ha erőltetett.
dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es: a meglepö az, hoyg kivülröl befelé is hat a dolog!
dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Vékonyabb legyen a szemöldököd. Altalaban a szemoldok miatt tűnik vki búskomornak lsd angry birds-öket is.

[link]

dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot. A 7-esen jót nevettem, de egyébként ez is igaz rám.


Kedves 5-ös Válaszoló! Írod, hogy "Közelről azért látszik ha erőltetett [a mosoly]". Ez is jó gondolat. Mit gondolsz, illetve mit gondoltok: a régi ismerősök, régi kollégák nem inkább furcsállnák a változást, és rögtön látnák, hogy ez szerep, amíg ez nem igazán belülről jön?"

dec. 2. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem örülnének ha megajándékozod őket egy mosollyal. Főleg ha tényleg jó a kedved. Ha meg valakit zavar, majd észreveszed rajta úgyis.
dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
Talán igen, ha elszánt. De az élet megtudja.
dec. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!