Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék olyan embereket...

Szeretnék olyan embereket megkérdezni, akik nem társfüggők, nem kapcsolatfüggők, vélhetően egészséges kapcsolódásúak: igazából a saját társaságotoknál senkié se jobb?

Figyelt kérdés
Olyanok is válaszolhatnak persze, akik nem kapcsolódnak egészségesen, én se, de szerintem azok válasza lehet számomra releváns, aki valóban így élnek. Tehát ha azokból a lehetőségekből lehet választani, hogy egyedül lesznek, vagy valakivel, valakikkel, mindig az a kedvesebb, hogy egyedül? Hiszen a saját társaságotokkal igazán jóban vagytok. Nem futtok kényszeresen senki társasága után. Ha van párkapcsolatotok, nem várjátok kínlódva (mint pl. én), mikor találkoztok már újra? Ha találkoztok, jó, de ha mégse, az is jó, semmivel se lesz rosszabb a napotok, mint ha találkoznátok. Így képzeljem el? Szeretném megérteni, hogy élhet egy ilyen ember, én egyáltalán nem vagyok ilyen.
dec. 8. 05:34
1 2 3
 1/27 Kitana. ***** válasza:
86%
Párkapcsolatban szokott hiányozni a másik, de nem az van, hogy számolom a perceket, mikor találkozunk már, hanem elfoglalom magamat normálisan valamivel, nem kínlódok :D Barátokat se mondok le nyilván azzal az indokkal, hogy bocs, de magamat jobban szeretem😂 De ha nem jön össze egy program akkor nincs semmi gond, tudom, hogy majd legközelebb akkor, és igen, ugyanolyan jól elvagyok egyedül is, mert akkor tudok más dolgokat csinálni. Nem a szocializálódás az egyetlen hobbim.
dec. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
21%
Mindenki ezt mondja, de aztán mégis szétmennek rengetegen.
dec. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem mondod le a barátaidat azzal az indokkal, hogy magadat (a társaságodat) jobban szereted? De most akkor jobb a saját társaságod vagy nem? Vagy ezt nem lehet így meghatározni, mert néha ez jobb, néha meg az?
dec. 8. 05:58
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

Néha az élet olyan barátokat, vagy olyan társat ad,akiknél egy ékszerteknős is értékesebb társaság :/

Mindkettőt "megkaptam", jelenleg nincs senkim,mert még magamban is jobb.Tudom,hogy nem az én hibám ez,nem extra elvárásaim voltak.


F

dec. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene megérteni, hogy a saját társaságod és egy másik ember társasága más-más fajta dolgokon, érzelmeken és szituációkon alapszik. Egyszerű példa: egyedül sokkal jobban szeretek olvasni, vagy rajzolni, mert akkor nem zavar senki és tudok koncentrálni. Ellenben filmet nézni jobban szeretek a párommal, mert oda tudok bújni, együtt tudunk nassolni közben.

Ez így érthetőbb?

dec. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
4: ebből nem derül ki nekem, hogy te hogy állsz a kapcsolataidhoz, milyen vagy bennük, csak az, hogy eddig rosszak voltak veled.
dec. 8. 06:43
 7/27 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy értem, lehet, hogy nem, te mindent megtettél, általában egzakt magyarázatokat akarok kapni olyanokra is, amikre nem lehet. Köszi.
dec. 8. 06:43
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem jobb vagy rosszabb egyedül. Ez olyan, hogy, jó a társaságom és sokszor jó egyedül lenni és sokszor ezt szeretnéd másokkal megosztani, akiknek szintén jó a társasága és akkor együtt még jobb lesz a társaság (vagy épp nem, mert mindenkinek lehet szar napja vagy bármi)

Párkapcsolat ugyanez, hogy szereted magadat és ezt akarod valakivel megosztani

dec. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Jó, akkor mást is kérdezek: ha van egy program, amire elmehettek xy-nal, és az úgy jó nektek, aztán meg az illető nem jön, azért elmentek egyedül is? Vagy nem, mert az volt a lényeg, hogy vele menjetek és nélküle már értéktelen az egész? Vagy elmentek-e egy olyan programra is, ami nem érdekel, csak mert az a valaki hívott, ti meg vele akartok lenni?
dec. 8. 06:45
 10/27 A kérdező kommentje:
8: hogyan? Szereted magadat és ezt akarod valakivel megosztani? Az önszeretetedet? Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy egyfolytában rólad beszéltek a párkapcsolatban. De biztos nem így kell elképzelni. Elmagyarázod, hogy akkor hogyan? :)
dec. 8. 06:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!