Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadjam el, hogy nem...

Hogyan fogadjam el, hogy nem körülöttem forog a világ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, furcsa kérdés tudom, csak egyszerűen jobb lenne megszabadulni attól az érzéstől, hogy nem én vagyok a középpont, főleg úgy, hogy nem is vagyok népszerű, sőt eléggé csendes vagyok, beszédhibám (selypítés) miatt is, meg szociális szorongásom is van.

Amikor valaki beszól, az megy át az agyamon, hogy hogy mondhatott ilyet nekem, bocsánatot kéne kérnie.


Bár tudom, hogy egy vagyok a sok közül, akinek vannak álmai, vágyai, szükségletei és szeretne magának jobb életet teremteni, viszont ezek a gondolatok mindig előjönnek. Amikor egy lány rám néz (ha rám néz), akkor feltételezem, hogy bejövök neki, meg egyszerűen lehet, hogy egy szinten vagyok vele, vagy másképp fogalmazva elég jó vagyok hozzá. Amikor mondok valamit, és nem válaszolnak (lehet elgondolkodtak és nem hallották, amit mondtam) akkor azt hiszem, hogy ignorálnak, és rosszul esik.


Meg néha próbálom magamra vonni a figyelmet. Folyton próbálom megnevettetni az embereket, mert nyilván jól esik, ha viccesnek gondolnak. Ha mondok valami vicceset, legalábbis számomra vicceset akkor figyelek a mosolygásomra, mert bírják azokat az embereket, akik pozitívak. Így úgy érzem, hogy sokkalta nagyobb előtérbe helyezem magamat, mint másokat ami nem jó lehet. A másik nagyon rossz szokásom, hogy félbevágom az emberek szavát, mert egyszerűen számomra érdekes a mondandóm, és lehet, úgy jön le, hogy nem érdekel mit mondd a másik, de nem teljesen van így. Vannak alkalmak, amikor egyszerűen nem tudok jól időzíteni. Amikor mondok valamit, pont akkor beszél haverom és ez miatt félbeszakítom, és ez sokszor megesett.


Bár mondogatom magamnak és nézek videókat, hogy miért nem számít a népszerűség, és megpróbálom magamat meggyőzni róla, de ezért nyilván jóérzés lenne, ha több ember kedvelne.


Lehet, hogy hülyén hangzik, amit leírtam, de aki esetleg tudna segíteni, örülnék neki.


UI: Bár kezdem lassan elfogadni, hogy ha mondok valamit, akkor nem válaszolnak, de még mindig az van a fejembe, hogy mondania kellett volna valamit, még ha nem is tud rá mit mondani.


Bocsánat a rossz helyesírásért!


dec. 8. 21:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ilyen pofákat vágok, hogy reagáljanak rá mások, mármint, hogy szórakoztató személynek tartsanak.
dec. 8. 21:08
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Nem ertem az egeszet.

A kérdes h azt hiszed korulotted forog a vilag, aztán a kifejtés sz8nte csak megfelelési kénysterről szól mások felé.

Ez ellentétes.

dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Idővel majd észreveszed, ne aggódj ezen. Nagyon nagy embernek kell lenned, h ténylegesen érdekeld a világot.
dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2


Hát nekem több mint valószinű, hogy van megfelelési kényszerem, bár az első fele nem a megfelelési kényszeremről szólt.

Sosem tudtam jól kifejezni magamat.

dec. 9. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!