Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A minimálbéres fizetés és a...

A minimálbéres fizetés és a „megbecsült munkaerő“ egymást kölcsönösen kizáró fogalmak?

Figyelt kérdés

A főnök azt mondja X emberének hogy fontos és megbecsült munkaerő. Ugyanakkor minimálbért keres.

nekem ez a kettő kizárja egymást.

Aki minimálbért kap az nem lehet megbecsült ha becsülnék nem keresne minimált.


dec. 17. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Amennyiben ez egy nagy árbevétellel/nyereséggel működő cég, úgy a minimálbérezés sztem sem a megbecsülés jele. Ha csak egy pici cég, kevés emberrel, pici nyereséggel, az már véleményes.
dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, szerintem is egymást kizáró fogalmak.
dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Minden cégnél az. Ha kis cég, akkor a folyamatai sz@rok, vagy túl sok alkalmazottal üzemel.
dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kizárják egymást. Hozzátenném, hogy a megbecsülés nem csak anyagi formájú lehet, illetve kell, hogy legyen.
dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha "kéz kezet mos"-, vagy bartelüzletes módon megegyeznek egymással.
dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem feltétlen zárja ki.Onnan közelíteném meg,hogy mennyivel jobb többet keresni,mint a minimálbér,de sz4r környezetben? Pl.a főnök idegbeteg,kötekszik,nem áll ki az alkalmazottak mellett,nem tartja be a szavát,olyan embereket alkalmaz,akik a többiek kárára vannak.

Aki elmegy egy állásinterjúra,tudatják vele mennyit kaphat.Ha ezt elfogadja és a környezet is megfelelő,akkor nem zárja ki a két dolog egymást.

dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem zárja ki, van akinek a munkája ennyit ér, még ha becsülettel elvégzi is.
dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
25%
Akkor legyen neked alkalmazottad és majd nem tudom milyen érzés lesz, hogy neked 300 ezer bérköltség de ebből az alkalmazott csak nettó 176-ot lát
jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fér bele hogy tisztességes béren alkalmazottat foglalkoztass, akkor ne tedd. Vagy vedd fel részmunkaidőben, ugyanezen a béren.
jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát én egy kisvárosban egy cégnél vagyok operátor, autóipari alkatrészek gyártása három műszakban. Kb. 200 fős létszámú cég de sajnos az alapbérünk az a minimálbér csak. Jó lenne ha a bérminimumot megfizetnék, mint alap de hát ez ilyen. Kevés lehetőség van így megtehetik, hogy minimálbért fizetnek csak mert ha elmegy valaki van jelentkező a helyére és nincsenek is lehetőségek a környéken így ez garantálja, hogy márpedig legyen jelentkező folyamatosan. Van érettségim, de ez van...
jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!