Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjem újra az életeme...

Hogyan kezdjem újra az életemet, ha 7,5 évet elbuktam? 26,5F

Figyelt kérdés

A kezdésnek, 2016 juniusában érettségiztem, 2016.szept-2019 juniusáig, egyetemre jártam kibuktam, egyáltalán nem ment a suli, már első évtől ott akartam hagyni, de a szüleim nem engedték. Fiam, ha nem leszel mérnök akkor csak egy koszos szakmunkás leszel, a szüleid szégyene. Amikor megbuktam akkor is minden nap, a világ legférgebb, legganéjabb embere voltam a szemükben, anya sokat sírt, mekkora szégyen leszek a család, meg sokak számára, hogy a fiuk csak egy szakmunkás lesz.

Majd dolgoztam 2019.07 től 2020.09ig, segédmunkát. Anya sok sírására, meg könyörgésére újra megpróbáltam az egyetemet, ekkor 2022-2023ig ,elég jól ment online oktatásban sok vizsgát másokkal megcsináltam. Amikor már nem lett online oktatás, szintúgy bukdácsolni kezdtem, volt amit megmondtam nem tudtam megcsinálni tárgyat, anya napokig sírt, meg elmondtam ki akarok íratkozni, anya erre az nem lesz, nem leszel csóró szakmunkás mint mi, nem leszel csóró, nem leszel koszos melós, értelmiségi leszel, jó fizetéssel, irodában. Ekkor elkezdtem kő keményen hazudni, megy a suli, államvizsgám lesz meg a többi.


Hazudtam nekik, és na már annyira sokat hazudtam, hogy eldöntöm itthagyom az életet öngyilkos leszek, egy internetes haveromnak mondtam, vonat alá ugrok. Ő meg régen a 112nél dolgozott, egyből értesítette a rendőrséget, elvittek mentőbetettek, kórházban kezeltek, így a szüleimnek elmondtam mindent. Anya nagyon sírt, de mondtam neki, amikor 1 év után 2017ben itt akartam hagyni az egész egyetemet, nem lehet fiam, koszos szakmunkás leszek, már 15 éve ezt mondta nekem, fiam te mérnök leszel jó fizetésért, nem egy éhbéres munkás. Meg, ha otthagyod az egyetemet, akkor haza se gyere. Ezért hazudgálni kezdtem brutálisan, anyának jó kedve legyen. Egész életemben ütötte a fejem, ha nem tanulsz szakmunkás leszel, éhenhalsz, ha mérnök leszel akkor fogsz megélni, akkor lehet autód, házad, feleséget, így csak csóró leszel. Sok tantárgy van infósok, mozgástan, matekok, anyagismeret, amiket soha soha nem tudnám megcsinálni, sík hülye vagyok hozzájuk.

Meg a társadalom miatt akartam öngyilkos lenni, mert szégyen, nem leszek diplomás, anyának ez volt minden vágya, mérnök legyen a fia, ehelyett csak egy szakmunkás lesz aki okj-ét végez el.


26,5 évesen itt vagyok, semmi végzettségem nincs, a szüleim ugyanúgy beszélnek vele, csak egy senki leszel diploma nélkül, meg most már idehaza 200 százalékosan kell dolgoznod, mindent jóvá tegyél, meg egész családunkra szégyent hoztam, hogy nem menő mérnök lettem. Napi 10szer elmondják. Így most ugyanaz, van, mint 7 évvel ezelőtt, csak most már belátta anya, az életem többet ér a diplománál.


Még párom se volt soha, meg így ilyen felállással nem is merek.



dec. 21. 13:49
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ország keleti részén élek, itt vagy egy jólkereső diplomás réteg, a többi 90 % éhbért kap, én is az éhbéres részbe fogok tartozni, de legalább élek, életben vagyok.
dec. 21. 13:50
 2/19 A kérdező kommentje:

Ez volt a júniusi kérdésem, egy öngyilkossági kísérlettel végül elmondtam az egészet.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

dec. 21. 13:53
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Nemtudom, tőlünk mit vársz, de én szívesen beszélgetek veled.
dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Pszichológusra vám szükséged....

Nagy bajok vannak nálad is.

Keress munkát, költözz el és nem kell többé anyádekat hallgatni. Éld a saját életed.

dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
A szüleid butaságot beszélnek, egy jó szakmával is lehet jól keresni. Ha felétek nem így van, költözz nyugatra. Nem lehet mindenki diplomás, valakinek fizikai munkát is kell végeznie. Még szakma sem muszáj, egyes gyárakban is egész jól lehet keresni, igaz olyat nehezebb találni. Mindenesetre az egyetemet engedd el, nem való az neked, bármit is akar anyukád. Csináld azt, amit te szeretnél, bőven felnőtt vagy már, ne hagyd, hogy irányítsanak!
dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom neked,öcsi,hogy a diplomához nem adnak észt,az csak egy papír.A büfé/ruhatár szakos diploma meg még a szakmunkás papírtól is kevesebbet ér.
dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Egyetem,minek? Tanár akarsz lenni éhbérért?
dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy ezzel a hozzáállással tényleg egy csöves leszel csak.Nem tudom,hogy mi olyan nehéz a költözésben.Kibérelsz egy szobát a fővárosban,azt mész dolgozni.Kezdesz a szar munkával,félreteszel,aztán haladsz előre.Csinálsz szakmát,aztán mész orbánián kívülre.
dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Shaddark ***** válasza:

#5össel egyetértek.

Egy jó szakma kincset ér, ha van hozzá szaktudás és tapasztalat.

Egy papír meg jó ha van, ismeretséggel sok helyre jó még, de ha borulnak a dolgok (elmegy a protekciós ember a cégtől...) semmire nem lesz elég.

Szerintem butaság volt tőlük ezt az akaratod ellenére erőltetniük.

Csóró akkor leszel ha lusta vagy és nem érdekel semmi sem.

Szerintem is keress lehetőségeket, olyanokat amiket szívesen csinálnál. A segédmunka se jó, mert látástól vakulásig éhbérért, de valami olyan amiben jól érzed magad te is és meg is lehet élni belőle biztosan akad számodra is. Járj nyitott szemmel.

dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
érdekel
dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!