Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak elvakulva a nosztalgiától?

Figyelt kérdés
Legyen az egy film, játék stb.
dec. 22. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Mire gondolsz “elvakulva” alatt?
dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok. Aki el van az meg többnyire azért, mert a múlt általában szép, mivel fiatalabbak voltunk, jobb volt minden.
dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki szeret nosztalgiázni és boldogan visszagondolni a gyerekkori dolgokra, az nem elvakultság.
dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Mert a múlt mindig jobb, mint a jelen, mégha a múlt ki is van színezve kicsit.
dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvakult nosztalgiázót még nem láttam, én sem voltam így, de sokat filozofáltam már a nosztalgiázás mögötti dinamikák mikéntjéről.


Természetesen a magam szemüvegén át, az én személyiségjegyeim alapján.

Én azokat az időszakokat szoktam nosztalgikusan felidézni, illetve azok a dolgok hatnak rám nosztalgikusan, amik valamiféle pozitív töltetű érzést idéznek fel.

Pl.: Gyerek és iskolás koromban nagyon biakodó voltam az életet illetően, hogy mi mindent el lehet majd érni és ez a bizakodás jellemezte az egész személyemet akkortájt, amikor ment pl a Linda című sorozat a TV-ben.


Maga a Linda (Görbe Nórával) nem volt rossz, de korántsem volt fimesztétikailag akkora durranás, mint az a pozitív töltet, amit az akkori "életérzésemről" felhoz, ha pl megnézek egy epizódot.


De nem leszek elvakult, inkább csak kellemes, pozitív dolgok jönnek fel.

dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hog jól értem a kérdést, de azért lehet, hogy mindent jobbnak látunk régebbről, mert ami régebben bosszantó volt kamasz vagy fitalfelnőtt fejjel, azt érettebben nem találjuk annak, ezért ignoráljuk és elfelejtjük.


Nekem például az egyetem ilyen. Én most úgy emlékszem rá, mint a legszebb éveimre. Pedig, ha jobban visszaemlészem rá, gyakran sírtam, idegeskedtem, csomó dolgot igazságtalannak találtam, ráadásul nagyon lobbanékony is voltam, ezért sok veszekedésem is volt a csoporttársakkal, sokszor sértődtem meg.

Ugyanakkor azóta sokat változott az élethez és az emberekhez való hozzáállásom, ezért, amiket akkor szörnyűségnek éreztem, idővel semmisek lettek nekem és mivel jeletnősége sincs már ezért elfelejtettem őket. Ezért van az, hogy csak az egyetemi évek pozitívumaira emlékszem.

Valószínűleg, ha most kerülnék egyetemre és ugyanazt élém meg újra, élvezném is nagyon.

dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát régen minőségibb zenék voltak, jobb videójátékok, nem zúdult ránk ennyire a technika, így jobban kiélveztünk mindent, legyen az nintendó, betárcsázós modem, kikölcsönzött vhs filmek, délutáni dragon ball nézés, bármi.
dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Furcsa fogalmaid vannak az elvakultságról. Nem elfogódottság akart az lenni?
dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki elvakult (?) a nosztalgiától, az lehet egyfajta megküzdési stratégia, mert nem olyan az élete, mint remélte, várta, tervezte, vagy valami baj történt és egy adott időszakra gondol vissza, ahol még minden rendben volt.
jan. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ELFOGULT-ságra gondol a kérdező.

Ahogy tapasztalódunk az évekkel, annál inkább kihúny az ifjúkori lelkesedés parazsa. A nosztalgiát nem a régi idők tárgyaiért érezzük, de még csak nem is a szellemiségéért, hanem azért, ahogyan mi akkor álltunk a világhoz.

jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!