Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes, hogy ezt érzem?...

Helyes, hogy ezt érzem? Tényleg más lenne az életem ettől? Többi lent

Figyelt kérdés
Gyerekként borzasztóan szeretethiányos voltam. Vagyis a szeretetnek egy bizonyos formája, az érintés, ölelés, gyengédség hiányzott az életemből, és hiányzik mai napig. Viszont mostanában egyre gyakrabban gondolok arra, hogy visszamegyek az időben és pótolom az életemben ezeket a dolgokat, értsd: megölelem saját magam. És arra jutottam, hogy valószínűleg azért gondolom ezt, mert úgy érzem, ha akkor megkaptam volna ezeket, most nem lennék magányos és nem lennék ennyire magambafordulva. Igaz ez? Tényleg segített volna, vagy csak egy múló pillanat lenne és még jobban vágynék most ezekre a dolgokra. Van itt így más is?

dec. 29. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Semmit sem tudunk 'pótolni'. Ami elmúlt azon változtatni nem lehet.

Azonban van megoldás: ez pedig az elfogadás.

Elfogadom a múltam, nem rágódom rajta, elfogadom hogy ilyen környezetben nőttem fel.

Felnőtt fejjel próbálom megérteni miért volt mindez, de jelentőséget nem tulajdonítok neki.

Az a fontos ami most, ma van. Úgy alakítom életem, ahogyan szeretném és ezért minden tőlem telhetőt megteszek.

Értem és megértem az érzéseidet, azonban rajrat múlik mit kezdesz a mai éneddel. Azt is tudom ez nem mindenki számára könnyen elérhető, ezért javasolnám fordulj egy szakemberhez, aki tud útmutatást nyújtani problémád megoldásához.

dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját magunk ölelgetése nem segít.Sajnos,saját tapasztalat.

Múltkor egy kolléga megölelt barátilag, nagyon feltöltött lelkileg .

Egyébként sokan vagyunk magányosak,szeretethiányosak....egyre többen :/

dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtalálod a partneredet, aki valóban szeretni fog téged, tőle megkapod mindazt amit te gyerekként soha nem kaptad meg a szülődtől.Eltelnek évek, egyszer csak azt fogod észre venni, hogy a lelked meggyógyult. ?Milyen múltba akarsz visszamenni?:D A múlt elmúlt. A jövőd alapja meg a jelenben való élés.Itt alapozol. Amit itt vetsz, azt fogod aratni a jövődben..
dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1

Ezzel csak az a gond, hogy attól még a múltból hiányzó érzések továbbra is hiányozni fognak. Ugyanúgy vágyni fogok a szeretetre, a törődésre, ha nem kapom meg és azok a sebek amik vannak, ugyanúgy fájni fognak, hiába fogadom el. Nem azzal van a bajom hogy nem tudom elfogadni, hanem azzal hogy ez így van. Hiába fogadom el hogy elvágtam az ujjam, attól az még fáj és vérzik ugyanúgy.

dec. 29. 17:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsájts meg nekem, de ellenkeznem kell kicsit.

Ha valamit 'elfogadsz' és megérted, akkor már nem beszélhetünk annak fájó hiányáról.

Még nem tartasz ezen a ponton.

Úgy látom, gondolom, számodra a jelen is problémát okoz ezen a ponton. A szeretet hiányát szeretnéd pótolni. Azonban ehhez el kellene fogadnod saját magadat, a múltban és jelenben egyaránt.

Mint írtam, ez nem könnyű és van hogy szükséges egy iránymutatás ami előbbre lendít.

dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5

Egyrészt nem értem hogy miért történt és azthiszem, erre nincs magyarázat. Mi oka lehet bárkinek arra, hogy ne, vagy ne úgy szeressen egy gyereket ahogy az igényelné? Vagy ha van, akkor meg: olyan családba született a gyerek ahol nem így fejezik ki a szeretetet, stb. Szóval azt mondod, fogadjam el hogy ez hiányzik az életemből és akkor már persze nem is kell pótolni? Nyilván ez a legkönnyebb, de tudod, a szomjas ember is hiába fogadja el hogy nem kaphat vizet, attól még előbb-utóbb kiszárad és meghal mert ugyanúgy szüksége van folyadékra.

dec. 29. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Megint elnézésedet kell kérnem, pedig nincs és nem is volt szándékomban kioktatni téged. Egyszerűen csak próbálok segíteni, de lehet ez túlmutat rajtam és hiába próbálkozom.


Magyarázatot találhatunk ha megértjük a környezetünk és önmagunk működését. Ehhez odafigyelés szükséges. Ha el tudjuk hagyni önös érdekeinket onnantól kezdve jó úton haladunk a megértés, az elfogadás felé. Nem tudhatom, hogy a te esetedben mi vezetett ehhez a 'szomjúsághoz'.

A gyermekkori történések nagyban befolyásolják életünket, azonban nem hagyhatjuk hogy a negatív emlékek uralkodjanak rajtunk.

Fontos lenne megismerned önmagadat, elindulni olyan irányban ami számodra kedvező.

Nem lehetsz örökké 'szomjas', a világ változik, s vele együtt te is ha hagyod.

Azonban ha elmerülsz a múltban, tényleg 'kiszáradsz'.

Szépen kérlek, keres fel egy szakembert, vagy legalábbis olyan közösséget ahol átbeszélheted problémádat és remélem egy idő után majd enyhül a lelkedet maró fájdalom.

dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mi oka lehet bárkinek arra, hogy ne, vagy ne úgy szeressen egy gyereket ahogy az igényelné? "


Mert ezeknek az elfuserált embereknek egyszerűbb egy magát megvédeni nem tudó, védekezésre képtelen gyereket okolni a saját elcseszett cselekedetük szembenézésével, és felelőségvállalásával, és mert genetikailag hasonlít a az elvált házastársra rajta kitölteni mind azt az agressziót amit kezeltetni kellene pszichiáter által..és amiért a gyerek nem szól, csak tűri, mert "biztos ő volt a rossz, biztos ő a hibás, biztos csak rossz napja van a szülőnek".

dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lelki problémád van,de erre a szeretet,ölelés nem gyógyír. Ha lehetne utazni az időben és több szeretetet kaptál volna, vagy ha most azonnal hozzámennél életed szerelméhez,akitől lenne egy ölelős,bújós gyermeked, akkor sem lennél jobban, maximum ideig-óráig. Pszichológus segítségét kérd, azzal mész a legtöbbre.
dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!