Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nincs fény az életem alagútján...

Nincs fény az életem alagútjának végén, van lehetőség, hogy ismét megtaláljam a helyes utat? ( bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Mint minden gyereket engem is a szüleim irányítanak, számomra nem megfelelő iskolákat választottak már többször is, én is elmondtam nekik a véleményemet, nem érdekelte őket, pedig szívesen tanulnék erős iskolákban, ők a nyolcadikos kitűnő eredményem ellenére sem akartak gimnáziumba engedni, aztán nagyon győzködtem és egy gyenge Gimnáziumba felvettek (megjegyzem elsőként), szerettem volna magam egy jobb helyen kipróbálni, lényeg a lényeg az első évem 4.5 zártam, én 100%-ig meg voltam elégedve magammal, mert a legjobbat hoztam ki magamból, de a szüleim beírattak egy SZAKMUNKÁSKPZŐBE + levelezős gimibe, amit kicsit sem kedveltem, mert nem találták jónak az eredményemet, vérig voltam sértődve!!:( egész nyáron nem akartam menni sehova, boldogtalanságot tükröztem remélve, hogy szüleim észreveszik, hogy nem tetszik az iskola, később közöltem velük, hogy mindent csináljunk vissza, de sajnos ők nem, a fejük után mentek még máig is, az eredményeim természetesen, magáért beszélnek, szín ötösök, mindkét iskolában, de vágyok egy jobb gimnáziumba még mindig!! a szüleim később technikus képzésre akarnak küldeni, én pedig egy jogi egyetemet képzeltem el magamnak, minden elszántságom megvan, még most is ahhoz, hogy 400 feletti pontot elérjek, de nincs rá lehetőség, így nem:(, ha valamelyik részt hiányosnak találjátok, írjatok kérdéseket és az idióta válaszokat szánó emberek is ( elég belőlük a hétköznapokban:( )

bármilyen nyelvtanfolyamot vállalnék:(


2011. okt. 28. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Márpedig nincs más hátra mint a saját fejed után menni. Lehet hogy lesznek ordibálások, ajtócsapkodások, de ez a te életed! Ha meg nem tetszik nekik akkor mit mondanának? "Amíg a mi kenyerünket eszed addig azt fogod tanulni amit mi mondunk neked!"? Még hülyén is hangzik. az oké hogy szót fogadj nekik a legtöbb dologban de ez nem azok közé tartozik.

Valószínűleg azt akarják hogy azt tanuld amit ők akartak volna fiatalon de nem volt rá lehetőségük. Vannak sajnos ilyen szülők (pl. azok az amerikai "anyák" akik gyerekszépségversenyekre járatják a pici gyereküket mert ők maguk már nem elég fiatalok és szépek hozzá). Az ilyen szülő önző. Mert aki nem szereti amit csinál, tanul, ahol dolgozik az nem lehet boldog. Mert egy boldog ember nem úgy kezdi a napot hogy "francba már megint be kell mennem oda dolgozni". Kár hogy az ilyen szülőket nem a gyerek hanem a saját boldogságuk érdekli.

2011. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olyan szépen leírtad:(( komolyan sírnom kellett:(.....Olyan igaz, idéznék tőled: 'Lehet hogy lesznek ordibálások, ajtócsapkodások, de ez a te életed! ' valószínűleg ha mindent elmondanék, mert korábban már tettem rá egyértelmű utalásokat, ugyanazt a választ kapnám, -NEM ÉRDEKEL!, ezt egy pár napja mondta, mikor kiderült, hogy nyáron gyakorlatra kell majd menni a szakmában, de a szakmát sem szeretem, minden egyes gyakorlati naptól rettegek, és úgy kell felkelnem, ahogy írtad! és mikor legutóbb közöltem a szüleimmel, hogy egy másik iskolában nem gondolhatnánk? a teljes válaszuk ez volt: - NEM ÉRDEKEL, múltkor sem bírtad a gimnáziumot, pedig igen is bírtam, néha-néha becsúszott néhány 4-es, így is az egyik legjobb átlagot hoztam az osztályba, mondtam nekik, hogy sokkal rosszabb is lehetett volna, és csak annyit mondtak, nem érdekel, hogy másoknak milyen eredménye van...igen ez az én életem, de nincs és talán soha nem lesz többé 'fény az alagút végén'

egyébként köszönöm a válaszodat, igen hasznos, igaz sorok voltak!

2011. okt. 28. 19:15
 3/6 anonim válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Ez a te életed, a te lehetőségeid, ne hagyd, hogy mások miatt kihagyd őket. Ha úgy érzed képes vagy helytállni egy nagyon erős iskolában, hogy onnan majd továbblendülj egy egyetemre, akkor hajrá, tegyél meg mindent. Először próbáld meg csak úgy mellékesen felhozni a témát és higgadtan megbeszélni, a lényeg, hogy ne kezdj el hisztizni, az egy másik dolog, ha ők ordítoznak meg hasonlók. Ha az ilyen "beszélgetésekkel" sehova se jutsz, akkor megkérhetnéd valamelyik régi tanárodat, hogy magyarázza el a szüleidnek, hogy te többre vagy hivatott és ebben a suliban csak elpazarlod magad. Remélem segítettem ezekkel a gondolatokkal. Szurkolok!
2011. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
megpróbálom:( semmit nem ígérek magamnak!! :((( köszönöm, hogy szurkolsz, második válaszoló, nem tudom felvenni a harcot a szüleimmel, :((((( a tanulást soha nem adtam fel, viszont itt nincs esélyem, megpróbálok minden utalást megtenni, boldogtalannak látszani, de ők nem vesznek észre:((
2011. okt. 29. 22:04
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok!! visszamentem a régi gimnáziumba, ( egy elég nagy színészi alakítással) de visszamentem és ha elég sokat mellétanulok, akár az orvosi vagy a pszichológia is összejöhet)) a végén csak meglett:)
2012. márc. 29. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
GRATULÁLOK!!!! :)
2012. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!