Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A manipulatív szónak miért...

A manipulatív szónak miért van pejoratív csengése?

Figyelt kérdés

Szóval szerintem lehet jól is manipulálni.

"Édes ígéretek, jól álcázott agresszió"

Bánki M. Csaba Agyunk fogságában c. könyvéből

E kettő hajtja az embert és ha jobban belegondolunk tényleg erről szól az emberek közötti kommunikáció. Megjegyzés: a humor is az agresszió egyik megnyilvánulása és rendkívül manipulatív.

A kérdésem a következő: Miért baj manipulatívnak lenni? Miért nem tanítják az iskolában a gyerekeknek a megfelelő manipulációs technikákat?

Én még nem láttam egyetlen sikeres asszertív reklámot sem.



dec. 29. 20:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

A pszichologusok is azok.

Igazábol rossz értelmében terjedt el a köztudatban mivel az átverések vannak túlnyomó többségben az emberek közt és nem a màsikért nem a másik érdekében csupa jóságból.

dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
írj példát pozitív manipulációra
dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Alapvetően a tudományra hivatkozni alapból nagy hitelt ad.

Mert a tudomány mér, kutat, bizonyít és igazol és ezt ellenőrizhetően.

A pszichológia az én szemszögemből nem tudomány ahogy a pszichiátria sem. Persze vannak beteg emberek de őszintén szólva én a diagnózisokat nem értem.

Ha valakinek májgyulladása van arra nem írjuk rá, hogy alkoholista.

Ahogy ha valaki hallucinál vagy hangokat hall arra sem azt kéne ráírni, hogy skizofrén hanem azt, hogy hallucinál, hangokat hal. De még jobb lenne ha pontosan tudnánk, hogy ez hol keletkezik az agyban.

Tág fogalmakkal dobáloznak a pszichiáterek. Nekem ez a bajom velük. Annyira tág, hogy néha egybe folynak. Egy súlyosan borderline személyiségzavarosra simán rámondja az egyik, hogy skizoaffektív a harmadik meg azt, hogy skizofrén (rólam van szó) miközben nem hallok hangokat csak a szörnyű apátia meg anhedónia amit érzek ami lehetne egy súlyos depresszió is.

Nagyon az elején vagyunk ennek a pszichoizének és nem biztos, hogy az én életemben átütő eredmények fognak születni.

Az összes vallásos ember is megkaphatná a skizofrén jelzőt. Olyan dologban hisznek ami nem valóságos. Ha működne az ima mindenki lottó ötösöket nyerne. Erre pedig azt mondják persze cinikusan a vallásos emberek, hogy Isten tudja kinek kell adni. Na én elmondom ha már így belekezdtem. Szerintem nem létezik a jóságos Isten. Lehet, hogy egy másik univerzumban hozták létre ezt az univerzumot, lehet, hogy volt tudatos szándék de az, hogy ő majd veled foglalkozni fog azt már nem nyelem be.

dec. 29. 20:42
 4/33 A kérdező kommentje:

Pozitív manipuláció az amit mondjuk egy személyi edző csinál.

"Több van benned. Még kettőt elbírsz"

vagy az amikor empatizálsz valakivel.

"Én is voltam mélyen, nem mertem emberek közé menni de x y z tapasztalat rávilágított, hogy igenis ki kell mennem az emberek közé és apró kicsi lépésekkel tettem is érte, és elmúltak a szorongásaim"

Utóbbit nem idéztem pontosan de egyszer találkoztam egy ilyen sráccal és nagyon motiváló volt.

dec. 29. 20:44
 5/33 anonim ***** válasza:

Értem.

Akkor nem szeretnél a kérdésedben feltett témával foglalkozni?

Tényleg érdekel, mit tartasz pozitív manipulációnak.

dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Értem, most már látom a válaszod, köszönöm!
dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

Amit te írtál, azok inkább motiválások, ahogy te is írtad, nem úgy hívnám, hogy manipuláció.

A motiválás általában segít a motiváltnak és nincs benne a motiváló érdeke, míg a manipulációban inkább fordítva van.

dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

3 "Olyan dologban hisznek ami nem valóságos."


Szerinted Dr. Hack Péter Jogász


magyar jogtudós, egyetemi tanár, politikus. Kutatási területe a rendőrség, valamint az igazságszolgáltatás működése és szervezete, az emberi jogok érvényesülése a büntetőeljárásban, a korrupció elleni fellépés jogi eszközei és az átmenet igazságszolgáltatásának joga.


Szerinted ez az ember hinne olyan dologban ami nem valóság?:D És a több millió ember hinne?:D

dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

8+


*Dr. Hack Péter Jogász ELTE Állam- és Jogtudományi Kar Vezetője

dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

2011 óta vezeti az ELTE-n ezt a Tanszéket,


Hát "ennyit" a nem létező HIT-ről. Meg az ostoba előadásról, hogy nem létező dolgokban hisznek az emberek.

dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!