Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen regényeket/történeteket...

Milyen regényeket/történeteket szerettek olvasni?

Figyelt kérdés

Fantasy/dark fantasy/horror kategóriákban írok, mégis azt érzem a romantikus regényekkel szemben alig rúgok labdába. Az én történeteim inkább morbidak, misztikusak és kicsit összetettebbek. Az alap paranormális koncepció mellett gyakran társadalmi szemléleteket, a hétköznapi és kevesbé általános problemákat, illetve bizonyos kapcsolatok (családi, baráti, önismereti stb) elvontságát is aktívan taglalom. Emellett nem szokvamyosak a lezárások sem. Sok esetben váratlan csattanó vagy egy nem túl happy end a vége.

Mégis, hiába van jól felépítve a történet, vagy érdekes, esetleg elgondolkodtató a tartalom. Egyszerűen azt érzem, esélyem sincs a felkapott tini románcokkal szemben.



jan. 15. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nekem annyira kevés a szabadidőm (gyerekek, férj, állatok, veteményes, munka és egyetem levelezőn), hogy ha eljutok odáig, hogy olvassak, vagy életrajzi regény vagy valami könnyed romantikus jöhet csak szóba. Tiniként szerettem a gondolkodósabb, ijesztő regényeket is, de most a nehezen erre szánt időt nem feszengéssel akarom tölteni.
jan. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Nincs türelmem, idegem, szellemi igényem, pénzem arra, hogy a klasszikus értelemben értelmezett olvasásnak hódoljak.
jan. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az egész elgondolásod eleve hibás, a zsáner alapján megfelelően kell belőni a célközönséget.

Miért akarnál labdába rúgni azoknál, akik (csak) tinirománcokat olvasnak? Te nem nekik írsz. A te célközönséged azok, akik fantasyt/horrort olvasnak. Nekik kell megfelelned.

Ne hasonlíts almát körtével, felesleges, hiába gyümölcs mindkettő.

jan. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Inkább előadót írok: a Fredrik Backman nevű író művei jók számomra.
jan. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Történelmi regényeket és kalandregényeket szeretek olvasni.
jan. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Thriller, pszicho-thriller, krimi, nagyon ritkán urban fantasy, meg amit nem tudok besorolni, ilyen sima, hagyományos regény.


A romantikus regények abszolút hidegen hagynak, a tini románcok meg pláne. Nincs bajom a tini szereplőkkel, de az ilyen iskolai szerelmes történetek kicsit sem érdekelnek.

Viszont a fantasy sem igazán, kevés kivételtől eltekintve. A horror mondjuk jöhet, de ebből a műfajból 99%-ban Stephen Kinget szoktam olvasni, nem is annyira a rémisztgetés miatt szeretem, hanem mert egy zseniális író.


Egyébként szerintem a romantikus tiniregényeg célközönsége nem ugyanaz, mint a fantasy és horror regényeké, szóval nem gondolom, hogy neked azokkal a szerzőkkel kéne versenyezni.

jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden műfajnak megvan a maga varázsa, mégis örülök annak, hogy kinőttem a tini-gimi könyveket, viszonylag hamar. Utána nyergeltem át a természetfelettiekre, viszont elég szépen leragadtam a vérfarkasos (tudom..) történeteknél. Utána felváltva jöttek pluszban a fantasy, misztikus és utópisztikus könyvek, illetve maradtak is meg a mai napig.


Szeretem az elgondolkodtató, nem szájbarágós könyveket, ahol az író az olvasótól "várja el", hogy összerakja a dolgokat. A több szálon futó történetek is nagy kedvenceim.

Elvétve ugyan, de egyetemen játszódó romantikus könyveket is olvasok, bár azok nem kötnek le annyira, mint a fentebb említettek.

jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!