Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik csalnak/lopnak azok...

Feketeruhasember kérdése:

Akik csalnak/lopnak azok hogyan magyarázzák a lelkiismeretük előtt maguknak a tetteiket?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel hogy az ilyen emberek azok ezt hogyan "dekkódolják" magukban?

Milyen érzéseket társítanak hozzá? Ilyenekre gondolok mint pl hogy elbant vele a világ és így tudja ledolgozni azt a hátrányt ami igaztalanul érte? Ezért megteszi? Vagy olyannal(olyanokkal) szemben követik el akiről úgy gondolják hogy megérdemli?

Vagy úgy vannak vele hogy "a politikusok is ezt csinálják, ők se különbek akkor én miért ne?" Vagy van egy beteg szerettük akiről csak így tudnak anyagilag gondoskodni hogy ezért ezeket elkövetik?


Most én csak néhány példát soroltam fel ami úgy eszembe jutott de nyugodtan irhattok mást is. Tényleg érdekel ennek a pszichológiája. Hogy erről hogyan gondolkoznak.


jan. 15. 23:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
A lelkiismeretet az erősek hozták létre hogy korlátozzák a gyengéket.
jan. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Aki notoriusan lop, az altalaban nem moralizal a lopason, mint ahogy te sem csinalsz lelkiismereti kerdest abbol, hogy bevasarolsz.
jan. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ami mozdithato es felhasznalhato, azt miert hagyja ott? Akkor inkabb felhasznalja o, mindegy hogy kie.
jan. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én olyanokat hallottam, hogy ”neki ez jár”. Meg: ”Az ô hibája, miért hagyta ott”. ”Úgyis van neki elég”. ”Az ô hibája, hogy bedôl az átverésnek, ha hülye, hát így járt”.
jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Én olyanokat hallottam, hogy ”neki ez jár”. Meg: ”Az ô hibája, miért hagyta ott”. ”Úgyis van neki elég”. ”Az ô hibája, hogy bedôl az átverésnek, ha hülye, hát így járt”."



Na ilyenekre vagyok kíváncsi. Mert segíteni ezeken az embereken csak úgy lehet ha megértjük hogy mi a motivációja, hogy milyen "agymutatvánnyal" győzi meg magát hogy amit tesz az nem is akkora dolog vagy egyenesen jó.. Mert valamit biztosan gondol a dologról, én azt nem hiszem el hogy semmit. Mindenki minden tettét valamivel megmagyarázza belül magának hogy miért tette, ezt senki ember nem tudja levetkőzni magáről. Pusztán ösztönösen nem lop el senki semmit és nem csal. Ez nem olyan mint a levegő hogy ösztönösen tudod hogy újra és újra venni kell és ha elzárják előled akkor kapkodni fogsz utána.

jan. 16. 10:57
 6/18 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg O. Viktort meg a haverjait
jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Kerdezd meg O. Viktort meg a haverjai"


Megkérdezném én ha lenne rá csatorna és esély hogy őszintén válaszol de bár nagyon szellemes és frappáns hogy ezzel jössz de magad is érezheted hogy ez nem visz előrébb a kérdéssel kapcsolatos értelmes diskurzusban senkit. Ilyesformán totál értelmetlen és haszontalan volt ezt idebüfögnöd.

jan. 16. 12:51
 8/18 anonim ***** válasza:

Sehogy mivel nincs lelkiismeretuk

Az ilyen emberek nem szolgalelkűek

jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"A lelkiismeretet az erősek hozták létre hogy korlátozzák a gyengéket."


A következőt is te írtad, ezt is? :


"A lelkiismeretet az erősek hozták létre hogy korlátozzák a gyengéket."


Érdekes amit írsz, de akkor erről vitatkozzunk mert nem értek egyet. Pl miből gondolod hogy aki lelkiismeretes az szolgalelkű? Főleg hogy sok esetben a lelkiismeret az ami miatt ellent kell mondania vagy konfliktusba kell keverednie mással és harcolnia kell. Na most aki szolgalelkű az a könnyebb utat választja minden esetben. Ilyesformán én ellentmondásosnak látom amit írsz. Továbbá szerintem a lelkiismeret az nem csak arra korlátozódik hogy az miatt valami rosszat nem teszel meg hanem pozitív irányba is kihat tehát hogy valami jót vagy többet teszel meg mint a minimum pont azért mert lelkiismeretes vagy.


De osszessegeben ez a :"akinek lelkiismerete van az szolgalelkű" ezt kifejthetnéd bővebben.

jan. 16. 15:59
 10/18 anonim ***** válasza:

Sokan a legkiforgatottabb valóságferdítésre is képesek. Van aki csak azért hogy a környezetét is megpróbálja megvezetni, de sokan valóban elhiszik, még a legképtelenebb öncsalásokat és hazugságokat is. Mert a többség nem tud és nem is szeret abban a hitben élni hogy ő rossz ember, hanem mindenféle gáz dologgal megpróbálja felmenteni magát, racionalizálva a saját aljas tetteit is. És persze a hozzá közel állókét is.


Most a példádnál maradva kérdező, akik lopnak csalnak, mondok pár tipikus panelt, amit sokan simán elhisznek saját maguknak, hogy ez így jogos:


- Mások is lopnak ugyanúgy.

- Ők gazdagok, marad nekik elég, különben is másokon nyerészkedett vagy másoktól lopta ő is.

- Aki ostoba és hiszékeny az megérdemli hogy kifosszák.

- Persze hogy lopok, valamiből meg kell élni.


És sorolhatnám napestig. Iszonyat sok ilyen önfelmentés létezik, amit a többség nem csak mond hanem tényleg el is hiszi. És ha te ebből a hitéből megpróbálod őt kizökkenteni, akkor te leszel az ellenség aki őt bántja és rosszat akar neki. Agresszívan szokták védelmezni a hazug és torz világképüket a legtöbb esetben az ilyenek.

jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!