Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy Facebook...

Miért van az, hogy Facebook cikkek hozzászólásainál az emberek egymásnak esnek? Miért nem tartják tiszteletben a másik embert és a véleményét? Miért sértegetik, szidják, de még a családját is ismeretlenül, csupán azért, mert más a véleménye cikkhez?

Figyelt kérdés
jan. 16. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

A szidás még nem is érdekelne, hiszen az a kifogyott érvek jele, ami engem igazol.

Az már nagyobb baj, hogy neki ellentétes érvei vannak, amiket én el is fogadnék, de azt le akarja nyomni a torkomon mindenáron, szinte át akarja programozni az agyamat, hogy úgy működjön, mint az övé.


Rengeteg a frusztrált, önző ember, és ezen a szólásszabadság csak ront azzal, hogy teret ad mindenkinek, akinek a határvonal alatt van az IQ és EQ szintje :/

jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek már csak ilyenek, csak kritizálni tudnak, sőt feleslegesen kommentelnek is a kérdés alá.

pl. én nem tudom, hogy hol van...

jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azért, mert többségében buta emberek szólnak hozzá ezekhez a cikkekhez. A buta emberek körében pedig jóval több az olyan, aki értelmes vitát nem tud folytatni a másikkal. Ezért előjön a sértegetés, anyázás, személyeskedés.
jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok az olyan ember, aki egyszerre butácska, agresszív és közléskényszeres, szóval imádják a hangjuk hallatni, véleményük kinyilvánítani. Az ilyenek pedig nem épp a kifinomult vitakultúráról híresek.


Eleve olyan stílusban állítanak dolgokat, amik hagynak némi kivetnivalót maguk után.. Sokan nem is tudják elfogadni a tényt, miszerint másnak teljesen nyugodtan meglehet a maga, ám eltérő véleménye, de szerintük csakis a sajátjuk a helyes, a rendben lévő. Aztán amikor két ilyen felfogású emberke találkozik, hamar elszabadulnak az indulatok. Főleg, mert nem tudnak normálisan érvelni sem, illetve.. elég hamar ki is fogynak az érvekből, mert mélyen, legbelül ők is tudhatják/ érezhetik, hogy nincs igazuk. Olyan meg véletlenül sem létezhet, hogy nem az övék az utolsó szó! Aztán kezdődik is a szájkaraté mindenféle személyeskedéssel, mert más fegyver nem maradt a tarsolyukban. Vagy max a hiéna röhögős smiley.

jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Na pl ezért nem kommentelek facen egy cikk alá sem.

A fenének sincs kedve vitázni.

pl a sport hírek.

Örülök hogy Messi lett az év játékosa, de nem kommenteltem, mert az alja nép egyből betalálna.

Elvették a kedvem a kommenteléstől.

jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kipcsák vér befigyel itt is. Ráadásul a a net egyfajta kerítés szerepet is elvállal, ami mögött valóban mindenki erős.
jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert eleve nincs bennük tisztelet, ellenben ott van a frusztráltság amit ilyen formában következmények nélkül kiengedhetnek. Plusz ugye nem a másik illetővel vitatkoznak, hanem egy elképzelt, démonizált alakkal akire kivetíthetik minden gondolatukat.


Eleve sokaknak tök mindegy mi a téma, csak szeretik magukat okosabbnak képzelni. És ahogy fentebb írták is azért nagy rész nem értelmes emberek pazarolják erre az idejüket.

jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az internet előtti világ előnye az volt, hogy mindenki tudta, hol a helye és mindenki a maga közegén belül tudott csak megnyilvánulni.


Ma meg nincsenek határok, a Józsi a kocsmából már nem csak a 2-3 ivócimborájával osztja meg magvas gondolatait, hanem az egész világ felé kifejtheti.

jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért előjön a sértegetés, anyázás, személyeskedés."


Sajnos legtöbb esetben azt látom, hogy eleve személyeskedve a másik megalázásával, lekezelésével, leteremtésével, megszégyenítésével kezdik a mondanivalójukat az emberek a normális hangnem helyett.

jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!