Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan hülyék hogy...

Miért olyan hülyék hogy mindent kétszer kell elmondani, hogyan előzhetem meg?(pl.posta)

Figyelt kérdés

Pl bemegyek a postára mondom az ügyingézőnek érthetően:" külföldre szeretnék levelet feladnk elsőbbségivel, tértivevényesen"

Elövesz borítékot magricákat bélyeget vagy nem tudom, ideadja a zöld ajánlott papírt, erre kérdezem, külföldre nem a rózsaszín kell?

Aztán még leb.sz(!)hogy ja mert külföldre lesz? Nem mondta!


Masik ilyen, értesitőt beadok hogy a levelem szeretném átvenni, ez mellett a sorszámom is odaadtam. Hátrafordul a géptől, feláll, keresei a polcokon a levelet, azrtán visszafordul hpgy elkerhetem az èrtesítőt? Mondtam neki most adtam oda..visszanéz a géphez nincs ott, nem találja és vádol tovább hogy nem adtam oda.


Munkahelyen:

Szólok a kollegának hogy 3 cégtől várok még számlákat, x,y, z cégektől.

2 nek meg is erkezett, szóltam neki hogy 2 cég megküldte iktatom a tételeit márcsak egyet várunk.

Nap végén 16 óra előtt: (zárja a könyvelési évet), szóltam neki hogy jelzett a 3.cég is, holnap itt lesz az a számla is. És ezen teljesen felháborodott hogy mert még lesz számla? Miért nem mondtad?? Már nem tudja csak 2024 re könyvelni majd(a számlán 2023-as dátumok lesznek...)

Na miért nem mondtam...ketszer is mondtam neki, vagy haromszor is.


Másik kollegának szólok hogy ne nyomtasson semmit ha nála is megjelennek számlák en nyomtatok szerződeshez csatolok intézek mindent. De elkezdi magának is nyomtatni a gépéből.

Aztán rámkente hogy azokat én vittem neki oda. Mondom nem. Hát szerinte de.


Vagy boltban. Kávét kérek 1 cuko +habbal.

Beletesznek 2 cukrot.

A habot lefelejtik. Szólok hogy habot is kértem. Jaj azt nem számoltam bele, nem mondtad!(de mondtam!)

Más vevő nincs is az üzletben..



Mielőtt belekezdene valaki, jelzem, hogy artikulálva és érthetően beszélek, nem hadarok nem motyogok, nem vagyok halk sem.


De teljesen olyan érzésem kezd lenni, hogy demensekkel vagyok körbevéve.

De még meg is spékelik azzal, hogy ők vannak felháborodva, le vagyok szidva! Ez zavar a legjobban! Ha már hibázik figyelmetlen, legalább csendben elnézést kérve javítaná. Ez ngyon irritál, ahogy felbőszülnek és magas lóról kezdenek üvöltözni.


De olyan is volt hogy nem volt jó a coopban a banki termináljuk, ezért hibajelzesek után készpénzzel kellett fizetnem. Erre megvádolnak hogy a kártyámmal van a baj nem a termináljukkal. Mondtam nekik előbb is tudtam vele fizetni más üzletekben is nem a kártyám a baj. De teljesen felháborodva köti az ebet a karóhoz. Ezután más üzletben megint tudtam a kartyámmal fizetni. És amugy arra a coopra jellemző is az, hogy a terminaljuk elromlik.

Mégis a pénztáros szid engem, ő emeli fel a hangját és kijelenti mint vmi banki szakember hogy márpedig az én kártyám rossz.


Mitől ülnek ezek fordítva a lovon?



jan. 16. 18:31
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Így?: Kávét kérek. Hogyan? 1 cukor hab.


Ja mert másképp nem értik, bonyolult?(kávét kérek 1 cukor plusz habbal.)

Köszi a tippet.


Most a gyrososnál okosodom éppen.

jan. 19. 16:20
 22/24 anonim ***** válasza:
84%

"Most a gyrososnál okosodom éppen."


Csípős mehet bele?

jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem azért, mert máshogy nem értik, hanem mert ha elhadarsz valamit, akkor abból a nagy része nem jut el a másikhoz - ez ugyanaz, mint bemutatkozásnál a Asztalos Gábor vagyok - ebböl a többség a vagyok szót veszi tudomásul, esetleg néhányan még a Gábort esetleg, de a vezetéknevet nem.

Ezért célszerü lassabban beszélni, elöször a kevésbé fontos infót közölni, akkor jobban érthetö.

Másrészt az "1 cukor, hab" sem igazán érthetö, rendesen: Egy cukorral, és habbal - mindezt tagoltan, érthetöen

jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
72%
En sajat tapasztalatom szerint arra figyelek, hogy eleg HANGOSAN, TAGOLTAN es elenk SZEMKONTAKTUSSAL mondjam el, mit akarok, akkor altalaban nem szoktak felreerteni es nem is mernek meg utana hazudozni, hogy nem mondtam... persze ehhez kell egyfajta lelki ero is, nekem is van rossz napom, amikor ez nem megy.
jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!