Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nyernél 5 milliárd forintot...

Ha nyernél 5 milliárd forintot a lottón, milyen döntéseket tennél utána?

Figyelt kérdés

A kérdés teljesen elméleti. Megnyered a pénzt, és már a számládra is megérkezett a nagy összeg.


Mi lenne az első dolog amit tennél/vennél?

Kiknek mondanád el először és miért?

Hogyan kezdenéd el tervezni az új életedet?

Mikbe fektetnél be ennyi pénzt és miért?

Adnál-e valamennyi összeget a családnak, rokonoknak, barátoknak?

Ha lenne feleséged/barátnőd, adnál-e neki a pénzből, vagy adnál hozzáférést esetleg a számládhoz? Vagy te döntenéd el, mit vennél meg neki azok közül amit kér?



jan. 19. 18:37
1 2 3
 1/27 grafno ***** válasza:
24%
Én kezdesböl biztos 5üveg sört döntenek le elsőnek utana pedig aludnek ra 1t vagy többet,hogy tiszta fejjel lassak elöre.
jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Senkinek nem mondanám el, ahogy most se tudja senki hogy mennyit keresek és mennyi pénzem van. Anyámnak meg apámnak van róla fogalma nagyjából, de pontos összeget ők sem tudnak. Barátnőm sokáig nem is tudta hogy több lakásom van amiket kiadok. Magamtól sose beszélek anyagiakról.


- Első dolgom lenne befektetési tanácsadóhoz menni, és vele felállítani egy diverz portfóliót különböző részvényekből

- Több lakást vennék amiket kiadhatok

- Maradék összeget meg beraknám bankba valami alacsony, de biztos kamatozásra.


Senkinek nem adnék pénzt, és senki nem is tudna róla. Az életem se nagyon változna, mert jelenleg nincs semmi amire szükségem lenne, úgyhogy a teljes összeg befektetésre kerülne.

jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Az első dolog amit tennék, kifizetném a hitelem fennálló részét egyben.

Nem mondanám el az összeget, csak max. annyit, hogy 5 milliót nyertem, mert így látom jónak.

Élném ugyan ezt az életemet. Csak többet járnék kirándulni, nyaralni.

Ingatlanba fektetnék, kiadnám albérletbe, a befolyó havi összegekből pedig élnék plusz a fizetésem.

Csak a szűk családnak adnék a pénzből, pont azért, hogy ne legyen nyilvánvaló, hogy nagyobb összeghez jutottam.

A férjemnek megvenném a vágyott motorját. És ezen felül adnék neki belőle természetesen. 😊

jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
26%
Vennék egy okosbilit,ami sípolna,amikor belelóg a kezem.Tudod,ilyen álomból felébresztős fajtát.
jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Először lakást (vagy lakásokat) vennék, amit kiadnék. Aztán felkeresnék egy befektetési tanácsadót, mivel én nem értek hozzá és egy részét befektetném, amibe javasolja. Aztán saját vállalkozást is indítanék. Én csak a közelebbi rokonaimnak mondanám el és ha bajba lennének természetesen segítenék is nekik, de csak akkor.

Párom nincs (amúgy nő vagyok), de ha lenne sem adnék hozzáférést a számlámhoz, persze segítenék anyagilag (komoly kapcsolat esetén pl: minden kiadást én fizetnék).

jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Csak annak mondanám el akikben megbízok. Barátoknak semmikép.

Nem terveznék új életet, jó a mostani!

Adnék a családomnak a pénzből, adományoznék.

Be is fektetnék de bankba biztos nem tenném! Lehet hogy még a munkahelyen is felmondanék.

jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

A feleségemnek azonnal elmondanám. Ha ő is egyetért, 1 évig a lehető legkevesebb változást tenném az életemben, hogy legyen időm átgondolni, lehiggadni, ugyan úgy bejárnék pl dolgozni. Valószínűleg kb 3-3 millió forintot adnék a feleségemnek, ill magamnak, hogy elverjük szórakozásra, nyaralásra, szép ruhákra, hobbira.


Anyukám idén vonul nyugdíjba, és szeretne egy nagyobb, komfortosabb nyaralót a Balatonon, neki talán megsúgnám, hogy nyertem kaparóson vagy ilyesmi, keressen egy szép házat ahol külön-külön is elférünk szeparáltan, és téliesített, esetleg fater kapna öreg korára egy szép autót, akadémiai kutatóként egészéletében csóró volt, tudom hogy szeretne valami "nagy" menő autót, csak soha sem engedhette meg.


Hosszútávon kiköltöznék Kelet-Ázsiába.

jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Vennék egy új építésű lakást, és egy házat Dunakeszin. Unokahúgomat megtámogatnám egy kis pénzzel, a többit befektetném.
jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

"Mi lenne az első dolog amit tennél/vennél?"

Egy szép régi építésű, de felújított polgári villaépületet.


"Kiknek mondanád el először és miért?"

A húgomnak, mert ő az egyetlen közvetlen hozzátartozóm.


"Hogyan kezdenéd el tervezni az új életedet?"

Engemet az tenné boldoggá, hogy soha többet nem leszek kiszolgáltatva senkinek. Ez a biztonságérzet az, ami minden felett álló. Úgy terveznék, hogy legyen mindig passzívjövedelmem, amiből bőségben megélek.


"Mikbe fektetnél be ennyi pénzt és miért?"

Passzív jövedelmet hozó és az értéküket növelő dolgokba, de nem árulom el a befektetési titkaimat. De annyit elmondhatok, hogy van pár franchise üzlet és ingatlan, amik jó hozamot termelnének.


"Adnál-e valamennyi összeget a családnak, rokonoknak, barátoknak?"

Igen. A testvéremnek és a két legjobb barátomnak. A tesóm egy milliárdot kapna, az egyik barátom a Porsche Turbót, amit kinézett magának, a másik barátomnak kinulláznám a házhitelét és adnék is valamennyi pénzt neki.


"Ha lenne feleséged/barátnőd, adnál-e neki a pénzből, vagy adnál hozzáférést esetleg a számládhoz? Vagy te döntenéd el, mit vennél meg neki azok közül amit kér?"

Van talizgatós csajom, megvalósítanám pár álmát, de nem adnék hozzáférést. Senkinek sem amúgy.

jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

Jó ideig nem mondanánk el senkinek, néhány hónapig biztosan. Végtörleszteném a hitelünket, felújítanám a házunkat generálkivitelezővel, eladnám jó pénzért azt is (a felújítás kb 15 millió, a ház 60-at ér).

Ezután vennénk több lakást is, Debrecen, Pest, Szeged stb és kiadnánk őket. Mi magunknak építenénk egy kerteset, jó nagy birtokkal, zöld övezetben.

Vennénk 3 autót, de más más kategóriát. Férjemnek egy sportos autót, egy pici szaladgálóst nekem a városba és egy szép nagy családi autót.

Emellett amibe fektetnék, az a föld. A ház és a földterület örök érték. Nyilván világháborúban nem, de békés körülmények között igen.


Aztán utazgatnánk, elmennénk minden kontinensre.

Nyilván a földekből és a lakásból mindig megmaradni a passzív jövedelmünk, de szerintem, ha időszakosan is, de dolgoznánk néhány év utazgatás után. Pénzt nem adnék, csak bizonyos összeget. Szüleinknek annyit, hogy szépítgethessék a sajátjukat (5-5 millió), testvéremnek és férjem testvérének is ugyanennyi, hogy könnyebben kezdhessék az életük. De 20-30 milliókat nem osztogatnék.

jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!