Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nyernél 5 milliárd forintot...

Ha nyernél 5 milliárd forintot a lottón, milyen döntéseket tennél utána?

Figyelt kérdés

A kérdés teljesen elméleti. Megnyered a pénzt, és már a számládra is megérkezett a nagy összeg.


Mi lenne az első dolog amit tennél/vennél?

Kiknek mondanád el először és miért?

Hogyan kezdenéd el tervezni az új életedet?

Mikbe fektetnél be ennyi pénzt és miért?

Adnál-e valamennyi összeget a családnak, rokonoknak, barátoknak?

Ha lenne feleséged/barátnőd, adnál-e neki a pénzből, vagy adnál hozzáférést esetleg a számládhoz? Vagy te döntenéd el, mit vennél meg neki azok közül amit kér?



jan. 19. 18:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
24%

Aki nem venne semmit, mert mindene meg van, az minek fektetné be, minek neki hogy növekedjen?


Ha nem akarsz 5 milliárdból mondjuk 1-2 száz millióért sem, de még csak 10-20 millióért sem, semmi olyat venni, ami most kell neked mert boldogabbá tesz, akkor miért lesz jó ha sikerül mondjuk az inflációt lekövetned, vagy teszem azt +1-2 milliárdot szerezni befektetésekkel?


Miért tesz boldoggá a pénzed növelése, ha azt sem érzed hogy egy ilyen nagy összeget tudnál erre, arra fordítani, csinálni vele valamit?


5 milliárd az sok pénz, de nyilván azon is fog az infláció, valóban, ezt aláírom… De ha téged valóban boldoggá tesz a mostani relatíve szerény életed és pl. nem akarsz ilyen 500 milliós villákat, meg 5 db 100 milliós autót, akkor a Te életed alatt ez nem fog elinflálódni?


Tehát minek több?

Illetve ez nem csak azért furcsa mert teljesen értelmetlen, céltalan pénz növelés, de akárhogyis, bizony bármilyen befektetést is csinálsz, azzal kockára teszed a pénzed…


És akkor azt a kérdés még fel sem tettem, hogyha nek akarsz semmit a pénzzel, csak növelni, akkor miért nem adakozod inkább el a nagyrészét?

Van olyan életmentő műtét, ami 100 millió forint is… Vagy pl. a Lewandowski-Lutz diszpláziás emberek (“faemberek”) műtétje is több millió forint.

Ennyi pénzből több száz ritka betegségen szenvedő ember életét meg lehetne menteni, vagy jobbá tenni…


Nem mondom, hogy ezt bárkinek is kötelessége lenne aki nyer a lottón… De komolyan szimpatikusabb még az is, ha valaki vesz egy szigetet, meg el krvázza a nyereményt, mintha azt mondja hogy éli tovább az életét ugyanúgy, de azért befekteti a pénzt hogy növekedjen, a semmiért… Agyára ment az embereknek ez a növekedés mánia.

febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
75%

Én megcsináltatnám első körben a fogaim, mert genetikai “rendellenesség” miatt nekem kevesebb van mint másoknak és mivel nagyok a közök így kuszák is lettek… Normálisan megcsináltatni ma már 30 millióba is belefájhat.


Eljárnék edzeni, vennék egy sportosabb Toyotát vagy Nissant max 30 millió forintig… Ja meg előbb le tenném a jogsit.


Vennék egy kisebb kertesházat magamnak. Abban élnék, jelenleg csöves vagyok…


Mellé vennék 8-10 olcsóbb budapesti ingatlant, mert azokat könyebb kiadni, vagy eladni ha valamiért mégis rászorulnék.

Ezeken a 100+ milliós luxusingatlanokon viszont nagyon nagyot lehet bukni, ha az ember nem ért hozzá, én pedig nem értek hozzá.


Aztán eltennék úgy 100 milliót egy külön bankszámlára, amiből a következő jó pár évben fizetném a számlákat, meg venném a ruhát, kaját, mindent ami kell… Nem élnék olyan nagy lábon én sem.


Nem dolgoznék, de elvégezném az osztatlan angol nyelvű zoológia szakot, szimplán mert az érdekel, viszont megélni nehéz lenne belőle…


Lehet, hogy forgatnék, vagy “producerelnél” pár kisebb, független horror filmet, anélkül hogy olyan reményeket fűznék hozzájuk, hogy vissza hoznak bármit is.

febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%

Vennék egy házat/lakást magamnak meg a páromnak és a jövőbeli gyerekeinknek. De nem kacsalábon forgó palotát, mindig egy amerikai típusú, kis házra vágytam, kb. 4 szobával (a nappalival együtt).


A többit befektetném különböző dolgokba. Lakás, részvények, állampapírok, ilyesmi.


Elmennék nyaralni olyan helyekre, ahova tényleg vágyom.


Adományoznék. Sokat. Próbálnék egy jobb világot csinálni, még ha arra nem is elég 5 milliárd, de próbálkoznék, pl. szexuális edukáció az iskolában, mert Magyarországon még mindig nagyon sok a tiniterhesség, és nem csak a romák körében.


Bűntudat nélkül vehetnék könyveket😀


Adnék pénzt a családnak, DE! A húgomnak azzal a feltétellel, hogy össze kell gyűjtenie x összeget y idő alatt, mert baromira nem tud bánni a pénzzel, minden hülyeségre elkölti a pénzét. Mindjárt 20 éves, de a diákmelós pénzéből se tesz félre semmit, a zsebpénzéből se, múltkor se volt pénze, a barátjától kellett kölcsönkérnie, hogy mit vegyen? Na mit? Egy 20k-ra leértékelt Nike cipőt, és az a vicc, hogy a következő havi fizetése kevesebb volt ennél, mert nem tudott sokat dolgozni suli mellett. De értitek, nem akarok olyan embernek adni, aki el fogja bszni az egészet. Először tanulja meg, hogyan kell bánni a pénzzel. A húgom, szeretem őt, de nem vagyok hajlandó finanszírozni azt, hogy különköltözzön, és onnan kérjen segítséget a rezsi kifizetésére, mert ezúttal 10 leértékelt márkás vackot talált. Biztos, hogy nem.


Ezen felül amúgy dolgoznék, megenne a penész, ha nem csinálnék semmit. Akár önkénteskedés, akár kevésbé jól fizető munkák, akármi, csak legyen vmi, amitől embernek érzem magam.

febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
26%

Előszöris: megnyugodnék, hogy soha többet nem leszek senkinek kiszolgáltatva. Ez a legjobb hozadéka a nagy pénznek.

A húgomnak adnék egy milliárdot, két legjobb barátomnak száz-száz milliót.

Vennék egy olyan házat, amilyenre vágyom, de ez párszáz millába (2-300) megállna.

Az összes többi pénzt beleforgatnám olyasmibe, ami termeli, hozza a passzívjövedelmet. Ipari jellegű létesítményekbe, franchise üzletekbe fektetnék, illetve vannak még ötleteim. Lényeg, hogy ne csak fogyjon a pénz, hanem termeljen is. És élném az életemet, utazások, bulik,

febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
51%

Nem mondanám el senkinek.

Vennék házakat belőle, amiket kiadnék de nem amolyan lehuzósan hogy azért kicsit másoknak is segitsek azzal ha kevesebbért adom. Lehet hülyen hangzik de attól még lehet jó bejovetel ha több házam van.

Igy meglenne nekem is a havi 1millas fizum -pl.ha 10hazat kiadok.

Ebből élnék + a maradékból gyermekotthont nyitnék és a legjobban fizetett legkedvesebb gyermeknevelőket stbstb alkalmaznék.

A gyerekeket nagyon szeretem és nekem kb.az lenne a feladatom hogy napi 4-6órában velük foglalkozzak, beszelgessek stb.

Ezen kívül megfelelő személyzet kialakitasara megvan az otletem kit vennék fel :)

De ez csak egy álom .

Ha egyszer megnyerem biztos a legjobb gyermekotthont hoznám létre vagyis remélem..

Majd a tv-ben ha erről szó lesz, akkor tudjátok én nyertem :D

Sztem elég 1-1 szelvénnyel játszani, a szerencsét amúgyis a JóIsten adja ha akarja akinek akarja ha nincs minden előre már eltervezve/kiszámítva , a mai technológia kitudja miket tud már amit nemis sejtünk..


De reménykedjünk.. :D

febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Utolsó, egy gyermekotthon nyitása ebből nem feltétlenül jönne ki…

Utána pedig, ha valóban te akarod fizetni az alkalmazottakat is, éves szinten többszáz millió forint a fenntartása is.

Nyílván kaphatnál támogatásokat, de egy gyermekotthon nem termel bevételt… Ahhoz, hogy évtizedekre tudj vele tervezni, nem elég ez a pénz, sokkal több kéne.

febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
35%

Köszi a lepontozast elsősorban


26#

Nyilván állami tamogatast, pályázatot igényelnék hozzá, ami adna egy adott alapot, ezen kívül különböző egyházak adományozását is megkísérelném, ill.kulonboző platformokon lenne lehetőség.

De nem túl nagy, inkább kozepes intézményre gondolok, először kissebbként kezdeném, majd ha működik akkod lenne bővítés csak.


Ez jutott eszembe, én biztos ezt csinálnám, de ott a HA.


Nem másnak akarok megfelelni, hanem azt tenném ami boldoggá tesz, ami szívem mélyén bennem van. Ami hozzátesz az az hogy mentálhigiénés tanfolyamon veszek részt, + a szuleim /en is segitettem gondozott gyerekek nevelésében (roma gyerekek)


Egyszerűen: különbözőek vagyunk, különböző dolgok adnak boldogságot nekünk.

Nyilván nem minden rózsaszín, es főleg egy gyereknél nem ugy van hogy amit mondasz azt csinálja, ezt el kell fogadni, megfelelően kezelni.


De mindennél ott a HA.

Sok sikert mindenkinek a nyeréshez :)

febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!